Moj pokušaj

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Moj pokušaj

Post Postao/la kontaminacija »

ajde de, neka se otvorio novi forum, nije to loše. neka neka

evo mog pokušaja sa milijun milijuna trilijuna pitanja.

prvo pitanje je KAKO SE STERILIZIRA ALAT! ja sam sterilizirao pod upaljačem. skalpel mi se nije zacrvenio, ubiti malko je a ja sam ga poprilično dugo držao iiznad upaljača. i da, zanima me dali ono crno iliti GAREŽ smeta svemu tome. ja bi laički rekao da DA!

kad sam bio sterilizirao igle i šprice, stavio sam ih u ekspres lonac na pola sata zajedno sa jedan decilitar vode (u drugoj staklenci, ne u loncu). i kad sam ih izvadio lijepo sam ih pootvarao i stavio u svoj glovbox no međutim igle su spale s par tih igli i ja sam ih natrag stavljao, dali tu ima mjesta za kontaminaciju??

i sad ono najbitnije. kad sam išao staviti sporu u tu vodu, išao sam s tim skalpelom koji je bio kakti steriliziran. spora je bila na al. foliji i bilo je manje više lako ostrugati taj print. no međutim sve spore su bile na vrh vode. sve su bile na vrhu. tad sam ja uzeo špricu i iglu jednu, iglu sterilizirao ali je na njoj ostalo malo te GAREŽI i pokušao sve to promješati, malo tu vodu u špricu van šprice no ništa se nije dogodilo. ostavio sam da se natopi malo ali ipak je ostalo malo nečega crnog na toj vodi. tad mi je TATA, OTAC MOJ rekao da je to garež s igle i da sigurno unutra ima spori. tad sam krenuo puniti šprice noooo šta se dogodi! ja sam pripremio samo sedam a ostalo je vode za minimalno još 3 ili 4. na kraju sam ostavio ih u fridž a ovu vodu u kojoj još uvijek ima PODOSTA TOGA CRNOG NEČEGA ALI SADA I NA DNU sam ostavio za neki drugi put možda sutra kada kupim nove igle i šprice.

nemogu vjerovati koliko se ložim na sve to, skupljam pare, kupujem sto stvari, prodam starcima priču i da na kraju bi zajebao na trideset i pet malih glupih sranja prije nego sam i počeo.

jebiga... inače se volim bezveze bedirati pa je možda i ovo jedan od tih falšbedova....
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: moj pokušaj

Post Postao/la kontaminacija »

evo i slika

http://forums.mycotopia.net/attachments ... ng-air.jpg
- evo ova je slika na kojoj se vide, odnosno nevide se spore u njima. vdii se i malo zraka i zaniam me dali SMIJE biti zraka u šprici i dali i on može pomoći kontaminaciji!?

http://forums.mycotopia.net/attachments ... -skalp.jpg
-evo ga, moj skalp ko fol steriliziran. tako izgleda kad se ohladi i stavi pod tretman u alkoholnu PAPIRANTU salvetu (jel može i smije biti papirnata salveta) igle znaju biti i crne???

http://forums.mycotopia.net/attachments ... ng-sp1.jpg
http://forums.mycotopia.net/attachments ... g-sp2-.jpg
http://forums.mycotopia.net/attachments ... ng-sp3.jpg
- evo ove tri slike gore pokazuju to CRNO u toj mojoj vodi i sad me stvarno zanima ŠTA JE TO. jel to ona crna garež s igle dok sam bio mješao te spore (jel je igla bila malo crna) ili su to spore koje neznam NA KOJI NAČIN ODVOJITI I STAVITI U ŠPRICU (ako to jesu spore)


eto, svima zahvaljujem i želim doprinjeti radi ovog foruma u najboljoj volji.
hvala
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: moj pokušaj

Post Postao/la Red »

kako sterilizirat alat?

ili pali kao do sada, a ako nisi sa time zadovoljan onda samo sa alkoholom. ja ti naime ne zagrijavam noz toliko jako, samo malo prodem kroz plamen... i to se pkazalo dovoljnim + alkohol.
ili u expres loncu na 10 min, omotano folijom i otvoris tek prije upotrebe.

ovo sto spominjes da su ti padale igle, pa ako su ti padale u glowboxu onda je sve sterilizirano i nema mjesta za kontaminacijom. ako radis slampavo u nepovoljnim uvjetima onda je moguca kontaminacija ali ako radis sve u osiguranom mjestu gdje je sve tip top, nema mjesta kontaminaciji pa sta god da radis... okruzenje je bitno.
(igle i šprice ne moras tako dugo sterilizirat, dovoljno je tako umotane na 10 min pustiti da se krckaju)

pa ja ne vjerujem od kuda se tebi stvorilo toliko te tvoje gareži??? sve je to materijal koji se ne sjebava toliko pod plamenom i zagrijavanjem, zacrne se ali nije da otpadaju komadi, meni bar nije nikada bilo tako... tako da zbilja ne znam sta da ti kazem.

nema veze ako ti je ostalo spora, neka stoje u frizideru..nista im se nece desiti ako nisu u sprici. takoder nije problem sto ima zraka, jos i bolje, jer da nema ne bi mogao promuckat spricu i spre u njoj kada ti se nataloze od stajanja...

moze papairata, kakva god... malo pretjerujes sa detaljima i nepotrebnim zajebancijama koje ti samo oduzimaju energiju...

meni je zao sto ti ne mogu nista konkretno reci, jer nemam pojma sta sada ti imas u toj vodi ili nemas...spore imas a sada jel ce to sranje od crnog tebi naskoditi kod uzgoja ja zbilja ne znam... nemam pojma nije mi se to nikada desilo...

