Vermikulit može li bez njega?

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Vermikulit može li bez njega?

Post Postao/la jackal83 »

HVALA
Zadnja izmjena: jackal83, dana/u 10.08.2013, 09:49, ukupno mijenjano 1 put.
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la HypnoToad »

Naravno da se može bez vermikulita. Ja imam iza sebe oko 20 uzgojenih različitih vrsta (ne "strejnova") i nikada nisam imao vermikulit.
Evo nekoliko linkova na metode koje su daleko efikasnije od kejsanja a ne zahtjevaju vermikulit.

uzgoj-na-kokosu-coco-coir-t93.html
uzgoj-gljiva-na-konjskom-izmetu-t120.html
priprema-i-koristenje-mjesovitog-supstrata-t788.html

Alternativni materijali za kejsing mogu biti treset, treset+perlit, coco coir (+perlit) ili u krajnjem slučaju zemlja za cvijeće na bazi treseta.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la jackal83 »

a veliki problem opet posto zivim u jebenom GRADU na jugu,gdje nema sanse nabavit ,konjski drek,i cocosove blokove,,,

jel moze zemlja iz cvjecare(koje sve vste) i sta se jos u zemlju stavlja,,da zamjeni vermikulit,,
ajde HypnoToad ,budi mi mentor vidim da kuzis spiku ,,oces,oces :lovee: :psy :psy

citam ovu shemu sa kukuruzom kejsan zemljom,,kolko sam skonto tu neide "verm" znaci kukuruz je zamjena za verm (upije vodu odrzava vlagu i ujedno je hrana) jesam dobro skonto
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la Beyond Le Fov »

je, možeš samo za zemljom bilokakvom humusnom (Ona standardna za cvjeće)umjesto verma, ali treba ju ispeć u pečnici prije
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la jackal83 »

evo gledao sam ovaj videohttp://www.youtube.com/watch?v=UOlcgBUZ ... re=related i u njemu rade sa rizinim sjemenkama sad nisam skonto jel obicna riza il ona druga,,,,, i redovito mjesaju rizu da se bolje kolonizira to se isto radi i sa kukuruzom prepostavljam

posto sam nasao na netu da kukuruz ima najmanje hranjivih tvari za gljive dali je moguce pomjesat kukuruz ili rizu koje bi slzile kao izvor vlage ujedno i hrana te u recimo kukuruz jos dodat rizino brasno kao dodatni izvor hrane,,POCETNICKO pitanje al eto jel ima to smisla :questionn:

Ps;sta je bolje integralna riza il kukuruz za kokice :questionn: :questionn: :questionn:
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la HypnoToad »

Ne gledaj ovaj video, oni rade na 'rižinim kolačima', tj. rižino brašno i vermikulit. Kod ove metode je vermikulit neophodan.
Nemoj zajedno mješat kukuruz i rižu jer imaju potpuno različituabsorpciju vode, dok će kukuruz još ostat pre tvrd, riža će se potpuno raskuhat, raspast i zaljepit sve.
Ni riža ni kukuruz nisu idealni. Rižu je teško pravilno pripremit jer joj površina postane jako ljepljiva, a kukuruz nije previše hranjiv. Ako ikako možeš, probaj nabavit raž, pšenicu ili proso (hrana za ptice). Ako baš nemožeš, probaj s kukuruzom za prvi put. Express lonac je obavezan.
Imaš li blizu sebe kakav veći vrtni centar ili trgovinu kućnim ljubimcima? U vrtnom centru potraži perlit, čisti treset ili neku zemlju za klijanje. Humusne zemlje za cvijeće su prilično opasne, sve te hranjive tvari u njima privlače plijesni i alge.
U pet shopu probaj naći coco coir (podloga za reptile) ili slamu (stelja za glodavce, mora biti baš pšenična slama, ne sijeno).
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la Beyond Le Fov »

ja sam imao odličnih rezultata s kukuruzom, možda je najmanje hranjiv od svih zrnja koje se upotrebljava kod ovoga, ali daje oko 6 flusheva, zapravo u praksi nisam primjetio neku superiornost raži nad kukuruzom, a i jednostavno ga je pripremit.
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la jackal83 »

