Uzgoj PC Gljiva Na Raži- od sporeprinta, uzgoja, sušenja

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
illy

Re: Uzgoj PC Gljiva Na Raži- od sporeprinta, uzgoja, sušenja

Post Postao/la illy »

to me raduje, hvala :)
I mogu da spustim temperaturu na 24-25C?

Sloj je ravnomeran, moguce da je malo deblji nego sto treba. Strpljiv sam, sve izgleda uredu, samo se ne mrda vec recimo 7 dana. Ne savetujes da sklonim deo vermikulita pod sterilnim uslovima, naravno, pa da ga pustim jos? Pozz i hvala
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Uzgoj PC Gljiva Na Raži- od sporeprinta, uzgoja, sušenja

Post Postao/la Red »

hmm cudno da se nista ne desava vec 7 dana... vrlo cudno. kada bi se meni to desilo ja bi otvorila posude i kud koj mili moj, i uvijek bi nesto izaslo na kraju ;) nadu one put...

manje temperature su za razvoj gljiva i formiranje pinova, dakle u ovoj fazi temp neka bude i dalje oko 26 do 28. zatvoreno, mrak.

ne bi ti savjetovala da mices sloj vermikulita, iako pod sterilnim uvjetima. mene uvijek strah da ne sjebem nesto pri samom kraju pa ne diram nista extra, mada znam da mnogi krenu micat malo tog sloja.

Na tebi je sta ces i kako ces, to ostavljam svakom na vlastitu odgovornost. jer mozes dakako, sterilizirat neku zlicu, vilicu i sakupiti malo sloja i baciti van. ja osobno to ne volim, ali to sam ja :D

meni je znalo npr sa slojem od 1 cm, cekati jedno 5 dana, onda izbiti malo, pa nista - nista neko vrijeme pa BUM nakon sve skupa 10- 15 dana toga izmili brdo... negdje vise negdje manje, ali izbije. i to na temp od 28 °
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
illy

Re: Uzgoj PC Gljiva Na Raži- od sporeprinta, uzgoja, sušenja

Post Postao/la illy »

Hvala puno na pomoci! Sacekacu jos koji dan, pa cu da ih prebacim u narednu fazu. Javljam rezultate :). Pozdrav!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Uzgoj PC Gljiva Na Raži- od sporeprinta, uzgoja, sušenja

Post Postao/la Red »

Napokon je Gajd editiran, ispravljen i nadopunjen još nekim slikama. Malo malo spominjemo neka stara pravila pa sam odlucila editirat tekst i promijeniti ta stvari.

Samo toliko :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Uzgoj PC Gljiva Na Raži- od sporeprinta, uzgoja, sušenja

Post Postao/la HypnoToad »

Apdejt.
Privitak/ci
uzgoj_gljiva_na_razi.doc
(2.21 MiB) Preuzeto 1230 puta.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Zaključano