terrarium

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: terrarium

Post Postao/la shroomko »

Zato da i ti ne pocnes svijetliti u mraku :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: terrarium

Post Postao/la HypnoToad »

Zašto ne?!? Pa šta ne bi to bilo super?? :D
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
amanita.amanita
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 11.01.2017, 15:48
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: terrarium

Post Postao/la amanita.amanita »

pa možda bi bilo fora nekad napravit terarij za ludim pečurkama koje svijetle u mraku i sa drugim ludim biljkama. a možda i ne?!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: terrarium

Post Postao/la HypnoToad »

Uzgajao sam Panellus stipticus, svijetle i micelij i plodna tijela, fora su.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: terrarium

Post Postao/la AFX »

Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: terrarium

Post Postao/la sharplaninac »

dobio sam print Panaeolus Cyanescens Jamaica rekoh da probam i drugu vrstu,cuo sam da je dosta teza za uzgojit jer myceli nije toliko jak kao kod cubensisa,da nije slucajno neko uzgajao slicno,trebali bi mi saveti?
P.S.posto sam print dobio sa fse nznm sta se desilo tj u kesici stoji print u alu foliji ali se vidi da je izaslo malo printa na kesicu unutra bice kako je putovalo nznm dali moze to dovest do kontiminacije(ako me shvatate sta se desilo tj kako izgleda)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: terrarium

Post Postao/la HypnoToad »

Jesam. S njima nema 'otprilike' ili 'ma valjda će to biti dobro'. Ako ih želiš uzgajati onda moraš poštivati SVE korake do zadnjih detalja. Točan supstrat, kejsing, posudu s rupama, perlit na dnu, temperaturu, vlažnost, prskanje... Bilo što od toga zanemariš, gotovo je.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
amanita.amanita
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 11.01.2017, 15:48
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: terrarium

Post Postao/la amanita.amanita »

HypnoToad je napisao/la:Jesam. S njima nema 'otprilike' ili 'ma valjda će to biti dobro'. Ako ih želiš uzgajati onda moraš poštivati SVE korake do zadnjih detalja. Točan supstrat, kejsing, posudu s rupama, perlit na dnu, temperaturu, vlažnost, prskanje... Bilo što od toga zanemariš, gotovo je.

A šta misliš za uzgoj u prirodi? Ako su idealni uvjeti 90% i više vlaga, temp do 25/26/27c humusno tlo? razmišljam napravit špricu sa sporama (mexicana psylocibe ili možda neke druge koje uspijem naći a da nije cubensis) i to probati vani uzgojit kad dođe vrijeme za to.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: terrarium

Post Postao/la HypnoToad »

U kakvoj klimi živiš? Ako si na Balkanu onda će ti teško uspjeti jer naše temperature previše i pre brzo variraju. Sve te gljive su iz tropskih i suptropskih krajeva gdje su temperature više manje konstantne cijelu godinu. One rastu između 24 i 29 stupnjeva, sve iznad i ispod, prestaju. Također, smrzavanje tla ih ubija u roku od nekoliko sati. Tako da neki brzinski outdoor uzgoj ako imaš spreman kolonizirani supstrat koji zakopaš vani može proći, inače nema šanse. Kod nas se mogu uzgajati neki razlagači drva kao bohemica, ovoideocystidiata, azurescensis i td., ali s njima je teško doći do tog stadija jer jako sporo koloniziraju i teško je dobiti čist print.
P. mexicana je inače jedna od najtežih vrsta za uzgoj, a jedino što je teže nego uzgojiti je, je nabaviti spore.
Isto tako, samo špricanje spora po vani ima otprilike 0% šansi za uspjeh. I humusno tlo nije prirodno stanište većine psilocibinskih vrsta i neće rasti samo na njemu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
amanita.amanita
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 11.01.2017, 15:48
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: terrarium

Post Postao/la amanita.amanita »

balkan naravno, točnije najudaljeniji hrvatski otok, i još jedan udaljeniji nenaseljen baš. Mediteranska klima sa jako malo kiše puno toplih dana i jaaaako puno vlage, 90%. možda cubensis onda?
Odgovori