sutra stavljam spore((u tegli su cambodian,e sad posto su spore zaljepljene na dno male teglice kad budem vadio spore probijem malu rupicu ubacim 10cc vode izvucem i sve tako da sto manje spore dotaknu zrak ,JEL TAKO NEKAKO????)) kpujem 20ak sprica od 10 kubika bocu destilirane vode,,,
dali treba sterilizirat NOVE sprice i igle koje se tek otvore spricu prepostavljam netreba vec samo iglu,,,EXPRES LONAC imam ito ogroman,,, e sad posto ja neradim standardne kolace,,,vec sa kukukuruzom i vidit cu u pet shopu hranu za ptice pa cu isprobat i jedno i drugo,,,,moze
Beyond @kazes da si imo odlicno iskustvo sa kukurzom(onim kokavcem:) mozess li opisat svoj rad kako si radio sa kukuruzom.bio bi ti zahvalan....((kolko sam ja skuzio kad se miceliy dovoljno razvije tad se prebaci u onu folijsku kutiju sto se lazanje dostavljaju,te preko kukuruza se stavi lagani sloj zemlje za cvjece((jel nju treba isto sterilizirat u exloncu)jel meni ovdje u jebenom GRADU fakat nije dostupno puno materijala,,tako da cu za sljedecu turu sve ljepo narucit ,a ovo mi se sad radi jer bi volio za novu godinu malo gljiva sklepat :lovee:

i jos nesto vidio sam na snimkama da kad rade sa kukuruzom ga mjesaju redovito ito agresivno tresu oceli to naudit miceliju

KOLKO sam skontao inkubacija je najteza ako se u inkubaciji miceliyumi ne kontaminiraju,velika vjerovatnost je da ce uspjet urod.....jel tako??

hypnoToad@od 44minute rade sa sjemenkam jel se onako radi i sa kukuruzom aj molim vas obadvojicu da pogledate od 44 minute pa nadalje dali da pratim onakav rad
hvala
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la Beyond Le Fov »

jackal83 je napisao/la:sutra stavljam spore((u tegli su cambodian,e sad posto su spore zaljepljene na dno male teglice kad budem vadio spore probijem malu rupicu ubacim 10cc vode izvucem i sve tako da sto manje spore dotaknu zrak ,JEL TAKO NEKAKO????))
može tako nekako, inaće od jednog printa standardne veličine ja bi napravio oko 2 - 3 šprice (5 mililitarskih)

jackal83 je napisao/la: dali treba sterilizirat NOVE sprice i igle koje se tek otvore spricu prepostavljam netreba vec samo iglu
u šprice uvučeš vrelu vodu par puta, to je dovoljno, zadnji puta kad uvučeš ostaviš da se ohladi i u njoj ćeš spore imati.
jackal83 je napisao/la:Beyond @kazes da si imo odlicno iskustvo sa kukurzom(onim kokavcem:) mozess li opisat svoj rad kako si radio sa kukuruzom.bio bi ti zahvalan....
Prvo pročistiš kukuruz od mrtvih kukaca ako ima, i drugih nečistoća ili sumnjivih zrnja, napuniš pol teglice s kuruzom, uliješ vode do vrha, to se tako namaće 24h, tad izliješ svu vodu van, zatvoriš i steriliziraš u expres loncu sat vremena.

jackal83 je napisao/la:kolko sam ja skuzio kad se miceliy dovoljno razvije tad se prebaci u onu folijsku kutiju sto se lazanje dostavljaju,te preko kukuruza se stavi lagani sloj zemlje za cvjece((jel nju treba isto sterilizirat u exloncu)jel meni ovdje u jebenom GRADU fakat nije dostupno puno materijala,,tako da cu za sljedecu turu sve ljepo narucit ,a ovo mi se sad radi jer bi volio za novu godinu malo gljiva sklepat
da, možeš i tanki sloj zemlje i prije svega staviti, pa onda kolonizirano zrnje pa opet tanki sloj zemlje. Zemlju pečeš u pečnici na full stupnjeva koliko ide peč (zamotaš ju u alu foliju prije), pazi to dosta smrdi, možda bi bilo dobro da negdje vani zapališ vatru (ili kamin) pa šupiš u nju tu zemlju zamotanu u alu foliju, neznam kako bi bilo da ju u expres loncu steriliziraš, nisam probao, možda nebi bilo dovoljno. Zemlja će ti izgledati ugljenasto poslje, al ok je, čekaš da se ohladi i zamjesiš s vodom, pripaziš da ne curi voda iz zemlje u šaci dok ju imaš, slično ko s vermom.

jackal83 je napisao/la:i jos nesto vidio sam na snimkama da kad rade sa kukuruzom ga mjesaju redovito ito agresivno tresu oceli to naudit miceliju
Oče, nema potrebe to raditi
jackal83 je napisao/la:KOLKO sam skontao inkubacija je najteza ako se u inkubaciji miceliyumi ne kontaminiraju,velika vjerovatnost je da ce uspjet urod.....jel tako??
da, al uvijek postoji šansa da ti uleti nešt tokom grovanja (npr. zelena plijesanj) i počne prcati sve, ili ako ne prozračuješ dovoljno od samog početka može ti se razvit dactylium mildew
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la jackal83 »

HVALA,,,a crkla mi je pecnica :(( :-ss to cu u expres loncu MORAT,,vidio sam na nekim snimkama da zemlju u tegle stave i tako je steriliziraju U EXLONCU
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Odgovori