Growing bag-dali se moze napravit?

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Growing bag-dali se moze napravit?

Post Postao/la jackal83 »

ilti ga po naski,izrada kucne kese za rast gljiva ,e sad kolko sam ja istrazivo to mi se ne cini toliki problem,to mi je palo danas dok sam bio u shopingu kad sam vidio one vrecice za pec meso,jel one mogu izdrzat sterilizaciju,velike su tako da moze dosta toga stat...i tako

sta vi mislite o tome,,to mi se nekako cini jedan od laksi uzgoja ,,
svi komentari dobro dosli :thumbsup: :thumbsup:
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: homade growing bag-dali se moze napravit

Post Postao/la HypnoToad »

U teoriji zvuči dobro, ali u praksi nije izvedivo.
Te vreće nisu napravljene za tu namjenu, jako lako pucaju i obično imaju male rupice na spojevima, pogotovo u kutevima. Onda opet dosta je zeznuto napraviti filter i inokulacijski port, mora se obavezno koristiti RTV silikon, ili se može nešto s vatom na vrhu, al to je još gore.
Ukratko, možeš pokušat ako oćeš, možda ti čak i nešto uspije, al je previše zajebancije za jako male šanse za uspjeh. Da se to može samo tako sa vrečama za pečenje nebi onda ljudi kupovali specijalizirane vreće za gljive.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: homade growing bag-dali se moze napravit

Post Postao/la orbit »

Nebi li nesto ovako trebalo biti oke ?

http://www.ebay.com/itm/Magic-BRF-BAGS- ... 2a15424763
BigJoe
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 26.11.2011, 11:55

Re: homade growing bag-dali se moze napravit

Post Postao/la BigJoe »

bok :D
Imam frenda koji u ovakvim vrečama uzgaja P.Cubensis vrlo uspiješno.Mislim da koristi kao bazu konjsko gnojivo i slamu,i da doda u to jos par stvari koje sad se ne mogu sijetiti.
Ne kolonizira vreče spricama nego koristi agar mi se čini.U svakom slučaju siguran sam da je imao par puta odličan prinos po vreči. :D
Ona živi duboko u meni,jedan vječni šapat unutar vječnog sna...
i više ne razlučujem granicu svoga tijela,raspršen sam
ona se smije,ona voli kad sam zbunjen
i ne pokušava mi pomoći,postaje dio mog ludila
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: homade growing bag-dali se moze napravit

Post Postao/la HypnoToad »

U kojim vrećama? U ovim za pečenje ili u ovim baš za tu namjenu kao iz linka iznad? Te vreće se jako često koriste za uzgoj svih vrsta, pogotovo kad je potrebna sterilizacija krajnjeg supstrata.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: homade growing bag-dali se moze napravit

Post Postao/la orbit »

Evo, ovo bi trebalo biti ok... napunis svojim substratom, autoklaviras i that's it..
BigJoe
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 26.11.2011, 11:55

Re: homade growing bag-dali se moze napravit

Post Postao/la BigJoe »

Ne,ne za pečenje.Koristi obične plastične vreče,malo deblje su i čvršče.Iste te koristi i za bukovače i još neke,mislim bradati igličar ali nisam siguran... :-?
Ona živi duboko u meni,jedan vječni šapat unutar vječnog sna...
i više ne razlučujem granicu svoga tijela,raspršen sam
ona se smije,ona voli kad sam zbunjen
i ne pokušava mi pomoći,postaje dio mog ludila
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: homade growing bag-dali se moze napravit

Post Postao/la jackal83 »

sto se tice pucanja, stariji kolega gljivaru nebi reko jel sam bas prbao cvrstocu rastezanjem i tad puhanjem da vidim pusta li gdje zrak,a i konto sam dvije stavit jednu u drugu ,,a i znam da mi je mater prije pekla meso na neznam nija kojoj temparaturi(vjerovatno je velika meso je u pitanju)) i da ih je hvaalila da su jako izdzljive jel se ona bojala da ne puknu dok se pece il se ne istope na viissokim temparaaturama,,,jedino smislit filter i inokulaciijski puteljak :)
ajd malo iskusniji dajte koju pametnu :thumbsup: :mushroom:




jel se mogu narucit te bas specijalne za gljive,,,
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: homade growing bag-dali se moze napravit

Post Postao/la HypnoToad »

Probao sam. Pucaju. Lako ih je napuhat, stavi kilu zrnja unutra i probaj protrest nakon 2 sata sterilizacije. Taj materijal jako lako puca, treba mu samo mali poticaj.
Filter napraviš od tyveka i pričvrstiš s RTV silikonom, port isto od RTV silikona.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
sakymus
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 02.05.2011, 22:49
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: homade growing bag-dali se moze napravit

Post Postao/la sakymus »

Da se priključim na temu, potpuno se slažem sa hypnom. Takodjer sam pokušavao se zezati sa tim vrećicama i mogu reći da jako lako pucaju...

Puno jednostavnije rješenje za kućnu upotrebu ako želite napraviti stupić je obična keramička tegla... Čvrsta je dosta, jedino se treba pazit kad se radi sterilizacija je da se ne zagrijava prejako u kratko vrijeme, nego se temperatura podiže postepeno inače će kao i staklo puknuti... Znači u pećnicu, temperaturu lagano podizat do nekih 130 stupnjeva gdje sve krepava, i onda postepeno hladit.

Što se tiče same inokulacije koristim sljedeću metodu:
Teglu zatvoriš sa aluminijskom folijom pri sterilizaciji.
Kada ideš raditi inokulaciju, onda si moraš stvoriti sterilne uvjete. Za to uzmeš veliku plastičnu kutiju, nakreneš sa strane tako da je otvor kutije usmjeren prema tebi. Nakon toga gornji dio otvora zatvoriš tako da omotaš običnom plastičnom folijom. Unutrašnjost plastične kutije možeš sterilizirat Oust-om 3 u 1 npr.
Kad si to napravio, kroz donji dio uguraš ruke i supstrat, skineš aluminij, ubaciš inokulum (sjemenke, tekući, štogod) i zatvoriš plastičnom folijom.
Na plastičnoj foliji kojom si prekrio teglu, zagrijanom iglom napraviš jednu veću rupicu koju zaljepiš micropore trakom par puta (ona bijela iz ljekarne) da dobiješ filtar za zrak.
Svakako preporučam da se to radi kada je zrak slegnut, znači da se nije hodalo previše u zadnje vrijeme.
Odgovori