terrarium

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: terrarium

Post Postao/la HypnoToad »

90% vlažnosti tijekom cijele godine na Hrvatskom otoku?? Prije će biti 50-60%, što su prosjecne vrijednosti za taj kraaj. I ogromne varijacije u temperaturi + jako malo kiše.
Uglavnom, da ne duljim, kao što sam rekao, ako imaš gotov supstrat, zakopaš ga vani u 4. mjesecu u 5. bi mogla dobiti berbu-dvije gljiva i to je to. Inače nema šanse. Opet kažem, da te vrste mogu prirodno preživjeti u ovoj klimi, do sada bi ih bilo na svakoj hrpi konjskih govana na balkanu.
Jedina vrsta koja potencijalno može prirodno rasti u tvom kraju je Panaeolus subbalteatus.
Tamo dole bi ti kaktusi puno bolje uspijevali. ;)
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
amanita.amanita
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 11.01.2017, 15:48
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: terrarium

Post Postao/la amanita.amanita »

vjeruj mi da ne da je 90% vlage nego je nevjerovatno! Neživim tamo nego imam kuću i vinograd pa odlazim često. Vlage je toliko da svako jutro na lozi budu kapljice kao da je padala kiša. Sve je mokro kroz cijelu godinu, ni ja nisam vjerovala dok nisam doživila. da znam kaktusi rastu kao ludi, svi ih imaju samo kako doći do peyotea ili san pedra? :D
probat ću ja na proljeće nešto iskemijat pa ti javim dali je bilo uspješno!!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: terrarium

Post Postao/la HypnoToad »

amanita.amanita je napisao/la: znam kaktusi rastu kao ludi, svi ih imaju samo kako doći do peyotea ili san pedra? :D
Vrlo jednostavno. Sjemenke su lako dostupne, posiješ, njeguješ 3-4 godine, nakon toga posadiš van i oni se sami održavaju, samo gledaš kako postaju ogromni iz godine u godinu. To ne vrijedi za peyote, oni ne podnose vlagu tijekom zime.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
amanita.amanita
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 11.01.2017, 15:48
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: terrarium

Post Postao/la amanita.amanita »

istina, samo mu treba dugo vremena da raste, ali zato kad naraste... :D hvala na savjetima nadam se da te nisam smorila!!!
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: terrarium

Post Postao/la AFX »

Meni bi bilo iskreno žao rezati kaktus..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: terrarium

Post Postao/la Vid Svante »

AFX je napisao/la:Meni bi bilo iskreno žao rezati kaktus..
A gle, ak znaš da će rasti zašto ne...mislim, ako će te puknuti i ak ostaviš nešto da nastavi rast, no ako te neće lupiti, ko što sam ja napravio onda mi je žao. Možda bi trebalo ko šamani u meksiku pitati kaktus jel ga možeš rezati? :D
Odgovori