Vermikulit može li bez njega?

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la jackal83 »

MA .RANJE :eevil: :ohnoo: :ohnoo: IZGLEDA DA SAM SJEBO PRINT SPORE koje su u tegli bile,,sjebo ih tako sto nisam sterilno radio kako treba,,a sve sam sklepo inkubator,ulozio fino love na stvari za inkubator i 100% sam siguran da sam spore kontaminiro dok sam ih vadio spricom iz tegle,,,ma kvragu :confusedd: :confusedd: :confusedd: ,,,fakt sam debil,,u PM,sve....
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la Red »

zasto mislis da si usro sve? dok ne puknes spore u tegle i ne vidis sto se desava ne treba dizat paniku :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la jackal83 »

Red je napisao/la:zasto mislis da si usro sve? dok ne puknes spore u tegle i ne vidis sto se desava ne treba dizat paniku :thumbsup:
zapalio joint,,dezinfekciro stol alkoholom posprico onim 3u1 za dezinfekciju,,i
prva greska cini mi se da sam pretoplu vodu stavio u teglicu sa sporama((kolko sam skonto spore ubija temp iznad 40))
druga greska,kad se ohladilo poceo punit ganove 10 komada i na polovini podjem u WC onako napusen nisam skonto da cu dignut prasinu,
treca greska;;kad sam se vraco iz WCea onako mahinalno napuseno iz pepeljare uzmem ostatak jointa zapalim i nastavim punit ganove sporama i negdje pred kraj punjenja skontam da pusim HJEBNI JOINT :ymapplause: :cheesy: :cheesy: ,,,,,

napunio sam dvije tegle (kukuruz u njima) nista se jos nepojavljiva,,,3 dana su prosla znam da je jos rano...al cisto sumnjam da ce ista izac pored ovoliko propusta,,

((ovako slicno sam na poslu napusen spajo sat od struje pred 4-5 godina i kad smo pustili struju novogodisnji vatromet :sunn: ))

ono jednostavno kad se napusis i iskljucis mozak i radis nesto ,uradis sve ,i na kraju skontas da Si sve pogresno radio,,MRZIM TOOOOO
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la Red »

:ymdevil: ajde vidjet cemo... mozda nije sve izgubljeno. ako se ama bas nista ne desi kroz 10 dana... heh, pokusaj jos jednom prije nego bacis sve :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la jackal83 »

hmm... ajde budi iskrena pored ovoliko glupih propussssta za kontaminaciju,,KOLIKI su izgledi da nije kontaminirano :-ss

sto se tice spora,,,kad sam ih stavio u sprice unutra je bilo samo par sitnih mrvica to je Ok jel da??jel spore su mikroskopske,,print je bio velicine kovanice od kunu
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la Red »

nisi me vidio nikada kako ja to radim :ymdevil: pa onda mislis da serem, ali kazem ti... pricekaj prije nego pobacas sve u smece.
Naravno da su vece sanse da se nesto zezne ako nisi pazljiv itd...ali sta je tu je. Dok nisi 100% siguran da si ih sve unistio velikom temeperaturom ili navukao kontaminaciju, ne bacaj nista.

Spore su tamo, ne brini nista ako se ne vide
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la orbit »

jackal, smiri se pobogu, meni je i moja retriverica pomagala, tako da, cekaj, strpljeno.... kada ti izraste gorgonzola, tek onda bacaj, do tada, smireno ;)

ja sam prije 5 dana ubacio spore pa jos nista, jbg, vidjet cemo ....
jackal83
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 05.12.2011, 18:34
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la jackal83 »

ma izgleda da sam kontaminiro sve ((pogresno radio spore u sprice) :( tri ture bacio,prvo ukupno nekoliko tegla,tad u druge dvije ture sam radio sa onim najmanjim teglama sto su odlicne za "kolace" i 9 njih sam u ex loncu steriliziro 1sat pisteci pa na hladjenje,i sve su brzo nakon 3 dana pocele kolonizirat((nevjerovatno brzo vjerovatno zato sto su one mini,mini teglice,jel za one tegle od litar trebalo im mislim 5 dana da se pocne iti malo formirat)) ali jebena jedna po jedna se pocela pljesnit crnit :(( :(( :(( evo cetvrtu turu cu stavit ali uzaluuud izgleda :confusedd: :confusedd: pa zaaaastoooooooo,,,

sve sam experimentiro od jecma ,raza, inetrgralne rize, prosa, kukuruza, pa mjesano.... :-s :-s :-s :(( u slucaju da nesto mu neodgovara i eto to je toooooooooo :-s dodje mi da placem.kolko sam se stavio i sve u kur... :ohnoo:
sory ljudi sto ispaljivam , jel sam sad bacio 9 komada(ponoci ih gledam s baterijom)
Ja sam osoba sa dijagnozom shizofrenije poremecaja osobnosti,Ovo navodim radi toga, posto zbog moje dijagnoze nemogu odgovarat za svoje upise,na internet forumima SVE VRSTE,koji su vecinom produkt mog alter ega(koji se naziva"jackal83"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la HypnoToad »

Očisto nisi napravio čiste šprice. Ako je potpuno crna plijesan onda se radi o Aspergillus niger, plijesni koja je česta na zidovima u vlažnim prostorijama, ako je u obliku sivkastih niti s crnim vrhovima, onda je to 'Black pin' plijesan, ona što zna rast na kruhu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
orbit
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 25.11.2011, 17:20
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: vermikulit moze li bez njega

Post Postao/la orbit »

Majstore, meni su stigle mrve spore :)

ili sam ih ja uspio ubiti, ali ne vjerujem...tako da sada cekam nove...isto sran*e.. :(
Odgovori