Mali čarobni experimenti

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
OnajKojiJest
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 23.01.2016, 19:51
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Mali čarobni experimenti

Post Postao/la OnajKojiJest »

Kako sam se vec registrirao, smatram da bi bilo okey da nešto i napišem :)
Uskoro ću krenuti sa jednim experimentom, probati razviuti micelij na hranjivoj podlozi...PAZI SAD(!!!) TADDAA
Hawaiian baby woodrose sjemenke, sjeme nebesko plavog slaka, sjeme dature + fruktoza... Želim mišljenje i dali je neko došao na neku taku sumanutu ideju :D liepi pozdravi :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mali čarobni experimenti

Post Postao/la HypnoToad »

Naravno, hrpetina ufuranih 'psihonautića' po stranim forumima koji nemaju blagog pojma o biokemiji ili metabolizmu gljiva je pokušavala nešto slično u nadi da će se alkaloidi iz tih sjemenki na neki način absorbirati u gljive. Sastav ugljikohidrata u tim sjemenkama je nizak, ali svejedno bi vjerojatno nekoliko gljiva izraslo. Naravno, normalnog alkaloidnog sastava. Sve u svemu, to je uzaludno bacanje pola kile - kilu tih sjemenki, što sumnjam da je jeftino.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
OnajKojiJest
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 23.01.2016, 19:51
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Mali čarobni experimenti

Post Postao/la OnajKojiJest »

HypnoToad je napisao/la:Naravno, hrpetina ufuranih 'psihonautića' po stranim forumima koji nemaju blagog pojma o biokemiji ili metabolizmu gljiva je pokušavala nešto slično u nadi da će se alkaloidi iz tih sjemenki na neki način absorbirati u gljive. Sastav ugljikohidrata u tim sjemenkama je nizak, ali svejedno bi vjerojatno nekoliko gljiva izraslo. Naravno, normalnog alkaloidnog sastava. Sve u svemu, to je uzaludno bacanje pola kile - kilu tih sjemenki, što sumnjam da je jeftino.
Da... nisam niti očekivao scolpamin ili LSA u gljivama, više iz zajebancije :) dodavanjem fruktoze bi se povecala hrtanjiva vrijednost a plavi slak i daturu imam u neogranicenim kolicnama, HBWR u nešto ograničenijim ali ih ope' ima :)
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Mali čarobni experimenti

Post Postao/la antoniopavaroti »

OnajKojiJest je napisao/la:Kako sam se vec registrirao, smatram da bi bilo okey da nešto i napišem :)
Uskoro ću krenuti sa jednim experimentom, probati razviuti micelij na hranjivoj podlozi...PAZI SAD(!!!) TADDAA
Hawaiian baby woodrose sjemenke, sjeme nebesko plavog slaka, sjeme dature + fruktoza... Želim mišljenje i dali je neko došao na neku taku sumanutu ideju :D liepi pozdravi :)
ipak je pohvalno da si želio nešto pokušati pa makar to ispalo kasnije neuspješno..to je za svaku pohvalu jer sve i počinje ponekad ili gotovo uvjek " ludim eksperimentima" .
Eto ja bi probao konbinaciju harmale , gljiva i dature..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mali čarobni experimenti

Post Postao/la HypnoToad »

OnajKojiJest je napisao/la: dodavanjem fruktoze bi se povecala hrtanjiva vrijednost a plavi slak i daturu imam u neogranicenim kolicnama, HBWR u nešto ograničenijim ali ih ope' ima :)
Probaj, naravno, lijepo je eksperimentirati pogotovo kada nemaš neka nerealna očekivanja. Jedino mislim da će ti fruktoza raditi više problema nego koristi, bolje pokušaj pomiješati s 50/50 pšenicom ili raži. Ako baš želiš probati 'čisto', onda izostavi fruktozu, ona funkcionira jedino u vodenoj otopini.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Mali čarobni experimenti

