Dnevnik 314

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la HypnoToad »

Pšenica je odlična, ja uvijek koristim pšenicu ili proso. Svi koraci pripreme su isti kao kod raži. Samo moraš uzet u obzir da je ja uvijek miješam sa supstratom a ne stavljam samo preko nje vermikulit pa nemogu reć dal je manje ili više hranjiva od raži, ali sam prilično siguran da je odlična i po tom pitanju. Definitivno je hranjivija od kukuruza, a opet ljudi imaju uspješne uzgoje i iz toga.

Kako si printao tu gljivu? Jesi je pokrio čašom i držao 24 sata?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

gliva je bila poveća i mislim da sam je na vrijeme ubrao jer su još visili komadi opne sa klobuka, koda se taman otvorila, a niti klobuk nije bio, ajmo reć "preotvoren", obrisao sam površine, čašu, skalpel i foliju sa alkoholom, maknuo klobuk i stavi na foliju, pokrio čašom, došo za 26 sati i ništa....temperatura u prostoriji nije bajna...ispod 20 stupnjeva i kad sam taj klobuk zamotao u papirnati ručnik, kasnije sam vidio otisak na njemu....dal sam trebo duže ostaviti...ne znam, ali šteta, bio bi lijepi print
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la HypnoToad »

Možda si je trebao pustiti da se malo više otvori. Ali to nije problem. Problem je u temperaturi. Cubensis je gljiva tropskih krajeva i razvija plodna tijela kada su temperature jako blizu 30*C. I kada je dovoljno hladno spore neće izlaziti jer za to nema smisla, nemogu se ni razviti ako je temperatura već pala toliko nisko (to za u prirodi govorim). Isto kao što neke jesenske gljive umjerenih krajeva neće izbaciti spore na pre visokoj temperaturi. Idući put pokušaj barem na tih 24 sata osigurati temperaturu oko 23, makar u inkubator stavi na printanje.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

hebi ga :psy to je sigurno bio problem, jer velim, kad sam zamoto u marmaicu i nosio u đepu na toplom do doma, kad sam došo, razmoto, bilo je tragova spora.....a niš....drugi put bumo znali, kaj sad, nije smak svijeta, a i zabvano je ovo :D

sad idem probat na kokosu i sve u jedan vekiki protvan, pa nek raste :ymdevil:
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

evo ona jedina posuda koja je ostala i u koju sam položio sve nade daje rezultate koji su vrijedni samo slike. obavezno sutra donosim ono što vrijedi 1ooo riječi, jerbo nisamo imal fotić danas.

evo i danas u 6 popodne sam del raž na namakanje u 4 tegle....vuhuu :ymparty:
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la Red »

:ymapplause: bas mi je drago da je tvoj prvi grow bio uspjesan!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

i evo, dnevniče 314, polako se bliži kraj prvom uzogju i joooj pa nije ovo oproštajni post, htel sam samo napisati da sam dosta naučio i da priprema za drugu turu ide puno brže i lakše, sa puno manje nepoznanica i sa mirnijim rukama :)

naravno da tako ne bi bilo da nisam naletio na ovaj forum i na članove koji su mi puno pomogli i dali podršku, pa se zahvaljujem svima, a izdvojio sam članove koji su se javili i pomogli:

in the clouds
dr. manijak
aquanux
krasta-zg
drvo.bor
hypnoToad
mary jane.
extranoise
fig
sombre
teyatek
red
beyond
jurijgagarin
recycler
cam

:grouphug:

ovo kaj je sad izraslo izgleda ko iz bajke, velike su i vidli budete po slici.....e sad, opet, imam pitanjce:
iz kojeg razloga su gljive takve? radi se o 4. flushu i nakon njega praznim posudu jer su već nove tegle na kolonizaciji :)

P.S. nisam se mogo nagledati kak su mi simpa :)
DSCN1196 800x600.jpg
DSCN1197_resize.JPG
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la Mary Jane. »

Prva stvar jako mi je drago vidjeti što sam na popisu :wwink: a još draže ako sam pomogao ;)
Tebi ovo ide stari moj, baš mi je drago vidjeti da se nekome s toliko želje i volje nakraju trud isplati sav trud, bravo bravo :ymapplause:

a ovo po klobudima nemam pojma od cega je, to će netko drugi reć al znam za ovo drugo što je po stručku, to je ostalo od pucanja prstena, prebrzo su se curice izvuke vanka, preveč svijetla možda i ponavljam prebrzo otvaranje klobuka, al nije to bitno, ljepe su kako god da okreneš :mushroom: :lovee:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la Red »

:x skupa smo jaci
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la Fig »

naravno da je vrijedio trud :ymapplause: zahvaljujem na divnim slikama
neka vam je ugodno međusobno druženje :mushh:
Odgovori