Pomoć početniku

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Osaka7
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 27.02.2019, 08:56
 pohvaljen: 1 put

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la Osaka7 »

A sto se tice perlita u monotube boxu ? Planirao sam stavit na dno perlit pa vrecu za smece i onda slagat kolač ... dal da izbusim vrecu za smece , koliko taj perlit pomogne ?
Avatar
danko fafanko
rank7
Postovi: 286
Pridružen/a: 03.05.2013, 15:41
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 58 puta

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la danko fafanko »

A koliko ti je velika kutija? Mislim da ti tu perlit uopće ne treba..
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la Firmus »

Osaka7 je napisao/la:A sto se tice perlita u monotube boxu ? Planirao sam stavit na dno perlit pa vrecu za smece i onda slagat kolač ... dal da izbusim vrecu za smece , koliko taj perlit pomogne ?
Ja sam totalni početnik i još se učim o postupku, ali naišao sam na ovaj video na youtubeu i čini mi se skroz ok, ja ću po njemu raditi. Koliko vidim on stavlja direktno na perlit kolač, ali neka iskusnija ekipa napiše.

[media]link[/media]
Osaka7
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 27.02.2019, 08:56
 pohvaljen: 1 put

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la Osaka7 »

Slozio sam bez perlita , nisam ga uspio nabavit i za sada jako dobro napreduje ... stavio sam vrecu za smece ispod , prije nisam
Mozda sam samo postao malo bolji u izvedbi jer mislim da su sitnice jako bitne
Jel stavljate vi kavu u smjesu za supstrat ? Ja sam stavio malo i djeluje mi kao jako dobar potez jer gusti , bas gusti micelij buja iz toga
Nije bas velika kutija i mislim da nije potreban perlit da
Samo cu uvalit ventilator da zrak puse , e sada imam 2 ideje za to ... dali da ga stavim da rotira zrak u kutiji nazovimo to zatvorenom cirkulacijom jer bih rupe na kutiji zatvorio filterom za napu . Svakako cu stavit filter za napu ... e sada druga ideja mi je da stavim ventilazor na rupu jednu da usisava zrak u kutiju ?
Osaka7
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 27.02.2019, 08:56
 pohvaljen: 1 put

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la Osaka7 »

Firmus je napisao/la:
Osaka7 je napisao/la:A sto se tice perlita u monotube boxu ? Planirao sam stavit na dno perlit pa vrecu za smece i onda slagat kolač ... dal da izbusim vrecu za smece , koliko taj perlit pomogne ?
Ja sam totalni početnik i još se učim o postupku, ali naišao sam na ovaj video na youtubeu i čini mi se skroz ok, ja ću po njemu raditi. Koliko vidim on stavlja direktno na perlit kolač, ali neka iskusnija ekipa napiše.

[media]link[/media]
Ee da vidis to je drugi nacin uzgajanja , za takav nacin mislim cak da moras imat nesto sto ce drzat vlagu , ja sam slagao kolac od psenice i konjskog izmeta , drugi stil
I mislio sam da je taj moj nacin laksi , al eto koliko sam se dao u istrazivanja saznao sam da je ovaj s videa nacin laksi i da je mogucnost za kontaminaciju puno manja ... u planu je i ovaj nacin neke albino gljivice :D :mushh:

I dali moze ici obicno rizino brasno ili bas bas mora smeđe
teca
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 20.01.2020, 14:51

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la teca »

Zdravo, imam jedno pitanje da li mogu uzgajati pecurke na vec koriscenom zemljistu, tj da li mogu da koristim postavu koja sekoristi za sampinjone, msm na gnojivo i podlogu u njemu? U njoj ima konjskog gnojiva ali nzm da li je izgubilo dejstvo jer je vec korisceno ili moze da se nastavi sa time naravno uz dodatu prihranu i mineralizaciju? Hvala unapred :D
straighjackin
rank1
Postovi: 6
Pridružen/a: 15.12.2013, 15:57
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la straighjackin »

Pozdrav svima,
ostala mi je u frižideru jedna tegla raži sa micelijumom
pa se pitam koje su šanse da gljive niknu ako je pomesam sa šumskom zemljom ili nečim drugim i ostavim u jednoj uvali uz potok okružen šumom gde temperatura varira između 15 i 25 stepena (po slobodnoj proceni) i velika je vlaga u toku dana.
Do sada sam gajio na vermikulitu po vodiču sa sajta i bio sam manje vise uspešan
Hvala unapred i izvinjavam se ako je pitanje postavljeno na pogrešnom mestu i ako već postoji odgovor na forumu
Avatar
Spunk
rank7
Postovi: 296
Pridružen/a: 19.01.2019, 17:29
Ima zahvala: 113 puta
 pohvaljen: 171 put

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la Spunk »

Valjda nije problem dodati kokos ili suho konjsko govno
Samo, razne beštije vole žitarice, a i gljive...
Jebivjetar
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la Firmus »

Yep, bolje pomijesas sa kokosovom zemljom koju si pasterizirao na 100 celzijusa. Nabavi malu kutiju koju mozes ugurati ispod kreveta. Ako micelij naseli kokos/gnojivo samo trebas odrzavati vlagu i malo dnevnog svjetla. Ispod kreveta ili u ormaru ispod odjece ti nitko nece provjeravati, a nakon toga mozes i zakopati u zemlju, samo se pobrini da je hladovina i da ima vode u zemlji.
StariVuk
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 16.10.2020, 18:14

Re: Pomoć početniku

Post Postao/la StariVuk »

Pozdrav svima ljudi, evo i ja sam totalni pocetnik i sve ovo mi deluje kao nuklearna fizika, iako sam prvo hteo uzgajati weed jer sam dugogodisnji pusac.
Curke nikad nisam jeo mada sam zainteresovan jer vidim da ljudi imaju pozitivna iskustva, i cini mi se citajuci da je sam proces uzgajanja laksi nego za vutru.

Tako da bicu tu i malo cu vas smarati sa pitanjima :)
Odgovori