box - OSB + striropor

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Avatar
semperviva
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 07.04.2015, 16:50
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: box - OSB + striropor

Post Postao/la semperviva »

Kakav to grijač imaš, ne kužim baš... Nije onaj za akvarije? Može link na to čudo?
Avatar
63M1N1
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 15.10.2012, 13:55
Ima zahvala: 45 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: box - OSB + striropor

Post Postao/la 63M1N1 »

grijaci kabel, moze bit za akvarije i terarije

Kod: Označi sve

http://www.ebay.com/itm/Reptile-Vivarium-Terrarium-Heat-Cable-Source-3-Sizes-by-Trixie-/252092967306?var=&hash=item3ab1e9698a:m:m-cM-B4rIyTobOdWBV61MLw
ne znam zasto je tako skup ovaj, u zoo hobbyu dode oko 100kn kolko se sjecam
slika
Avatar
semperviva
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 07.04.2015, 16:50
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: box - OSB + striropor

Post Postao/la semperviva »

Odlično, znači on je spojen na termometar i pali se automatski? Termometar takav isto u zoo hobiju kupiš pretpostavljam..

Ništa, ajde molim te da kad krene sve u pogon javiš kako te služi taj grijač, jesi li zadovoljan, isplati li se i to. Ja sam na akvarijskim grijačima (raž+coco) i dobri su za održavanje temperature ali muku mučim s viškom vlage u boxu, baš je borba...
Avatar
63M1N1
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 15.10.2012, 13:55
Ima zahvala: 45 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: box - OSB + striropor

Post Postao/la 63M1N1 »

tako je, ili preko neta jer te ispadne barem duplo jeftinije

grijac je namjerno od 25W jer se ne moze zagrijat jace od 40°C u slucaju da nesto pode po zlu. imam i jedan jaci koji se zagrije do 75°C, al njega ne koristim bas zbog toga.

ne znam kako ti visak vlage moze bit problem, samo provjetri malo cesce? s grijacem si neces pomoc ako si na to mislio, ako je box dobro zatvoren samo ce bit toplije, ne i suse.
slika
Avatar
semperviva
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 07.04.2015, 16:50
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: box - OSB + striropor

Post Postao/la semperviva »

Mogla bi onda probati s tim ali svakako javi kad isprobaš, kako te služi, jesi li zadovoljan, kakva je distribucija topline s obzirom da je grijač između dva boxa i blabla

Ma provjetravam nekoliko puta na dan (uz rupe) ali vanjska temperatura je dosta niža od one u boxu plus voda u kojima su grijači isparava i stvara se kondenzacija koja kaplje po miceliju (u velikoj količini) a to nije dobro. Također vlažnost tokom frutanja treba biti oko 80%, ne 100%.
O drugim problemima neću ni počinjat, u ovom growu baš nemam sreće :-?

Ovo mi je prvi grow tokom zime i u slabo grijanom prostoru tako da eksperimentiram, evo danas sam po ko zna koji put do sad ispremještala cijeli set-up, nadam se da će ovaj biti uspješan.
Odgovori