box - OSB + striropor

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Avatar
63M1N1
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 15.10.2012, 13:55
Ima zahvala: 45 puta
 pohvaljen: 5 puta

box - OSB + striropor

Post Postao/la 63M1N1 »

poz!

prvo malo brundanja, a onda o boxu :) moram primjetiti da sa svakim novim growom imam sve vise problema/neuspjeha. prvi grow sam izveo bez problema, rezultati su bili odlicni, drugi je prosao ok, negdje oko treceg sam koristio konjsko govno i to je dalo izvrsne rezultate, a nakon toga sve gore i gore. zadnja dva puta sam sve bacio jer mi micelij uopce nije izlazio ni nakon mjesec ipo, dva dana. nisam saznao u cemu je problem, jer svaki put se vodim po istoj sabloni. od toga je prosla godina dana, mozda malo vise. nekako sam odustao od svega jer se nisam osjecao 'kao gljiva' :)

medutim, jedan slucajan susret me bas inspirirao da ponovo sve pokusam, vidim da li mi printevi jos valjaju, da li cu sada nakon sta sam se malo 'ocistio' od proslih neuspjeha davati bolju energiju cijeom prijektu i samim gljivama. ijec je o jednom nasem frajeru s foruma cije sam guidove koristio i koje danas koristim kao referencu na svoj uzgoj. necu vise od toga reci jer nikad ne znas slika

za pocetak sam napravio box. vec ga dugo imam u glavi, ne izgleda identicno kao sto sam si zamislio, ali tu je negdje. prije godinu ipo sam imao relativno uspjesan projekt sa pleksiglasom, to je jako lijepo izgedalo, ali niti nakon upgradeanja sa stroporom i jos nekim sitnicama nije bio dobar za odrzavanje topline i vlaznosti.

novi box izgleda ovako

slika

slika

slika

trenutno mjerim kolko dobro drzi temperaturu, i gdje da stavim grijac - na dno, ili izmedu plasticnih boxeva. cini da se da je izmedu njih najbolja raspodjela temperature, iako bih to trebao provjeriti i dok su dva centimetra vode u svakom (vlaga + ustaljenija temperatura). sam box drzi odlicno, sa ovih 20°C kolko je sada, do 26°C u oba plasticna boxa je dosao u nekih 10ak minuta. grijac je od 25W.

slika

kukica za vrata

slika

nogice za box sam napravio od pluta, prerezao par cepova i zavidao ih za dno jer sam kupio vide koje su 2mm duze od debljine OSB ploce, pa sam ostavio suvenire po parketu u vidu ogrebotina. :ymapplause: rubovi gdje je ploca rezana sam prefarbao lakom da ne upija vlagu, a ovih dana dok je suncano cu i cijeli box.

u box cu jos staviti timer (12/12) i traku ledica koje davat plavkastu svjetlost, negdje na forumu sam procitao da :mushh: pase takva svjetlost pa cemo vidit dal ima nesto u tome.


eto, toliko o tome, nadam se da ce se i buducim stanovnicima svidat kolko i meni :D
slika
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: box - OSB + striropor

Post Postao/la cof »

Izgleda ki bombon :) Javi rezultate! Posebno me zanima kako si zamislio paljenje i gasenje grijaca. Ja recimo imam izvan boxa termometar koji preko sonde mjeri temperaturu i vlagu u boksu. Ja onda fino bez nepotrebnog otvaranja vidim jel trebam ukljuciti ili iskljuciti grijac, ali moram paziti da ga ne ostavim slucajno predugo ukljucenog jer temperatura ode i do nekih 36C. Kako si ti rjesio taj problem? :) Lp
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Avatar
63M1N1
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 15.10.2012, 13:55
Ima zahvala: 45 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: box - OSB + striropor

Post Postao/la 63M1N1 »

ovaj termometar ima sondu koja je u plasticnom boxu u vodi u kojoj su tegle. kada temperatura prede odredenu vrijednost (>26°C ili <25°C), termometar automatski gasi, tj. pali grijac tako da otvaram jedino kada treba provjetrit. doduse, i tog cu se rjesit jer cu spojit vent od kompa koji ce biti na tajmeru, tako da ce se samo i provjetravat.

ovaj put sam napravio malo drugaciji kejk, pa cu vidit kako ce se stvari odvijat.
slika
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: box - OSB + striropor

Post Postao/la AFX »

Neće li ti biti te plastične posude pre niske za gljivice?
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: box - OSB + striropor

Post Postao/la cof »

Imam identicne posude, meni su taman. ;)
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: box - OSB + striropor

Post Postao/la AFX »

Uh, moje su prerasle iste takve boxeve samo tako :blinkk:
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: box - OSB + striropor

Post Postao/la 314 »

Bit će dobre.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
63M1N1
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 15.10.2012, 13:55
Ima zahvala: 45 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: box - OSB + striropor

Post Postao/la 63M1N1 »

zadnji put su narasle taman do poklopca, kada sam zatvarao su se malo pogrbile, vidit cemo kako ce ovaj put biti, radim sve drugacije nego sta sam ikad.

nego, desila se jedna cudna stvar. u svim teglama micelij lijepo napreduje, osim u onima sa vermikulitom. napravio sam tri vrste tegli, sest sveukupno, od kojih su 3 bile s vermom, i u njima se ne desava apsolutno nista. da li verm moze 'otic'?? nema mi smisla.
slika
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: box - OSB + striropor

Post Postao/la wonaabi »

kolki ti je omjer raži i vermikulita?mene isto zanima da li verm moze "otic"...zaboravio sam ga ispod terase u papirnatoj vreći i osjetilo se po težini da je upio dosta vlage iako nije pokisnuo, zatim je par mjeseci bio u plastičnoj vreći u kući pa neznam kolke su šanse da je pljesniv i dal je dovoljna sterilizacija u expres loncu?
recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
63M1N1
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 15.10.2012, 13:55
Ima zahvala: 45 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: box - OSB + striropor

Post Postao/la 63M1N1 »

inace je bio oko 50:50, sada sam ga stavio manje, varira od 30:70 do 10:90, kako u kojoj tegli.

stoji zapakiran u duploj vreci, imam ga vec 3 godine cca, i uvijek mi je s njim raslo sasvim dobro, a sada nista.

"Vermiculite is an expanded mineral with no nutrient value, so it really can't go bad", cak i na shroomery kazu isto.

uvije prvi u necemu, lol :ymapplause:
slika
Odgovori