Pitanja o Expres loncu

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Pitanja o Expres loncu

Post Postao/la klada »

Ako može samo neko baciti oko i dati mišljenje. Gledao sam danas u kauflandu ima akcija 50% expres lonac 129kn cini se dobra prilika ali mi izgleda full jeftin i nekvalitetan taj lonac. Imam osjecaj da ona plastika se moze istopiti gore a oni sarafici izlizati pa da se nece moci dobro zatvoriti. Evo link ...
https://popusti.njuskalo.hr/akcija/eksp ... -9-l-81843

Dali griješim ili može i ovaj poslužiti za sterilizaciju raži.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Pitanja o Expres loncu

Post Postao/la antoniopavaroti »

klada je napisao/la:Ako može samo neko baciti oko i dati mišljenje. Gledao sam danas u kauflandu ima akcija 50% expres lonac 129kn cini se dobra prilika ali mi izgleda full jeftin i nekvalitetan taj lonac. Imam osjecaj da ona plastika se moze istopiti gore a oni sarafici izlizati pa da se nece moci dobro zatvoriti.

...ja imam takav i meni je dobar...a plastika se nije rastopila mada ga često upotrebljavam ..prema tome ..kupuj :ymsmug:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Pitanja o Expres loncu

Post Postao/la ljacve55 »

Lagostina ekspres lonac-Iskustva ako ih ima,koliko vidim po nekim forumima da su ljudi zadovoljni no zanime me vaše mišljenje po pitanju sterilizacije.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Pitanja o Expres loncu

Post Postao/la Vid Svante »

Ne znam šta će ti za sterilizaciju skupi expres lonac? To je bacanje love. Mislim, ni za grah ti ne treba skupi lonac. Ja imam iz metroa, ono dva u jednoj kutiji i sve funkcionira. Da sam znao za taj u kauflandu vjerojatno bi ga kupio
ljacve55
rank5
Postovi: 158
Pridružen/a: 07.03.2017, 17:26
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 41 put

Re: Pitanja o Expres loncu

Post Postao/la ljacve55 »

Nabavio ga novog jeftino-ljudi se rješavali vjenčanih poklona pa su se tako riješili ovog lonca od 7 litara za sitne pare.Taman mi stanu 3 tegle od 720ml unutra.To je to :D
Savo024
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 01.11.2018, 17:59

Re: Pitanja o Expres loncu

Post Postao/la Savo024 »

Lijep pozdrav gljivari.

Imam pitanje u vezi vode u ekspres loncu. Da li treba voda da poplavi tegle, da bude do pola tegli ili ispod tegli?

U ekspres loncu planiram da napravim sloj metalnih krugova visine 3cm pa alu foliju pa opet red metalnih krugova pa tek onda tegle.

Nadam se brzom odgovoru savjetu i ispravci ako je pogresna metoda.

Svako dobro
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Pitanja o Expres loncu

Post Postao/la Vid Svante »

Savo024 je napisao/la:Lijep pozdrav gljivari.

Imam pitanje u vezi vode u ekspres loncu. Da li treba voda da poplavi tegle, da bude do pola tegli ili ispod tegli?

U ekspres loncu planiram da napravim sloj metalnih krugova visine 3cm pa alu foliju pa opet red metalnih krugova pa tek onda tegle.

Nadam se brzom odgovoru savjetu i ispravci ako je pogresna metoda.

Svako dobro
Pozdrav Savo,
Ja nikad ništa dolje ne stavljam i koliko sam siguran u tom slučaju ti je dovoljno svega 3 cm vode.
Mislim da bi se sa previše vode raskuhao iznutra.
Par puta sam stavio poklopce od tegli ali onda sam vidio da se ništa time ne dobiva.
Svako dobro i tebi
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Pitanja o Expres loncu

Post Postao/la danko fafanko »

Savo024 je napisao/la:Lijep pozdrav gljivari.

Imam pitanje u vezi vode u ekspres loncu. Da li treba voda da poplavi tegle, da bude do pola tegli ili ispod tegli?

U ekspres loncu planiram da napravim sloj metalnih krugova visine 3cm pa alu foliju pa opet red metalnih krugova pa tek onda tegle.

Nadam se brzom odgovoru savjetu i ispravci ako je pogresna metoda.

Svako dobro
Vodu sipaj do dve trećine tegle a na dno lonca stavi nekakvu krpu da ti tegle nebi popucale..

Sretno!
:)
Duki Šampinjon
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 02.11.2019, 00:43
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Pitanja o Expres loncu

Post Postao/la Duki Šampinjon »

Ljudi imam neki stari ekpres lonac, ne znam kolko je psi niti ima barometar…ispravan je, jel ste kuvali u tim starijim loncima, moze neko da me posavetuje, posto se spremam za prvi grow, Pozdrav😀
Avatar
faceOff
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 221 put

Re: Pitanja o Expres loncu

Post Postao/la faceOff »

Može ako je ispravan.
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Odgovori