Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la shroomko »

Uzeo sam kutiju u bauhausu za 200 kn za glovebox. Obilježio CD-om krugove za ruke i počeo rezati plastiku nožem (probao sam vrućim i običnim). Pukla mi je na 2 mjesta opako. Prije toga sam guglgao i guglao da vidim kako se radi glovebox i svi su šupci nitko nije objasnio kako izrezati plastiku. Jedan lik je čak napravio video i taj najbitniji dio nije snimio. Nevjerojatno kako sam živčan...

Uglavnom, s čime i kako se reže plastika da ne pukne?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la Red »

slika
najjednostavnije :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la dr.manijak »

Naravno ovo sto je red rekla je najbolje.

Ali ja da sam na tvom mestu (a da nemam ovo sto je red prikazala) snasao bih se tako sto bih obelezio rupu koliku zelim a onda upalio svecu ili neki drugi izvor toplote na kome bih grejao (ekser, noz, debelu iglu ili bilo sta drugo sto bi posluzilo) i time polako sekao plastiku, ne verujem da bi napravio savrsen krug ali zadnji deo mozes malo i smirglom lagano.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la Red »

Ima ona fora, limenku zagrijati na plamenu pa je pritisnut na plastiku, ali to može biti muka. Možda uzet bušilicu i rupe jednu do druge bušiti dok ne napraviš krug :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Leo montes
rank3
Postovi: 70
Pridružen/a: 03.11.2010, 10:39
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 20 puta

Re: Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la Leo montes »

Jebiga, dogadja se... rjesenje koje sam ja nasao jest LEMILICA !

Bilo kakva, najsugavija jeftinjara iz kine za 40-50kn... ima ti neki frend sigurno, ako vec ne stari u garazi.

http://www.proprofs.com/quiz-school/upl ... 257638.jpg

Ide kroz plastiku ko kroz putar :)

Samo nezaboravi obrisat vrh od smeca dok je jos vruca, kad zavrsis.

A i kutiju mozes spasit, ovisno kolko je popucala sad... za male pukotine mozes se izvuc sa brzo-vezucim ljepilom (super attack, bond i ekipa...) , za malo vece (preko 10cm) ja bih koristio epoxi smolu - dvokomponentno ljepilo za heavy duty... ima ih sto vrsta, pa samo reces dvokomponentno u ducanu , i da je namijenjeno za plastiku.

Iako je najbolji jos uvijek nacin pomocu .... Lemilice :P

Izmedju 2 puknuta kraja plastike koje hoces spojit, prvo stavis POPRECNO bakrenu ili celicnu zicu, odgovarajuce debljine, da stane u debljinu plastike...

1) Lemilicom grijes vrh zice dok ne pocne ulaziti u plastiku i utisnes ju skroz u sredinu plastike.

2) Zatim prodjes vrhom lemilice lagano po duzini popucanih rubova i po potrebi dodajes, tj. topis na vrhu lemilice putem dodatnu plastiku (najlon ili neku plastiku slicnu sastavu kutije)

3) isto mozes nanijeti extra sloj topljene plastike preko zicane "armature"

Četvrti način koji mi pada na pamet je glue gun... iliti vruce ljepilo... mada to bih stvrstao u kategoriju zajedno sa brzim ljepilima.. dakle ne efikasno previse kod vecih "krpanja"

Sretno :thumbsup:
Nature will persist without us. Will we without her?
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la Zeleni Palac »

Ja sam uvjek plastiku rezao lemilicom. Najbolji nacin. Malo zavrsne obrade s smirglom na kraju i super bude. Ako bas zelis skoro pa savrsen krug, najbolje ti je uzet nekaj metalno okruglo, tipa limenka, stavit na plohu i grijat metal s brenerom i stiskat. Samo ne odmah cupat van, nego cekat da se plastika malo ohladi pa tek onda cupat, da nebi doslo do deformacije...
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la shroomko »

Na kraju sam sa malim nožićem, super zagrijanim. Bilo je grozno, sve je smrdilo na plastiku i nož je pun plastike, ali nema veze, sad imam glovebox.

Red, nemam pojma kako se to tvoje čudo uopće zove na hrvatskom.
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la 314 »

pa to ti je za boranje rupa u zidu ili cigli kod montaže razvodnih kutijica ili kučišta utikača i šaltera, a koriste ih dalje u razne svrhe....kak se to zove jooooooj, imam toga čuda doma ko blata....

stavi koju sliku boxa i neki postupak, trošak, materijal....
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la Shanti »

To se kaže na bauštelskom - kroner . :D
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la shroomko »

314 je napisao/la:stavi koju sliku boxa i neki postupak, trošak, materijal....
Ma ne zaslužuje ovo sliku.da mi se sliku stavljati. Obična plastična kutija, prozirna, iz bauhausa.

Postupak:
1. uzmi CD i flomaster i označi 2 rupe di hoćeš da ti budu ruke
2. Zagrij nož na štednjaku
3. Reži
4. Zalijepi komad papira preko toga da pokriva tako da ga lako možeš odlijepiti i zalijepiti nazad. Prvo sam stavio alu foliju ali prelako puca, papir je bolji.


Može se to puno bolje, rubovi su mi grubi, jednom-dvaput sam malo prokrvario itd. Da radim ponovo kupio bi taj kroner makar ga više nikad u životu ne koristio.
Odgovori