Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Vujadin

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la Vujadin »

kolache ako spremish kako treba,koliko ja znam,ne mozesh da promashish,ali Tangich,malo si me vishe zainteresovao oko "efikasnijih metoda uzgoja". shta zelish time da kazesh,da postoje metode koje daju vishe,bolje? i naravno ako mozesh sa nama da podelish koje su to metode.. ;) :)
Avatar
Pingvin
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 21.03.2010, 12:00
 pohvaljen: 2 puta

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la Pingvin »

Kejkovi su stvarno najjednostavnija metoda uzgoja i preporučam je svim početnicima. Ako se čaše/tegle/krigle ili ko šta već ima pri ruci, dobro pripreme i ako je print u redu i još par tih sitnica, stvarno nemožeš promašit...ili kako bi se reklo uspjeh je garantiran.
Nego stvarno i mene zanimaju te, kako si reko "efikasnije metode uzgoja". Probao sam sve metode koje ste opisali na forumu i kejkovi mi daju najbolje i najbrže rezultate. E sad ako ima nešto bolje, molim te, podjeli svoje znanje :)
Jedno pitanjce samo, dali mi neko može detaljnije opisat "potapanje" kejkova. Nešto sam čitao o tome, ali ku..a nisam shvatio.
Avatar
MightyHerb
rank2
Postovi: 44
Pridružen/a: 07.04.2010, 18:37
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la MightyHerb »

Pingvin , koji si omjer brašna i vermikulita stavio?
Avatar
Pingvin
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 21.03.2010, 12:00
 pohvaljen: 2 puta

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la Pingvin »

Na čašu rižinog brašna sam stavio tri vermikulita, dakle 1:3.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la HypnoToad »

Kejkovi i kejsanje zrna su najsigurniji i najjednostavniji načini, to da, ali krajnji prinosi su rijetko spektakularni.
Za dobit više gljiva se mogu koristiti različite metode, različite sitnice tu i tamo. Malo pogledajte tu po temama, vidjet ćete moje dvije o uzgoju na kokosu i kompostu. To je prvo, substrat igra veliku ulogu i moja preporuka je da svakako probate sa kokosom (coco coir) ako vam je dostupan. Kompost je čak i malo bolji, ali mogućnost kontaminacije kod kokosa je minimalna. Onda drugo, vidio sam da ljudi imaju uglavnom više uspjeha kad im "fruiting chamber" ima pravilno raspoređene rupe, kad nije potpuno zatvoren, jer zrak može cirkulirati i potiče pinanje i rast. I konačno, kad se radi sa sporama nikad neznaš šta ćeš dobit, tako da izoliranje strejna na agaru (što isto tu ima tema) omogući da se dobije najuspješniji strejn, sve gljive budu veće, jače i brže rastu.
Po furumima sam znao vidjet ljude koji uzgajaju P. cubensis, dobivali su po kilu svježih gljiva iz posude 20x20 cm, kada su sve to precizno slijedili.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
MightyHerb
rank2
Postovi: 44
Pridružen/a: 07.04.2010, 18:37
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la MightyHerb »

Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la HypnoToad »

Izgleda kao da je.
Ako želiš bit 100% siguran, kupiš smeđu rižu i smelješ je u mlincu za kavu. Vjerujem da tako dođe i jeftinije. Al inače ovo izgleda sasvim dobro.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la Red »

ma super daj.. imas u svakom DM-u stvarno velik izbor eko brasna od raznog sjemenja, ne mora biti riza, moze raz, jos i bolje ;) tamo ako pogledas neces fulat zbilja ima svega... nadam se da ga imas negdje u okolici
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
MightyHerb
rank2
Postovi: 44
Pridružen/a: 07.04.2010, 18:37
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la MightyHerb »

Kupio sam vec ovo u Bio & Bio pa pitam zato..znaci moze,super , hvala...sutra idem po vermikulit i krecem...druga sreca:D
Avatar
MightyHerb
rank2
Postovi: 44
Pridružen/a: 07.04.2010, 18:37
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Uzgoj na rižinim kolačima- PF Tek

Post Postao/la MightyHerb »

Mogu li se koristiti i polukuglaste case?Znaci recimo kao zdjelice su,samo sta su na stalku...?
Zaključano