Vrtlarenje bez vrta (Gradski vrtovi u malom)

Briga o Vašem zelenom kutku
Avatar
L.A. Woman
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 27.02.2013, 19:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 25 puta

Vrtlarenje bez vrta (Gradski vrtovi u malom)

Post Postao/la L.A. Woman »

evo bas sam neki dan naletila na nesto o vertikalnim vrtovima:
http://www.cvijet.info/forum/printer_fr ... p?TID=6403
dok sam prelistavala slikice,srce mi je pocelo brze kucati,divno :x
-mozda posluzi za neke nove ideje.

:wubpink:
[hr]
Prebacili smo ovu temu kao zasebnu pa da je nadopunimo sa još korisnih linkova :ymparty:

Edit by Red: Za sve koji nemaju prostora za vrt- Vrtlarenje bez vrta


slika
slika
slika
slika
slika
"This is the strangest life I've ever known" -J.D.M.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Moj bio vrt 2013.

Post Postao/la shroomko »

Da mogao bi nešto posaditi na malom balkončiću, ima možda 1.5 kvadrat koji bi se mogao iskoristiti za sadnju. Samo što, paprika i rajčica? Ili?
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Moj bio vrt 2013.

Post Postao/la Devil'sChase »

Oseloth, svakaaa čast :D to se traži :bigsmilee:, a vi gradski balkonaši, , pa niste ni svjesni koliko možete puno napraviti samo sa svojom kreativnošću, evo nemam konkretan prijedlog, jer ne znam kakve balkone točno imate, ali na vama je da budete kreativni, nemojte potrošiti niti jedan centimetar bezveze, jer je na njemu mogla isklijati neka papričica ili paradajz, a treba vam domaća hrana više nego ikad :bigsmilee: zato dajte si truda sa vertikalnim vrtovima, prozorima, visećim teglama s ograde, stropa, kantama... Sigurno imate negdje mjesta, samo trebate biti kreativni :bigsmilee:

Shroomko, najviše ti se isplati paradajz i paprika po meni, ali preporučam neku ljutu papričicu obavezno jer jako malo mjesta zauzima, i ako možeš naći sjeme, ili flance na placu, niske cherry paradajz sorte, grmaste, jako malo mjesta zauzima a jako puno daje :) A ostalo je na tebi, što god možeš sadi :) Začinsko bilje neizostavno :bigsmilee:
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Moj bio vrt 2013.

Post Postao/la oseloth »

shroomko je napisao/la:Da mogao bi nešto posaditi na malom balkončiću, ima možda 1.5 kvadrat koji bi se mogao iskoristiti za sadnju. Samo što, paprika i rajčica? Ili?

Ma kvadratura je manje bitna. Baš ono što sam gore spomenuo vertikalni vrt. A za rajčicu si pogledajte up side down bags. Jer on može rasti i naopačke pa ti visi. Dodaj zidove i dobio si 10m2.

Vertikalni vrt samo u redovima, paprika bez problema. Rajčica neka ti visi, začina okolo naokolo. Teško je možda luk tako staviti jer on voli puno zemlje ali ustvari uz dobru organizaciju nema problema.
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Moj bio vrt 2013.

Post Postao/la Ruskinja »

Permakulturaši nude razne ideje kako iskoristiti prostor u gradovima za privatni povrtnjak: na balkonimma i ravnim krovovima.
A čitala sam i danas na vjestima da se započinje s projektom u Zagrebu: da će se prepustiti slobodne zelene površine građanima da imaju svoje vrtove!
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Moj bio vrt 2013.

Post Postao/la shroomko »

Ruskinja je napisao/la:Permakulturaši nude razne ideje kako iskoristiti prostor u gradovima za privatni povrtnjak: na balkonimma i ravnim krovovima.
A čitala sam i danas na vjestima da se započinje s projektom u Zagrebu: da će se prepustiti slobodne zelene površine građanima da imaju svoje vrtove!
A kako doći do tih ideja?
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Moj bio vrt 2013.

Post Postao/la oseloth »

Mislim da bi vrtove svugdje trebali imati. Ja jednog dana planiram poravnati krov kuće i napraviti stakleni krov kao staklenik. Grijani. Tako da 365 dana godišnje imam povrća
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Moj bio vrt 2013.

Post Postao/la Ruskinja »

shroomko je napisao/la: A kako doći do tih ideja?
A ono, sad ću ih morati onda malo besplatno reklamirati, evo stranice s idejama i valjda obavjestima ako se štogod održava (osim skupih tečajeva):
http://www.permakultura.hr/savjeti
http://www.zmag.hr/
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Moj bio vrt 2013.

Post Postao/la oseloth »

Mislim da je svaka traži lica dovoljna. Samo traži urban gardening, vertical garden, upside down bags I dalje će te samo odvesti
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Moj bio vrt 2013.

Post Postao/la shroomko »

Je googlao sam jučer. Previše je to googlanja. Zato postoje guidovi i video tutorijali da ti uštede vrijeme. Ili bi trebali postojati a sakrivaju se negdje.
Odgovori