Uzgoj PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Avatar
medo
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 23.08.2010, 22:48
 pohvaljen: 3 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la medo »

pozdraf svima zivima ovdje i tamo
malo mi je bed uletiti samo ovako bez predstavljanja i sranja ali ja uvijek svojim gostima kazem da se osjecaju kao kod kuce pa onda mogu i ja bar jednom...bla bla

uglavom,citam ovaj sajt vec neko vrijeme i zahvalujem se na svim gajdovima i pomoci koja mi je dobro dosla.

frendica mi je dala sore i nakon malo proucavanja odlucio sam se na uzgoj na kukuruzu.
zarazio sam kukuruz sporama i micelj se poceo razvijat,izgleda cisto i bijelo,za sada nadam se da ce tako ostati.mada je manje vise sve opisano i to dobro,jer sam uspio bez ikakve pomoci osim vase priremiti substrat i zaraziti kukuruz,ipak imam neka pitanja

1..nabavio sam perlit i zanima me kako ga mogu iskorisiti,mozda zamjesat u zemlju ili tako nesto
2..dali to sa koloniziranjem teglica funkcionira i kada se to obavlja


to je to za sad nemogu se vise sjetit,budem i neke slike stavio kad to jos malo krene sve skupa
primjetio sam da je Red ovdje manje vise majka a ako si tu negdje molio bih te za neki savijet

unaprijed hvala,medonja
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Red »

Pozdrav i tebi, i kako kazes, osjecaj se kao kod kuce :D

da odgovorim na pitanja

perlit ti ne treba, u biti ne. ali ako ga imas, mozes ga koristiti za podizanje vlage ili odrzavanje vlage u kontejneru. ako radis metodu kukuruz - kejsing, onda ti zbilja nece biti potreban. vise se koristi kod kejkova-ljudi to stave na dno kontejnera.

korosti ga za cvijece ako sadis :P

2 pitanje ne razumijem. ti si zarazio teglu kako kazes, dakle kolonizacija je pokrenuta. a sada na sta mislis morat ces nam malo bolje objasniti.

:ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
medo
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 23.08.2010, 22:48
 pohvaljen: 3 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la medo »

ok to za perlit sam i mislio,no dobro
ovo drugo sam mislio na kolonozaciju teglica neznam ubiti kako se to kaze,znaci imam teglicu koja je skroz zarazena i sa tim kukuruzom zarazim nove teglice da nemoram opet radit spricu sa sporama,pa me zanima dali je to netko od vas probao i kako to funkcionira,ja cu probat svakako

e sad molio bi za misljenje,razmisljao sam danas malo o tome kako bi bilo da posudu u kojoj je kejsan kukuruz lagano probusim na dnu i stavim u kontenjer sa vodom,tako da donji sloj zemlje a tako i ostali slojevi konstantno crpe vodu i tako imaju vlagu ili njima treba vlaga iz zraka

i jos jedno,ako mi se kukuruz zaljepi skupa dali je bed ako ga lagano izvadim zlicom kad budem kejsao

sorite ljudi ali bit ce jos pitanja :D
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Red »

Mozes uzet malo zrna iz jedne tegle i staviti u drugu novo pripremljenu teglu i cekat da se micelij dalje razvija. ovakav nacin je malo zeznut ako se ne radi u vrlo stelirnim uvjetima, cisto da se izbjegne kontaminacija. svakako probaj, kada poradas tegle, i stavi koje zrno u novu teglu..nije neka mudrost ;)

ova ideja sa "natapanjem" donjeg kejsinga- zaboravi. tebi treba vlazan kejsing a ne mokar. pogotovo sa zemljom je to jako tesko postici, savrsenu vlaznost jer se brze susi nego vermikulit, pa ces morat cesto prskat. ali ovo namakanje zbilja ne bi funkcioniralo jer bi se to sve u blato pretvorilo nakon par dana.

kukuruz se sav zeljepi i stisne unutar tegli, steriliziraj zlicu/vilicu, razbij malo kukuruza, zatvori i dobro promuckaj i izbaci van, ostatke samo sastruzi.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
medo
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 23.08.2010, 22:48
 pohvaljen: 3 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la medo »

hvala Red,zaci bolje da nisam razmisljao :D
outTake

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la outTake »

Zdravo, i ja da se pofalim, uspjeli su mi miceli u jednu tegli, iako sam pre mislio da nema nishta, ali sad su se pojavili, na 11 dan negde. Mozda su kasnili zbog ladno, ali okej vazhno kolonizirala se jedna tegla. : ))

Sada poshto mi e je prvi put, moram da pitam shta kju natam.. zanima me dali ima opasnosti radi bakterije (ili kao shto ste rekli gore - kontaminacija) da ugnije miceli prilikom prefrljanja u kutiju sa zemju, dali treba to biti sterilizirana prostorija gde se to radi?
hvala : )

Edit: ne mi otvara link sa Red -inom gajdu od divshare.com, pa ne znam kako je natamo sa zemjon, dali se stavlja grejach u vodu na prvu kutiju ili ne? I ako mozhe link za PDF dokument ako ima od isti gajd. Hvala :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Red »

probaj sada jel radi link :D

moras paziti kada vadis micelij iz tegle i krenes stavljat zemlju, da je sve cisto gdje to radis. zemlju moras sterilizirati prije pa onda cekat da se ohladi pa napraviti kejsing. i naravno sve na nekom cistom mjestu, uvijek ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
outTake

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la outTake »

ok, chitao sam to, ali ne pishue za grejach u ovaj gajd, valjda je isto kako i sa vermikulitom. Hvala ipak :)
Avatar
Indigo
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 25.03.2010, 00:16
 pohvaljen: 1 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Indigo »

Je li ovo spremno za kesing? Ima malo više od 2 tjedna da su tegle cijepljene i prije par dana mi se vlaga počela kondenzirat po stijenkama i prilično se usporio rast mica :-s

http://img810.imageshack.us/img810/4483/corn009.jpg
http://img710.imageshack.us/img710/6599/corn011.jpg
http://img841.imageshack.us/img841/5454/corn012.jpg
http://img840.imageshack.us/img840/9209/corn014.jpg
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la pecurko »

Sto s egrejaca tice, da njega moras u vodu obavezno u suprotnom ce stalo grejaca explodirat.

A sto se micelija tice iako nisam iskusan, mislim da je to spremno za vermikulit.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Zaključano