Uzgoj PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Red »

kada imas kukuruz proces je slican kao sa razi ali meni ova varijanta pali 100%

namacem ga 24 h, sutradan ga potrpam po teglama i napunim tegle vodom. zatvorim i steriliziram 45 min. nakon toga skoro da uopce nema vode jer ga se kukuruz napio, odmah otvorim teglu dok je jos sve vrelo vrelo i iscijedim vodu van kroz cistu cjediljku za caj, samo prevrnem teglu bez da ista diram. zatvaram odmah.

nikad problem i sve bude tip top. kako hoces, bitno da nema vode unutra i da se kukurz skuha, kako ces to postici, snadi se, svako na neki svoj nacin radi i experimentira :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Malbasha »

moram opisat iscrpljujući pokusaj prijatelja i mene, koji je ipak failao na kraju :)

znaci dobili mi print, ok zapoceli projekt, al jos nismo napravili inkubator niti nabavili grijac (bila jos zima)
i tako mi napravimo 4 tegle, u potkrovlju gdje je trebalo stajat ni blizu povoljne temperature, po noći isla i ispod nule, i odlučimo mi da cemo stavit privremeno u jedno auto koje se nekoristi jer je tu toplo
stalo to tako jedno tjedan dana, sunce upeklo zadnji dan,otvorili mi popodne gledamo termometar ono u autu 50 stupnjeva =)) vec mislimo gotovo uskuhale spore al ipak ih opet ostavimo na tavanu u kutiji sa grijalicom namjestenom da drzi 26° temp. radilo to tako par dana, sve dok jedanput nismo otvorili a unutra pećnica, termometar ide max do 50° a bilo je i vise (pokvario se termostat na grijalici, puhala cijelu noć)
sad smo vec sigurno da su pokrepale spore, pojavila se kontaminacije u 3 tegle, al ipak ostavimo tu jednu bez zelenila na tavanu, opet se ne događa nista tjedan ipo.
u međuvremenu se nabavio inkubator i grijac i napravile nove 2 tegle sa ostatkom printa i to je tako uredno stalo 2 tjedna, dok se nije pojavila kontaminacije i u te 2 nove.
i tako isli mi bacit tegle i sjetili se te prve (tad stare oko mjesec dana) pogledamo je, kad unutra pocelo bijelit :D nismo vjerovali nakon svih przenja i nakon tolko dugo vremena da je tek pocelo bijelit.
u pola procesa, bacimo pogled, ono jedno zrno zeleno..i odlucimo da cemo sterilizirat kašiku i izvadit zrno. to i napravili i sve u redu! :-o uspilo je bez kontaminacije (iako je rečeno da je to nemoguće, ali ocito je) i nakon cijeli mjesec dana cijela je pobijelila.
Napravimo i casing i sve (zemlja), miceliju je trebalo jos mjesec dana da dođe do 80ak %, ide sporo ko blato, a mi i dalje nevjerujemo da bi mogli uspit sa tom teglom jos nakon te kontaminacije :)
...da bi prije 3 dana, nakon sta smo mu dali svjetlosti za pinat, sav micelij pokafenio 8-|


i tako smo uzgajali to jos od zime, negdje 3 mjeseca ako ne i vise ^^
sta je sve tegla prezivila mislio sam da ce se godzilla izac iz micelija a ne gljiva =))

kako je tegla prezivila vađenje plijesni kašikom, zar nebi plijesan odma trebala pustit spore i zarazit cijelu teglu? mozda je neka drugacija plijesan

a to smeđe na miceliju je neka kontaminacija jelda?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Red »

vidi temu kontaminacije pa ces sam vidjet koliko je mogucih kontaminacija, svasta se moze roditi, i to u svim duginim bojama :D

ne cudim se nakon svega, da je uletila kontaminacija, da nije, bilo bi cudo :D zao mi je sto ipak nesto nije uspjelo, ali nakon svega sto je ta tagla prosla rezultat je bio u startu upitan ;)

hrabro drugi put u pokusaju i bez brljanja :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Don_Johnson

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Don_Johnson »

Pozdrav svima,svaka cast za sajt i za sav trud koji ste ulozili da ovako nesto postoji :) .Imam jednu nedoumicu pa bih vas molio da mi pomognete.Pre mesec dana sam resio da krenem sa uzgojem gljiva na razi,sve neophodne stvari sam nabavio izuzev razi(neverovatno ali istinito),pa me interesuje da li se isti postupak moze primeniti sa psenicom ili nekom drugom zitaricom?
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la krasta-zg »

ma moze ja sam probo sa psenicom al nije to to,rade onda uzmi onaj kukuruz za kokice.
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
Avatar
pacov
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 28.03.2010, 16:11
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la pacov »

ja sam do sada radio sa kukuruzom, prošli put sam imao 6 flasheva, nekih 10-ak porcija
sad sam pred 3 dana stavio spore u teglice sa kukuruzom i već mi je 30% kolonizirano.
Možeš probat i sa hranom za divlje ptice, to ću ja sljedeči put pokušat.
outTake

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la outTake »

Pokushao sam ovih dana po vtor put (prvi je bio pred jednu godinu) i sada chekam da se kolonizira miceli pa chu se pofaliti ako bide. Inache lani je bilo neuspjeshno..

I jedno prashanje: sakam da nasadim meskalinski kaktuse, al ne znam koj bi bio najdobra varijanta i kako da naruchim. Ako ima nego ideju i iskustvo sa tome, bilo bi od pomoch.

Pozdrav.
outTake

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la outTake »

Moram josh jedno pitanje do Red: kad tegle sa kokice stavljamo u ekspres lonac za sterilizirawe, dali treba da je izbushena dupka i na foliju ili samo na kapak na teglicu?

Sumnjam da mozhda kokice ne su mi dobro sterilizirane, 6 dana su proshle i ni trag od miceli.. Izgleda da ni je uspelo.. :(((
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la Red »

bitno da je rupa na poklopcu, da ne explodira u loncu, a folija je tu samo kao zastita ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
outTake

Re: PC na kukuruzu, kejsan zemljom

Post Postao/la outTake »

Ali ipak, mislim da ni je uspelo.. josh nema miceli, i josh ne znam shto bi moglo da bude prichina :(
Zaključano