Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Avatar
MightyHerb
rank2
Postovi: 44
Pridružen/a: 07.04.2010, 18:37
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la MightyHerb »

evo bolja slika,al tesko je slikati, to je jedva vidljivo...

Ako je to to ,zna li se uzrok ?Previse vlage mozda,na stijenkama casa mi se voda kondenzirala...

slika

Uploaded with ImageShack.us


slika

Uploaded with ImageShack.us
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la Red »

da, definitvno... baci sve. bakterija, losa sterilizacija najvjerojatnije i visoka vlaga koja pogoduje, dakle bilo mozda malo prevlazno unutra... kakav ti je sadrzaj unutra, vermic/brasno?
kakav si omjer napravio i kako si vermikulit pripremio?
ako ti bude prevlazno unutra sanse su velike da ti opet ovo sranje izbije...

zao mi je :YMSIGH:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
MightyHerb
rank2
Postovi: 44
Pridružen/a: 07.04.2010, 18:37
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la MightyHerb »

Evo da se ja malo javim..5 ih je bilo kontaminirano tom sivom plijesni, ove dvije su ok prosle nadam se...sada leze na perlitu ,napravio sam dunk and roll...Nakon 1 dan na njima se pocelo bijeliti...nadam se da je to dobar znak?

slika

Uploaded with ImageShack.us

slika

Uploaded with ImageShack.us

Trabam li nesto promjeniti?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la Red »

jedino sto bi ti savjetovala da obavezno napravis ODMAH jeste da kroz te rupe od zraka kojih je btw previse, uguras vate sinteticke kao za poklopce ili flasterom nekim zatvoris. jer ako ti rupe budu tako otvorene, ne samo da ce previse zraka svjezeg ulaziti unutra pa neces postizati visoku vlagu koja je potrebna, vec ce ti se naseliti i nakotiti musice i nametnici koji ce ti se razmnozavat po kejkovima. ako ti se to desi, borba protiv tih sranja je muka ziva i rezultat uzasan...

zato, pusti samo gornji red rupa, ostale zatvori, i kroz te gornje provuci vatu ili zaljepi flaster... zrak ce ipak ulaziti ali sranja nece ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
MightyHerb
rank2
Postovi: 44
Pridružen/a: 07.04.2010, 18:37
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la MightyHerb »

ajd dobro..al ja sam radio po uputama sa dokumentarca let's grow mushrooms i tamo pise ovako...al promjenim to onda..
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la Red »

kako zelis, zbilja... ali znam iz iskustva kako mi se gomila sranja uvalila unutar kontejnera jer sam ga drzala vrlo vrlo malo otvorenim...i sranje. sve bacila.

na tebi je da odlucis koju varijantu ces pratiti, meni ni iz depa ni u dep, ali evo moje misljenje jest da nema potrebe za toliko rupa, a pogotovo ne tako otvorene...

vidjet cemo sta drugi kazu ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
MightyHerb
rank2
Postovi: 44
Pridružen/a: 07.04.2010, 18:37
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la MightyHerb »

evo da javim malo napredak...
micelij se stvarno super brzo siri ,preko noci je prekriveno vec 80 % kolaca...kada treba pinanje piceti?

slika

Uploaded with ImageShack.us
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la krasta-zg »

Ako su uvjeti ok,mozes ocekivat kroz par dana
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
Mythos
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 21.03.2010, 13:51

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la Mythos »

Ako sam u krivu neka me netko ispravi, ali mislim da ovo nije micelij, možda je zbog svijetla, ali presivo je za micelij, a i kažeš da se brzo širi. Pokušaj to riješiti peroksidom. A i nekako mi presuho izgleda, tako da dodaš još malo vode u perlit.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la HypnoToad »

Znaš šta, i meni se činilo da bi mogao biti cobweb, ali sad nisam siguran, ne liči mi baš ni na to, cobweb bi išao u visinu. Neznam, prati ih malo, ako vidiš tanke niti koje idu prema gore, onda riješi peroxidom, a ako su mucice onda je najvjerojatnije micelij.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Zaključano