Post Postao/la wonaabi »

hehe ... predobro. ja se ovih dana spremam napravit par teglica raži, tako da je prethodno potopim u vodu u kojoj sam otopio šećer i u istoj toj vodi proukuhat raž 10ak minuta dok malo smekša. možda na kraju splahnut tušem s običnom vodom jer imam osjećaj da će se to kristalizirat ili previše sljepit.mislim da bi gljiva to mogla puno bolje iskoristit ko dodatni nutrijent od kave. kad sam napravio LC, palo mi je napamet zašto to nebi šljakalo sa supstratom.ionako s LCom na kraju dodes na isto, jer brže kolonizira, al treba 2tj dok bude spreman za inokulaciju. što se tiče ovog s križanjem..čuo sam nekakve priče kako su neki likovi uspjeli sintetizirat druge spojeve, preko psilocibinskih gljiva.al to ništa nisam uspio skuzit, bio sam full pijan dok je osoba x objašnjavala postupak...zvučalo je komplicirano, a sad više nemam kontakt s x.ugl to mi je bilo preluda spika, da možeš s gljivama nekim tajanstvenim postupkom sintetizirat u kućnoj radinosti neke ultra skupe kemije za neizlječive bolesti.zvuči mi ko bajka i lovačka priča, al ko zna.očito x
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mali čarobni experimenti

Post Postao/la HypnoToad »

Da je to slučaj, čisto sumnjam da bi se trošili silni milijuni na genetsko modificiranje kvasaca u svrhu sintetiziranja određenih spojeva. Ali siguran sam da žgoljavi austrijski šamani plave kosice pomoću pozitivnih misli i kristala mogu natjerati psilocibinsku gljivu da sintetizira spoj po njihovoj želji. Samo slože pravu kombinaciju kristala i zapale pravi mirisni štapić i eto ti!
Ako probaš to sa šečerom, javi. Jednostavni ugljikohidrati utječu na metabolizam gljiva slično kao na ljudski, uzrokuju nagli porast energije, brz rast micelija, ali se ne stvaraju dovoljne energetske zalihe za pravilan razvoj plodnih tijela, zato se koristi u tekućoj kulturi. Žitarice već imaju dovoljnu razinu ugljikohidrata za razvoj gljiva, kava i gips se dodaju zbog mikro i makro elemenata kojih u žitaricama nema dovoljno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Mali čarobni experimenti

Post Postao/la wonaabi »

HypnoToad je napisao/la:Da je to slučaj, čisto sumnjam da bi se trošili silni milijuni na genetsko modificiranje kvasaca u svrhu sintetiziranja određenih spojeva. Ali siguran sam da žgoljavi austrijski šamani plave kosice pomoću pozitivnih misli i kristala mogu natjerati psilocibinsku gljivu da sintetizira spoj po njihovoj želji. Samo slože pravu kombinaciju kristala i zapale pravi mirisni štapić i eto ti!
neko bi rekao da je ovo hejt, al kad čitam osjećam samo :x

čudno mi je da se na raži koju sam radio s kavom, sporije razvijao micelij, napravio sam 4teglice i samo se jedna nije kontaminirala, a ova jedna što je bila ok mi nije uopće izbacila plodove, samo je zabijelila vermikulit.ne kuzim šta sam sjebo, jer sam pripremo na isti način kao običnu raž, koja se normalno razvila. definitvno javim kakav će bit napredak iako mi se čini da @ onajkojijest ima više iskustva i da će prije uspjet polučit neke rezultate. bilo bi zanimljivo usporedit sa fruktozom. razmišljo sam i o dekstrozi, medu i javorovom sirupu, al u tolkoj sam besparici i nestrpljiv da sam reko probat s običnim šečerom pa šta bude bude.
i sori na offtopicu al da li i zašto misliš da je ovlaživač zraka loše riješenje za box ako ima unutra i ventilatoriće koji kroz filtere potiču strujanje zraka,naravno da ne radi stalno, kako se gornji sloj nebi nakrco vodom i ugušio micelij?(znam da ste već pričali kako su samii ventilatori nedovoljni, ali možda smanje to roskanje površine)
Zadnja izmjena: wonaabi, dana/u 02.02.2016, 19:47, ukupno mijenjano 1 put.
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mali čarobni experimenti

Post Postao/la HypnoToad »

Nije hejt, ja samo kažem direktno ono što mislim o nečemu bez ikakvog biranja riječi. :)
I naravno da nije usmjereno tebi nego tim šarlatanima što lažu da mogu napraviti nešto što nitko drugi ne može.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Mali čarobni experimenti

Post Postao/la wonaabi »

nisam mislio da je upućeno meni, samo sam mislio da smo ujedinjeni u hejtu hegemonije new agera i prljavih hipija zlatnih kartica.
recite ne yogi, kao drogi!
Odgovori