Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Avatar
Kimera
rank4
Postovi: 104
Pridružen/a: 17.04.2012, 19:26
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 18 puta

Re: Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la Kimera »

Izrada glovebox-a je odlična stvar i uveliko pobvečava uspješnu kolonizacije. Ali isto tako mislim da je malo pretjetano rezannje nekih novih kutija koje koštaju i po 200Kn i više. jedino ako sa želite time baviti profesionalnom, ali vam onda treba i HEPA filter itd. Moja preporuka je da ako ste amater-gljivar da jednostavno otiđete do najbližeg dučana i zamolite jednu poveču katonsku kutiju, koju možete skalperomm ili nožem obradit sa lakoočom po želji. Prozorćič isto tako samo stavite PVC foliju. Prije upotrebe raspšivačem pošpricajte malo hidrogena, po volji i alkohol. Pričekate pola sata, sat vremena, bez žurbe i nakon upotrebe jednostavno sve bacite, naravno u konteiner za reciklaciju papira/kartona. Sljedeči put isto tako uz trošak od nula kuna, reciklacijom čuvamo/štirimo našu dragu majku zemlju :thumbsup:
slika
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la antoniopavaroti »

Red je napisao/la:slika
najjednostavnije :)

ili ubodnom pilom ..ili stvarno zagrijavati na plinu onaj nož što ima zubce na sebi ima jeftino za kupiti par kuna košta..pa kad se zažari rezati sa užarenim nožom kad se nož ohladi opet ga zažariti ili još bolje dva noža..jedan radi a drugi se grije :))
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la roolle »

Obeleziti velicinu otvora, probusiti rupu i uzeti onaj rezbarski ram sto se koristi u tehnickom obrazovanju u ioosnovnoj skoli,bar se nekad koristi.Posle toga finom smirglom preci ivice i eto resenja...
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la advict1 »

Jel probao neko do sad da pravi glovebox od kartonske kutije,sa providnom folijom na vrhu ? Nigde do sada nisam video tako nesto,ne znam da li bi bilo efikasno,a sigurno je dosta isplatljivije i lakse,nego kupovanje plasticnih kontejnera + busenje rupa itd... Ako je moguce tako raditi zasto bacati pare na nesto sto ce obavljati isti posao samo ce biti estetski i na prvi pogled lepse :/
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
sakymus
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 02.05.2011, 22:49
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la sakymus »

Ne znam koliko ti je to praktično, zato što se na karton mogu uvući kontaminati. Znači radiš nešto s petrijevkama, malo lupneš po kutiji i spore padnu na agar.
Ja imam plastičnu i steriliziram je Oustom3u1, mislim uskoro preći na klor kada složim novu kutiju.
roolle
rank3
Postovi: 96
Pridružen/a: 19.01.2014, 00:13
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Izrada glovebox-a - greška od 200 kn!

Post Postao/la roolle »

sakymus je napisao/la:Ne znam koliko ti je to praktično, zato što se na karton mogu uvući kontaminati. Znači radiš nešto s petrijevkama, malo lupneš po kutiji i spore padnu na agar.
Ja imam plastičnu i steriliziram je Oustom3u1, mislim uskoro preći na klor kada složim novu kutiju.
Dali to sto prelazis na drugo dezinfekciono sredstvo znaci da si sa OUSTOM 3u1 imao kontaminacije ili jednostavno zelis da probas sa necim drugim?
Odgovori