a ovo sto kazes da ne znas sto je a moguce da su spore... pa..izgleda kao da su spore, tako to izgleda, ali sada ti spominjes i to crnilo pa sada moze biti i to. ako ti se zaljepilo... onda fino uzmi spricu i iglu i pokusaj malo to razbiti usisavanjem vode van u nutra, malo garesivnije, da odvojis pod mlazom. ako ne ide ni onda, uzmi neku zlicu, operi je, steriliziraj alkoholom, pricekaj da ispari, i sa zlicom pokupi i malo promjesaj... pa uvuci sa iglom jos kojih par puta voda van- unutra i na konju si :)

uff toliko toga.. nemam pojma jel sam ti olaksala dusu...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: moj pokušaj

Post Postao/la kontaminacija »

itekako itekako vrlo vrlo zahvaljujem.

e sad pitanje.

dali je ok npr. da ja stavim staklenku, staklenku začepim a začepljenu staklenku u express lonac a unutra svoje alatke igle šprice jel se bojim da je previše vlage svuda okolo pa da unutra neuđe nešto malo ovo ono???
nebi imalo smisla da su mi šprice i igle mokre u al. foliji...
isto nebi imalo smisla da mi uđe npr. vlaga u moju raž xDD

i još nešto, za filter koristim tajvek. e sad taj tajvek kad probušim iglom ostaje rupica. šta da radim s tom rupcim? da ju ostavi ili da preko nje naljepim npr. flaster???

ja imam milijun pitanja! pogledao sam par dokumentaraca koje sam skinuo s interneta, pročitao gajdova dosta, učlanio se na par foruma, pročitao par knjiga, skinuo manje više sve što je bilo dostupno na internetu i usprkos svemu imam trilijardu pitanja!

hvala! učim samo od najboljih ;-)
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: moj pokušaj

Post Postao/la krasta-zg »

Rekla ti je red..umotas u foliju i kuhas par minuta,i ne otavaras dok nije potrebno...
Ako mislis u tegli kuhat moras zbusit rupu na poklopcu za zrak inace tegla puca..
Ako ti ostane rupa sa flasterom ju zatvoris i to je to.. ;)
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: moj pokušaj

Post Postao/la Malbasha »

ako ti je vec bilo tolki sloj garezi u sta nevjerujem da je bila garez (osim ako ako ti nije upaljac na naftu, ili neznam na sta vec :lol: ) onda lijepo steliriziraj jos jedan noz ili skalpel i poskidaj tu garez prije..
ili steliriziraj sve sa alkoholom a ne vatrom, onda ce sve bit cisto

samo mene zanima zar staklo opcenito ne puca na vecim temperaturama (100°c) osim ako nije vatrostalno
i kako se šprice ne otope ako je pre vruce
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: moj pokušaj

Post Postao/la Red »

zato sam i rekla da ako se vec steriliziraju sprice, neka bude min jacina plamena i svega 10 min nek se kuha i to odvojeno od dna...

inace ako vas zanima- ja debelo štekam po tom pitanju, ja samo napunim vrelu verlu vodu u neku čašu i par puta unutra van vodu i to je to za mene :D

ja sam sve svela na minimum komplikacije, lijenost... :mrgreen:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: moj pokušaj

Post Postao/la kontaminacija »

ja sam uvjeren da je puno stvari u tome malo previše zabrijano što se tiče te sterilnosti .

kupio sam JUMBO špricu danas od 60ml, kupio sam apsesol bio za dezinfekciju, mnooogo šprica i igli,,,...

evo trenutno baš steriliziram jumbo špricu s kojom imam u planu "probuditi i razdovijiti" sporice od grupe. pineceta + slalpel, neke krpe u celofanu i dva mala fruteka od po 1dcl za buduće spore... eto tek toliko.

steriliziram na laganoj vatrici 10/15 minuta od kada zapišti (a još nije)

----
kupio sam danas malo overkill grijač za akvarij od 250W. njega imam u planu staviti u bocu od dvije litre, staviti u prijenosni frižider u sredinu a okolo 4 staklenke.

pa se naravno pojavio problem. da boca od te dvije litre plus vrh grijača za akvarij su mi previsoki pa nemogu staviti orginalni poklopac od tog frižidera prijenosnog,,, no uglavnom odlučio sam ga pokriti krpom. e sad sam stavio da je temperatura vode u tome 32 celzijusa,,, no okolo u tom fridžu je temperatura 22,1 do 22,9 stupnja. sad neznam jel kenja ovaj jeftini kineski termometar i vlagomjer ili ta krpa koju sam stavio preko, kao poklopac nije baš naj naj pa se puno gubi jel nema vrlo slabu ili nikakvu izolaciju....
ZOKI
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 22.03.2010, 15:23
 pohvaljen: 3 puta

Re: moj pokušaj

Post Postao/la ZOKI »

ppozdrav svima i cestitke red svaka ti dala :)

ja samo da dopunim ,, nadam se da nisi u teglu uprico celu spricu posto vidim da tamo ima vise od1 do2 ml
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: moj pokušaj

Post Postao/la kontaminacija »

bez brige zokonjo,, ja sam poprilično nabrijan teorijom i imam dosta toga što sam skupio o proteklih pola godine što se tiče svega vezanog za uzogj pa ako ima netko želju mogu nekako to sve okačiti na rapidshare no sve se to da naći na torrentima,,,,

daa neplaniram staviti više od 1ml, bez brige ;)
svejedno hvala.
Odgovori