Uzgoj PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Zaključano
Avatar
medo
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 23.08.2010, 22:48
 pohvaljen: 3 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la medo »

mozda je ovo na neki nacin offtopic ali usko ali je vezano uz temu pa bi vas zamolio za sugestiju.

citao sam kako je zemlja losa za odrzavanje vlage pa me zanima ako bi prva ili treca solucija sa slike
bile ok samo da nemoram toliko prskati vodom direktno gljive i otvarati to previse,ovako je voda konstantno u kontenjeru i vlazi zemlju

http://img816.imageshack.us/img816/295/ter.png
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Red »

nije bas dobro da je posuda u vodi. tebi treba voda ispod da zagrijava kontejner gore gdje ti se nalazi posuda a ne da je uronjena. bolje baci perlita okolo posude i nek je uvijek vlazan nego da posudu stavljas da pliva po vodi. mogu se samo razviti neke pizdarije u toj vodi tokom vremena.

bolje bi bilo da pokusas vlagu odrzavati na neki drugi nacin, eventualno tim perlitom kao sto ljudi koriste za kejkove, i da prskas zemlju cesce nego sto bi to inace trebalo. jer istina zemlju je grozno odrzavati ali nije nemoguce. nista lose u malo prskanja :D

no to je moje misljenje, mozda netko ima neku bolju ideju.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pacov
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 28.03.2010, 16:11
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la pacov »

ovaj grijač ti možda i neće trebat, kad ti se na površini kejsinga pojavi dovoljno micelija, kejsing stavljaš na sobnu temperaturu, meni je 22-24°C, grijač koristim samo kod koloniziranja tegli. Kao kejsing koristim zemlju, špricam ju samo navečer, 4-5 puta pošpricam, do sad nisam imao nikakvih problema.
Na slici br.1 si nacrtao otvor za zrak, ako radiš te otvore trebaš imati 2 otvora na vrhu kontejnera/inkubatora i 2 dole, malo iznad kejsinga, radi izmjene zraka. O tome ima tema na forumu mislim da se zove Monotub tek. Ali mislim da se ne isplati raditi te rupe ako ćeš koristit zemlju jer ćeš i tako otvarat kontejner da bi prskao zemlju. Ja 2-3 puta na dan provjetrim po jednu minutu.
Avatar
S.K.O.J.
rank2
Postovi: 39
Pridružen/a: 07.04.2010, 00:13
 pohvaljen: 1 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la S.K.O.J. »

b+ na kukuruzu kejsan zemljom... evo meni raste sedmi flush! :D steta sto je to sve iz jedne male teglice i sto nisu bas nesto potentne
Avatar
medo
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 23.08.2010, 22:48
 pohvaljen: 3 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la medo »

odlicno!

hvala ljudi,evo ovo je na kraju nesto do cega sam uspio doc za pocetak

http://img529.imageshack.us/img529/6715 ... avrsno.jpg

perlit cu vlazit vodom i nadam se da ce to bit ok.
micelj je premjesten na toplije, jos malo i bit ce spreman

imam pitanje u vezi perlita,kako ga steriliziram??
mogu li ga sterilizirat kada budem zemlju sterilizirao u pecnici ili nekako drukcije??
Avatar
Indigo
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 25.03.2010, 00:16
 pohvaljen: 1 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Indigo »

Dje si nabavio perlit? Meni ga je prelijeno trazit...
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la krasta-zg »

Evo ti broj od lika 091 722 92 16..Mozes ga nazvat i dogovorit se s njim di i kad..
ima ti i perlit i vermič 25 kn-5L
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
Avatar
Indigo
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 25.03.2010, 00:16
 pohvaljen: 1 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Indigo »

Super, hvala
Zaključano