Ganoderma lucidum (Reishi)

Uzgajanje jestivih gljiva, dnevnici sa slikama i metode uzgoja
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ganoderma lucidum (Reishi)

Post Postao/la HypnoToad »

Idu ljepo, rastu pomalo, imam za sad 5 blokova i svi su zdravi, a i napravio sam jedan patch pod borom od kontaminiranih vreća. Još se sada pripremam za novih 15ak blokova da do ljeta imam jednu pristojnu količinu i mogu napraviti dupli ekstrakt.
Bacit ću sutra koju sliku ovih aktivnih blokova.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ganoderma lucidum (Reishi)

Post Postao/la HypnoToad »

Evo nekoliko novih slika. Već su se toliko razgranale da ih nemogu izvadit iz vreća bez da ju potrgam!
Ova u terariju ima preko dana svjetlo 6500K lampe direktno iznad sebe, primjećujete razliku u boji?

slika slika slika
slika slika slika slika
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Ganoderma lucidum (Reishi)

Post Postao/la Red »

:ymapplause: PRE-krasno žabo!!!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Ganoderma lucidum (Reishi)

Post Postao/la mandelbrot »

Evo danas i ja krenuo...prvi transfer na agar... :D
z = z*z +c
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Ganoderma lucidum (Reishi)

Post Postao/la mandelbrot »

slika



Evo konacno cisti micelj....cak nevjerojatno ali prvi transfer je potpuno cist...danas radim jos jedan i kad se taj razvije ide druga faza...
z = z*z +c
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ganoderma lucidum (Reishi)

Post Postao/la HypnoToad »

Odlično izgleda! :ymapplause:
Ovaj strejn je brz za poludit, i jede sve plijesni i bakterije pred sobom! Ja sam baš u ponedjeljak navečer stavio zrnje u piljevinu i skoro su gotovi, možda još dan il dva. Čini mi se dosta brži i jači od ovog strejna na slikama, baš me zanima kakvi će plodovi bit. Tip od kojeg sam dobio kaže da je najbolji strejn s kojim se ikad susreo.
E da, kad radiš s reishijem, reži agar odmah nakon kolonizacije, nemoj pustit da stoji pre dugo, nećeš ju moć prerezat ni sa novim skalpelom! :))
Sretno ti s daljnjim uzgojem, vidjet ćeš, reishi je odlična, raste polako, ne treba puno brige, izgleda preljepo i nevjerovatna je u čaju.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Ganoderma lucidum (Reishi)

Post Postao/la mandelbrot »

Imam jos jednu petrijevku na kojoj se bolje vidi...ali je micelj bas onako jako....cudo...predivan je :D
z = z*z +c
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Ganoderma lucidum (Reishi)

Post Postao/la mandelbrot »

Hypno..jedno pitanje....procitao sam negdje da kad imas ovakve antler like izduzene formacije da to znaci da imas previse CO2...sad ne znam je li ta informacija tocna ili ne?...meni ovo tvoje izgleda prekrasno..
z = z*z +c
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Ganoderma lucidum (Reishi)

Post Postao/la mandelbrot »

Mislim da ovaj put necu riskirati sa piljevinom i kipucom vodom. Ovaj put cu staviti piljevinu u vrece i sterilizirat u express loncu...mislim da ne moze stetit a ne bih htio opet zbog gluposti izgubiti grow....evo sad sam drugi transfer napravio, pricekat cu jos dan, dva pa stavljam u staklenke s razi....
z = z*z +c
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ganoderma lucidum (Reishi)

Post Postao/la HypnoToad »

Da, rogovi rastu u uvjetima povećanog CO2 i veće vlažnosti, dok se 'klobuci' formiraju kada se ta dva uvjeta smanje. U slučaju reishija ustvari želimo takav rast. Kada se police pre brzo formiraju dolazi do ispuštanja ogromne količine spora, prinosi su manji, a ovako još i ljepše izgledaju, a da ne govorimo o tome da je lakše za održavanje u kućnim uvjetima.
Inače nema nekih neželjenih posljedica ovakav rast, reishiju je jedino važno da ima dovoljno svjetla.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori