Pomoć početniku

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Osaka7
rank2
Prim. zahvala: 1 put

Re: Pomoć početniku

PostPostao/la Osaka7 » 07.06.2019, 10:22

A sto se tice perlita u monotube boxu ? Planirao sam stavit na dno perlit pa vrecu za smece i onda slagat kolač ... dal da izbusim vrecu za smece , koliko taj perlit pomogne ?
danko fafanko
rank6
Zahvalio/a: 22 puta
Prim. zahvala: 39 puta

PostPostao/la danko fafanko » 07.06.2019, 12:32

A koliko ti je velika kutija? Mislim da ti tu perlit uopće ne treba..
Firmus
rank2
Zahvalio/a: 11 puta
Prim. zahvala: 9 puta

PostPostao/la Firmus » 07.06.2019, 18:42

Osaka7 je napisao/la:A sto se tice perlita u monotube boxu ? Planirao sam stavit na dno perlit pa vrecu za smece i onda slagat kolač ... dal da izbusim vrecu za smece , koliko taj perlit pomogne ?

Ja sam totalni početnik i još se učim o postupku, ali naišao sam na ovaj video na youtubeu i čini mi se skroz ok, ja ću po njemu raditi. Koliko vidim on stavlja direktno na perlit kolač, ali neka iskusnija ekipa napiše.

https://youtu.be/Upe_Czq24Gg
Osaka7
rank2

PostPostao/la Osaka7 » 11.06.2019, 16:21

Slozio sam bez perlita , nisam ga uspio nabavit i za sada jako dobro napreduje ... stavio sam vrecu za smece ispod , prije nisam
Mozda sam samo postao malo bolji u izvedbi jer mislim da su sitnice jako bitne
Jel stavljate vi kavu u smjesu za supstrat ? Ja sam stavio malo i djeluje mi kao jako dobar potez jer gusti , bas gusti micelij buja iz toga
Nije bas velika kutija i mislim da nije potreban perlit da
Samo cu uvalit ventilator da zrak puse , e sada imam 2 ideje za to ... dali da ga stavim da rotira zrak u kutiji nazovimo to zatvorenom cirkulacijom jer bih rupe na kutiji zatvorio filterom za napu . Svakako cu stavit filter za napu ... e sada druga ideja mi je da stavim ventilazor na rupu jednu da usisava zrak u kutiju ?
Osaka7
rank2

PostPostao/la Osaka7 » 11.06.2019, 16:26

Firmus je napisao/la:
Osaka7 je napisao/la:A sto se tice perlita u monotube boxu ? Planirao sam stavit na dno perlit pa vrecu za smece i onda slagat kolač ... dal da izbusim vrecu za smece , koliko taj perlit pomogne ?

Ja sam totalni početnik i još se učim o postupku, ali naišao sam na ovaj video na youtubeu i čini mi se skroz ok, ja ću po njemu raditi. Koliko vidim on stavlja direktno na perlit kolač, ali neka iskusnija ekipa napiše.

https://youtu.be/Upe_Czq24Gg

Ee da vidis to je drugi nacin uzgajanja , za takav nacin mislim cak da moras imat nesto sto ce drzat vlagu , ja sam slagao kolac od psenice i konjskog izmeta , drugi stil
I mislio sam da je taj moj nacin laksi , al eto koliko sam se dao u istrazivanja saznao sam da je ovaj s videa nacin laksi i da je mogucnost za kontaminaciju puno manja ... u planu je i ovaj nacin neke albino gljivice :D :mushh:

I dali moze ici obicno rizino brasno ili bas bas mora smeđe

Natrag na “Metode Uzgoja”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.