Uzgoj PC na ječmu??

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Avatar
medo
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 23.08.2010, 22:48
 pohvaljen: 3 puta

Uzgoj PC na ječmu??

Post Postao/la medo »

Lijep pozdrav nakon dugo vremena, forum je odlican i bio je jako koristan, nakon nekog vremena izbivanja, back to the bussines, kejsing sa kukuruzom i zemljom dobro je posluzio a i dobio sam neke vlastite printeve...

Znaci kupio sam ječam i za sad sam na forumu nasao sam ovo:

staviš kilu ječma u lonac, dodaš šaku gipsa i žlicu kave, dobro pomiješaš, preliješ s vrućom vodom, otprilike duplo od visine zrnja, nakon 24 sata prokuhaš 10 min, procijediš, rastegneš na neku krpu i pustiš sat vremena da voda ispari i da se to malo posuši. Nakon toga pospeš oko 50-100 g pšeničnih posija, pomiješaš, napuniš tegle, steriliziraš, nakon sterilizacije jako pretreseš tegle da se sva zrna odvoje. I to je više-manje to, ako tako pripremiš nebi trebalo bit problema.


sve radim u minimalnim uvjetima bar sto se tice substrata, imam samo jecam
mislio sam ga kejsat zemljom također, jer sam vec kejsao zemljom i ispadalo je prilicno dobro a i nikako nemogu doci do vermikulita.

sad nekoiliko pitanja:

- dali je ikako moguce kejsat micelj u piljevinu i slamu umjesto zemlje??

- dali je ikako moguce iskoristiti steriliziranu piljevinu umjesto perlita??

- dali je ikako moguce napravit kejkove od jecma i uvaljati ih u piljevinu umjesto vermikulita dali netko ima iskustva sa tim??

unaprijed hvala
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Uzgoj PC na ječmu??

Post Postao/la HypnoToad »

Na sva pitanja odgovor je ne.
Jedino ako imaš pravu pšeničnu slamu, možeš to pripremit i pomiješat sa zrnjem, za jako dobre rezultate.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori