Salvija slabo napreduje

Pratite Vaš uzgoj i napredak vaših biljaka, ovo je pravo mjesto...
Avatar
wolf
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 14.05.2010, 09:55
 pohvaljen: 3 puta

Salvija slabo napreduje

Post Postao/la wolf »

slikaslikaZdravo ljudi, nako shto sam naruchio tri reznice Salvije, dve prostale mi i nakon 6 meseci slabo napreduju. Josh ih drzhim u malim saksijama, mislim da je unutra neki treset, i kad ih pipnem prstom, oseti se da se koren nije dobro razvio. Drzhao sam ih u zatvorenom plastichnom prostoru 2 meseca, pa sam ih koliko toliko aklimatizovao, i sada se nalaze u shatoru sa 18/6 rezhimom svetla ispod 400W MH lampe.

Jedva proizvodi nove listove, a stariji pozhute i otpadnu. Ne znam dal da ih presadim, i u koji medijum. Prskam je minimum jednom dnevno.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Salvija slabo napreduje

Post Postao/la dr.manijak »

Nesto definitivno nije u redu, ovo meni cak i ne lici kao salvija jer se kod nje ne razvijaju tako listovi, ali stablo sto ima ove tanke bele prstenove to malo podseca, reci mi da li ti je stablo kockastog oblika?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
wolf
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 14.05.2010, 09:55
 pohvaljen: 3 puta

Re: Salvija slabo napreduje

Post Postao/la wolf »

stablo je okruglo
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Salvija slabo napreduje

Post Postao/la dr.manijak »

Aj uradi jos koju sliku biljoze, stablo, list, vrh biljoze, deo gde se list spaja sa stablom itd...
99% nije salvija, ali uvek postoji onaj 1%..
Lisce mi je nekako previse debelo, stablo okruglo, lisce se ne razvija ovako kod salvije

Reci mi jel ti je ovakvo lisce, sa ovim belim crtama itd..?
Privitak/ci
buy-salvia-divinorum.jpg
buy-salvia-divinorum.jpg (55.28 KiB) Pogledano 5557 puta.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
wolf
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 14.05.2010, 09:55
 pohvaljen: 3 puta

Re: Salvija slabo napreduje

Post Postao/la wolf »

Ne, ne izgleda ovako... ne znam ni shta sam mislio... Inache naruchio sam od onog lika koji prodaje preko neta kod nas. Prilichno skupo, ima onaj sajt, ne znam sad kako se zove.

slika
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Salvija slabo napreduje

Post Postao/la dr.manijak »

Ovo ti je kolega neki fikus ili petunija sve jeste samo salvija nije, nesrecne duse pokusavaju na sve nacine da prevare pa cak i ovako. :292:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
wolf
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 14.05.2010, 09:55
 pohvaljen: 3 puta

Re: Salvija slabo napreduje

Post Postao/la wolf »

Kupio sam od ovog lika http://eee-bay.blogspot.com/2012/04/sal ... ljaka.html

Neki od vas su kupovali od njega, ovde sam i nashao njegov kontakt... Da li mu se omaklo, ili je namerno, nadam se ne.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Salvija slabo napreduje

Post Postao/la dr.manijak »

I koliko si placao po reznici?
Pu mamu mu *ebem bezobraznu..
Jel imas njegov broj telefona, ajde ako imas posalji mi u inbox da ga nazovem da mu se na*ebem milosne majke.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
wolf
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 14.05.2010, 09:55
 pohvaljen: 3 puta

Re: Salvija slabo napreduje

Post Postao/la wolf »

zvao sam ga, rekao mu, on mi rekao da ga nazovem malo kasnije, sve kao u redu nema problema. bilo je mislim 30 evra, u poredjenju sa reznicama u inostranstvu koje su 10 evra, skupo je. Bash me zanima shta ce mi reci kad ga budem nazvao malo kasnije...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Salvija slabo napreduje

Post Postao/la Red »

A meni je ovo strahota. Da prodaje sobne biljke pod reznicama salvie, eee pa stvarno ima bisera na ovom svijetu. #-o

Nažalost, mogu samo potvrditi da to salvia nije 101%, ovakvu biljozu imam doma i možeš je slobodno izvaditi vani i staviti negdje kraj prozora. Guši se jadna unutra od silne vlage i temp. pa baca lišće i pati. Ova biljka čak ni ne pita puno svjetla, razvija se i u polu sjeni. Spasi ju da ne pati.

Još jednom... užas. Molim vas proširite vijest kako se više nikada nitko ne bi zajebo i naručio od njega :blinkk:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori