Općenita rasprava oko uzgoja

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
ljacve55
rank5
Zahvalio/a: 43 puta
Prim. zahvala: 38 puta

Re: Općenita rasprava oko uzgoja

PostPostao/la ljacve55 » 06.06.2017, 01:54

Zephyrus je napisao/la:
ljacve55 je napisao/la:
Zephyrus je napisao/la:Imam ja jedno pitanje u vezi BRF kolača.
Koristim onaj shotgun FC s puno rupa, kako da broj abortusa svedem na minimum?
I još me zanima u vezi provjetravanja i vlage, koliko često na dan moram koristiti ventilator, koliko dugo, a kada ih prskam vodom (imam onu prskalicu koja fino rasprskuje vodu), da li da prskam samo po plastici growboxa sa strane ili da prskam kolače i perlit direktno?

Prskaj po stranicama boxa,možeš i po miceliju al onako sitno maglovito(da pada maglica na supstrat)!Nakon prskanja poklopcom boxa provjetravaj(FAE)oko minute i to ti je sva mudrolija.Ako se bojiš prskat po supstratu prskaj po stranicama boxa.Ventilator ako ga želiš koristiti neka se pali svaka 3 do 4 sata na 10/15 minuta.
Ja prskam svaka 4 sata kad nisam na poslu,dakle 3 do 4 puta dnevno,abortusa nemam uopće
Veljac, kako to misliš s ventilatorom?
Upaliti ga na 15 minuta i usmjeriti ga direktno na box izvana ili ga samo upaliti i usmjeriti da puše kraj boxa (indirektno)?
Znam da je mutavo pitanje, ali čitao sam da direktno puhanje u box na dulje vrijeme zna rasušiti kolače.
Ja sam do sada radio tako da bi otvorio box, jedino što bi umjesto provjetravanja poklopcem koristio ventilator na nekih minutu-dvije, ali pri tome bi zrak usmjerio direktno u box.

Staviš ga na tajmer,a budući da mislim da ga nemaš nemoj se zajebavat s njim.Bolje ti je sa poklopcem provjetravat nakon prskanja 1 minutu i to ti je to.Maši laganim ritmom i pripazi da bude donekle čisto oko prostora gdje to radiš da nebi nešto uletilo unutra.
Peachy202
rank1

H E L P!!!! :( (pocetnik)

PostPostao/la Peachy202 » 25.05.2018, 20:31

Hej ljudi!molim vas pomozite mi!znaci dobila sam za rockas print gljive i spore u tekucini.sto trebam uraditi da prebacim print u zemlju?please please spasite me!hvala !!!
antoniopavaroti
rank14
Zahvalio/a: 356 puta
Prim. zahvala: 327 puta

Re: H E L P!!!! :( (pocetnik)

PostPostao/la antoniopavaroti » 26.05.2018, 17:10

Peachy202 je napisao/la:Hej ljudi!molim vas pomozite mi!znaci dobila sam za rockas print gljive i spore u tekucini.sto trebam uraditi da prebacim print u zemlju?please please spasite me!hvala !!!

Trebaš pročitati na ovom saitu sve o uzgoju gljiva..i to više puta...Sve drugo neće imati uspjeha..Tek onda kad shvatiš 90% napisanog , možeš pitati nešto što ti nije jasno.. :D
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
CroOyster
rank4
Zahvalio/a: 23 puta
Prim. zahvala: 35 puta

Re: H E L P!!!! :( (pocetnik)

PostPostao/la CroOyster » 26.05.2018, 20:31

Peachy202 je napisao/la:Hej ljudi!molim vas pomozite mi!znaci dobila sam za rockas print gljive i spore u tekucini.sto trebam uraditi da prebacim print u zemlju?please please spasite me!hvala !!!

za pocetak uskladisti print i spore u urednim uvijetima po mogucnosti u frizideru, saznaj koja je vrsta gljive i na kojim se temperaturi skladisti.. nakon toga proucavaj po forumu sve ti je zapisano.

Natrag na “Najčešće Rasprave”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.