Laminar flowhood- uzgoj bez kontaminacija

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: Laminar flowhood- uzgoj bez kontaminacija

Post Postao/la Horos »

drugari nasao sam hepa filter sa oznakom HEPA12. vidim da je drvo bor koristio HEPA13. da li ovaj sa Hepa12 oznakom moze da posluzi za pravljenje laminara?
user999
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 17.04.2013, 21:53
Ima zahvala: 2 puta

Re: Laminar flowhood- uzgoj bez kontaminacija

Post Postao/la user999 »

Bilo koji hepa filter će ti pomoći. Svi su oni namjenjeni pročišćavanju zraka.
Ali, iz mojeg iskustva, najvažnije je pogoditi vlažnost smjese na kojoj želiš uzgajati gljive.
http://uzgojgljiva.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
smooki123
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 20.03.2022, 01:15
Ima zahvala: 10 puta

Re: Laminar flowhood- uzgoj bez kontaminacija

Post Postao/la smooki123 »

Zdravo
Uskoro krecemo forume jos samo ovo. Željela bih da kupim ovakav filter al kad ne znaš ništa nije lako, jos kad zamislim dal ću dobiti odgovor pa ne znam evo zato se javljam ako moze neko da mi pomogne molim vas. Evo slike od @KaPaRo21 filtera ja bih isti postavila i krenula u avanturu uz vasu pomoc naravno :) Znaci trebaju mi specifilacije informacije kako da kucam koji da trazim vjerovatno negdje mogu da porucim sa interneta vec sam i nasla ali ne zelim da pogrijesim samo par specifikacije floow hood-a i svega sto ide uz to. Hvala

media/images4/1650103396.jpg
Avatar
faceOff
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 27.02.2021, 11:46
Ima zahvala: 160 puta
 pohvaljen: 221 put

Re: Laminar flowhood- uzgoj bez kontaminacija

Post Postao/la faceOff »

Pretjeruješ
Osim ako nije u pitanju neka žestoka ilegala. Što se mene tiče, to je ok
A za vlastite potrebe i dilanje usitno ti uopće nije potreban laminar. A kamoli ova grdosija pogodna za komercijalnu farmu jestivih gljiva
_____________________________

That stone Buddha deserves all the birdshit it gets
I wave my skinny arms like a tall flower in the wind
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Laminar flowhood- uzgoj bez kontaminacija

Post Postao/la storm.raver »

smooki123 je napisao/la: 16.04.2022, 03:15 Zdravo
Uskoro krecemo forume jos samo ovo. Željela bih da kupim ovakav filter al kad ne znaš ništa nije lako, jos kad zamislim dal ću dobiti odgovor pa ne znam evo zato se javljam ako moze neko da mi pomogne molim vas. Evo slike od @KaPaRo21 filtera ja bih isti postavila i krenula u avanturu uz vasu pomoc naravno :) Znaci trebaju mi specifilacije informacije kako da kucam koji da trazim vjerovatno negdje mogu da porucim sa interneta vec sam i nasla ali ne zelim da pogrijesim samo par specifikacije floow hood-a i svega sto ide uz to. Hvala

media/images4/1650103396.jpg
HEPA filter se jedino koristi, to i traži. Više je jebeno proračunati ventilator. Zavisi šta praviš.
:mushroom: learning things :mushroom:
smooki123
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 20.03.2022, 01:15
Ima zahvala: 10 puta

Re: Laminar flowhood- uzgoj bez kontaminacija

Post Postao/la smooki123 »

Hvala pokusacu nesto nego ne znam ni kako izgleda ni nista odgovor nisam dobila. Vremena malo spore se cekaju a bez toga ne krecem.Da pretjerujem to ste upravu onda barem to znam da mi treba neki bas mali koji ce da zavrsava posao. Pokusacu da potrazim pa postiram ovde da vidite jesam li to dobro sklopila nek mi je bog upomoc :)
Avatar
storm.raver
rank10
Postovi: 434
Pridružen/a: 11.02.2014, 15:59
Ima zahvala: 96 puta
 pohvaljen: 277 puta

Re: Laminar flowhood- uzgoj bez kontaminacija

Post Postao/la storm.raver »

smooki123 je napisao/la: 16.04.2022, 15:43 Hvala pokusacu nesto nego ne znam ni kako izgleda ni nista odgovor nisam dobila. Vremena malo spore se cekaju a bez toga ne krecem.
Ne kreces bez laminarne komore a prvi put gajis gljive ? Hoces filter a ne znas ni kako izgleda. Jos jedan epic fail u najavi.
:mushroom: learning things :mushroom:
smooki123
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 20.03.2022, 01:15
Ima zahvala: 10 puta

Re: Laminar flowhood- uzgoj bez kontaminacija

Post Postao/la smooki123 »

storm.raver je napisao/la: 16.04.2022, 18:54
smooki123 je napisao/la: 16.04.2022, 15:43 Hvala pokusacu nesto nego ne znam ni kako izgleda ni nista odgovor nisam dobila. Vremena malo spore se cekaju a bez toga ne krecem.
Ne kreces bez laminarne komore a prvi put gajis gljive ? Hoces filter a ne znas ni kako izgleda. Jos jedan epic fail u najavi.
Hvala :))
Odgovori