Uzgoj Ganoderma lucidum

Uzgajanje jestivih gljiva, dnevnici sa slikama i metode uzgoja
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Ganoderma iz prirode

Post Postao/la wonaabi »

zasto je pvc prozračniji od zamrzivača?jer je manja šteta bušit rupice na bočnim stranicama?
puno hvala na ovoj temi...
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Ganoderma iz prirode

Post Postao/la pecurko »

Tako je...Malo je glupo bušiti zamrzivač, drugo CO2 je teži od vazduha pa ga treba izbacitivati sa dna boxa, treće nije dobro da se išta živo razvija okruženo aluminijumom.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Ganoderma iz prirode

Post Postao/la wonaabi »

trebo sam malo pažljivije pročitati temu prije nego što sam postavio glupo pitanje, sad vidim da sve već piše. :4fvgdaq_th:

a da li mislis da je vlažni pjesak bio dobar izvor vlage? mozda je ustajao pa je zbog toga krenula plijesanj? i da li bi pomoglo da se u mokri pijesak doda vodikov peroksid?ili je bolje samo špricat destiliranu vodu?(pitanja su nadobudna al volio bi naučit neš iz tuđeg iskustva, bar jednom u zivotu :D)
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
Sinisa
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 03.09.2014, 12:42
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Ganoderma iz prirode

Post Postao/la Sinisa »

U mokri pijesak sam dodavao peroksid, točnije u vodu kojom sam pijesak držao vlažnim i to u količini; 10ml 3% hidrogena na 150ml destilirane vode. Na pijesku nije bilo vidljivih znakova plijesni a ni specifičnog mirisa na plijesan. Osim toga, pijesak nema nikakvu hranjivu vrijednost, znam nemaju ni zidovi pa se i na njima zna pojaviti plijesan :blinkk: . I ja sam mišljenja kao i pecurko da se radilo o nedovoljnoj izmjeni zraka. Ekvatorska klima u zamrzivaču pa uz to još i bez povjetarca (iako je bio odškrinut), raj za klijanje i razvoj plijesni.
Odgovori