Pomoć početniku

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
ching
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 06.12.2015, 18:29
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la ching »

danko fafanko je napisao/la:
TeM@ je napisao/la:Da li mogu sliku učitat da ni netko kaze valja li što ove tegle.. U 2 od 2 mi se pojavio micelj na dnu, nakon toga silom prilika 4,5dana na 17,18 pa je stagnirao, zatim sam poceo 2 dana vec odrzavat temp na 24 i počeo se širit prema gore, samo što zrno s gornje strane vise mi izgleda kao bjela paučina nego micelj s donhe strane odakle je počeo.. Dakle red mozda od 2/3 zrba debel od dna tegle, na dnu je micelj sigurno ali be znqm da li je s gornje strane zrna paučina.. Ta sumljiva zrna nekako su kao baršunasta.. Ako mogu nekako sliku okacit vjerujem da bi lako dobio odgovor
Probaj pomirisat, skužit ćeš po mirisu...
takav je dok ne zauzme skroz..paučinasto pa snijeg! :)
Blato je normalna stvar kad pada kiša !
Najbolji trip je bad trip! ;)
oOGreenWorldOo
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 30.04.2019, 12:40

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la oOGreenWorldOo »

TeM@ je napisao/la:Pozdrav svima,
inace sam na vutri

pozz tema , vjerojatno znas moj nick sa vutre,posto nemogu dobiti aktivacioni mejl za promjenu passworda trebao bih pomoc.trebao bih nekako doci do powera da mi stavi novi password, a jedina mogucnost je ovako..bio bih ti zahvalan ako bi ga mogao kontaktirati i reci mu o cemu se radi..upoznat je sa time od ranije al ja tupson nisam spremio pass koji mi je dao i tu sam gdje jesam..account za koji trebam pass je oOGreenWorldOo, a novi pass mi moze poslati na acc GreenW ..hvala
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la Hermes »

Jedno pitanje nmgu nigde da nadjem odgovor! Da li se spore sa print-a direktno stavljalju u kolonizovanu masu ili se pravi spric pa se onda prska nigde nisam mogao da nadjem u detalje sta se radi sa print-om spora. Jako bi cenio ako bi neko malo detaljnije mogao da mi objasni svi tutorijali koje sam gledao imaju spriceve....
Hvala unapred
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la Spunk »

Jebivjetar
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la Hermes »

Hvala puno to je bas sto sam trazio! Jel tako izgleda print kad se naruci isto u foliji? I da li je stvarno neophodno da se pravi flowhood? I samo jos jedno pitanje sta koristi da prebrise sve koja je to supstanca!
Hvala
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la Spunk »

Ebiga, brzas previse. Daj si vremena i prouci oko uzgoja. Od pocetka do kraja. Za svaki dio uzgoja mozes postaviti pitanje i dobiti odgovor. Ali vjeruj mi nista time ne dobivas. U principu gubis... imas na forumu manje vise sve, a ako baratas engleskim imas pun kufer dobrih informacija...

Print bude manji od ovog sa videa, ponekad ne bude tako masan, ali i to je sasvim dovoljno.

Raditi flowhood je skupo. Uguglaj "still air box" . Najjeftinija i najjednostavnija opcija.

Izopropilni alkohol. Tebi treba 70% etilni alkohol za brisat iglu i sve ostalo nakon grijanja. Za vece povrsine ti je alkoholni ocat dobar
Zadnja izmjena: Spunk, dana/u 06.06.2019, 21:29, ukupno mijenjano 1 put.
Jebivjetar
Osaka7
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 27.02.2019, 08:56
 pohvaljen: 1 put

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la Osaka7 »

Pozz ljudi , imam pitanje , 2 :))
Ugl pokusavao sam i pokusavao i na kraju sam uzgojio gljive iz spore printa , rekreativno sam se naravno nastavio bavit time jer nisam bio bas zadovoljan sa kolacem jer se kontiminirao i svasta nesta ... uglavnom razvio sam micelij za slaganje novog kolaca pa me zanima koju smjesu supstrata da koristim za recimo najbolje plodove ? Imam nesto konjskog izmeta i imam vermekulit
I gledao sam po yt kako ljudi nakon sto se micelij razvije do faze fruitinga dobiju skoro cijelu povrsinu pinova a meni se stvaralo jako malo pinova pa me zanima dali je to do mjesavine supstrata ili do uvjeta ili do straina gljive ?
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la danko fafanko »

Konjsko i verm su najbolja kobinacija, može u to i 10% gipsa...
A ovo za pinove može biti zbog uvjeta, slabog provjetravanja, vlažnosti supstrata, straina..... :)
Osaka7
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 27.02.2019, 08:56
 pohvaljen: 1 put

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la Osaka7 »

Nezz dal da stavim ventilator od pca u kutiju ??? Jer zbog obaveza nisam u mogucnosti provjetravat ju cesto
Ili da prosirim rupe , onda cu teski zadrzavat vlagu opet ... sve to.ima.svoje daa , morat cu ih slusat i gledat i skuzit sam kako njima najbolje pase
Ponosan sam na sebe sto sam uspio uopce ista jer sam kao laik pokusao napravit nesto ... sljedeci korak mi je takvo jedno malo minsko polje u kutiji pa cemo gledat za dalje
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la danko fafanko »

Ako ne možeš provjetrit 4,5 puta dnevno složi si ventilator...
U pravu si, samo ih slušaj sve će ti reći..
Sretno
Odgovori