Pomoć početniku

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Osaka7
rank2
Prim. zahvala: 1 put

Re: Pomoć početniku

PostPostao/la Osaka7 » 07.06.2019, 10:22

A sto se tice perlita u monotube boxu ? Planirao sam stavit na dno perlit pa vrecu za smece i onda slagat kolač ... dal da izbusim vrecu za smece , koliko taj perlit pomogne ?
danko fafanko
rank7
Zahvalio/a: 26 puta
Prim. zahvala: 55 puta

PostPostao/la danko fafanko » 07.06.2019, 12:32

A koliko ti je velika kutija? Mislim da ti tu perlit uopće ne treba..
Firmus
rank3
Zahvalio/a: 24 puta
Prim. zahvala: 28 puta

PostPostao/la Firmus » 07.06.2019, 18:42

Osaka7 je napisao/la:A sto se tice perlita u monotube boxu ? Planirao sam stavit na dno perlit pa vrecu za smece i onda slagat kolač ... dal da izbusim vrecu za smece , koliko taj perlit pomogne ?

Ja sam totalni početnik i još se učim o postupku, ali naišao sam na ovaj video na youtubeu i čini mi se skroz ok, ja ću po njemu raditi. Koliko vidim on stavlja direktno na perlit kolač, ali neka iskusnija ekipa napiše.

https://youtu.be/Upe_Czq24Gg
“The day you are happy for no reason whatsoever, the day you find yourself taking delight in everything and in nothing, you will know that you have found the land of unending joy called the kingdom.” ~De Mello
Osaka7
rank2

PostPostao/la Osaka7 » 11.06.2019, 16:21

Slozio sam bez perlita , nisam ga uspio nabavit i za sada jako dobro napreduje ... stavio sam vrecu za smece ispod , prije nisam
Mozda sam samo postao malo bolji u izvedbi jer mislim da su sitnice jako bitne
Jel stavljate vi kavu u smjesu za supstrat ? Ja sam stavio malo i djeluje mi kao jako dobar potez jer gusti , bas gusti micelij buja iz toga
Nije bas velika kutija i mislim da nije potreban perlit da
Samo cu uvalit ventilator da zrak puse , e sada imam 2 ideje za to ... dali da ga stavim da rotira zrak u kutiji nazovimo to zatvorenom cirkulacijom jer bih rupe na kutiji zatvorio filterom za napu . Svakako cu stavit filter za napu ... e sada druga ideja mi je da stavim ventilazor na rupu jednu da usisava zrak u kutiju ?
Osaka7
rank2

PostPostao/la Osaka7 » 11.06.2019, 16:26

Firmus je napisao/la:
Osaka7 je napisao/la:A sto se tice perlita u monotube boxu ? Planirao sam stavit na dno perlit pa vrecu za smece i onda slagat kolač ... dal da izbusim vrecu za smece , koliko taj perlit pomogne ?

Ja sam totalni početnik i još se učim o postupku, ali naišao sam na ovaj video na youtubeu i čini mi se skroz ok, ja ću po njemu raditi. Koliko vidim on stavlja direktno na perlit kolač, ali neka iskusnija ekipa napiše.

https://youtu.be/Upe_Czq24Gg

Ee da vidis to je drugi nacin uzgajanja , za takav nacin mislim cak da moras imat nesto sto ce drzat vlagu , ja sam slagao kolac od psenice i konjskog izmeta , drugi stil
I mislio sam da je taj moj nacin laksi , al eto koliko sam se dao u istrazivanja saznao sam da je ovaj s videa nacin laksi i da je mogucnost za kontaminaciju puno manja ... u planu je i ovaj nacin neke albino gljivice :D :mushh:

I dali moze ici obicno rizino brasno ili bas bas mora smeđe

Natrag na “Metode Uzgoja”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.