Dnevnik 314

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

dragi dnevniče,
evo po prvi put ti pišem i nadam se da češ dobro čuvati moje riječi i pomoć mi kad zagusti i trebam se prisjetiti prošlih stvari.
danas sam naručio sa FSRE-a sporu.
dao sam im tri izbora (u slučaju da možda nešto nema).
1. i prioritetni izbor je THAI, piše da je početnička i meni takva odogovara, ako nema dao sam im još izbora REDBOY ili THE STAR GAZER.

potrudio sam se i na obadvije koverte isprintao adrese, lijepo složio sve u nadi da ću ih iznenaditi te da će mi možda poslati i sve tri spore :P ugl, prvi korak je napravljen i dok ih čekam pripremit ću se teorijski i nabavit ću potrebne stvari....

tolko od mene dnevniče 314, pišemo se uskoro

pozz
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
In The Clouds
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 08.08.2011, 13:23
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la In The Clouds »

Ajde, sretno ti bilo, i samo da ti napomenem, svi ti strainovi s FSRE-a su zapravo Psilocybe cubensis, nije uopce bitno ime straina. :mushroom:
Life is good...
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la dr.manijak »

In The Clouds je napisao/la:Ajde, sretno ti bilo, i samo da ti napomenem, svi ti strainovi s FSRE-a su zapravo Psilocybe cubensis, nije uopce bitno ime straina. :mushroom:
To nije tacno, zapravo to si procitao negde id hypnotoad-a i sada pises ovde.
To je njegovo misljenje.

Sto se tice jacine sve se razlikuju u jako malim proncetima, sto znaci da je zapravo nebitno koju ces pecurku uzeti ako birras po jacini.TU SU SVE ISTE.

RAzlikuju se po brzini gajenja i lakoci gajenja, sto ja mislim da ti je najbitnije za prvi put.

Ti znaci cloudus hoces da kazes da su ove dve iste pecurke?

slika

slika


Ako dobro pogledas videces da nisu iste.

Znaci za prvi put ima nekoliko vrsta iz tog roda koje se preporucuju da su najlakse za gajenje, sto ukljucuje:

Brzu kol zrnja (brzo izbijanje micelja)
I brzo pinanje.
CAk te vrste su lakse jer oprastaju nekoliko propusta a druge ne.
THAI je jedna od njih.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

thx, znaći ipak nije samo zatvorit oči i uprijet prstom u popis, ili izabrat po najsimpatičnijem imenu, ja sam svaku klikno i pročitao i shvatio da se razlikuju u metodama uzgoja i lakoći. mislim da sam onda dobro izabrao i jedva čekam da stignu.

kaj se još dobi uz spore, možda neke upute ili info ili šta? šta?
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la dr.manijak »

Nista, dobijes spore u zip-lock kesici i jedan mali papiric na kome je istampan kao neki moto.

Za euro je dosta. :thumbsup:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la Aquanux »

Mislim da je In The Clouds aludirao na onu: Cube is a cube (postoji rasprava na shroomeriju) gde postoji glasanje i diskusija na temu jel svaki cubensis isto jak. Prednost se daje uzgoju tj uslovima tokom uzgoja kao i pitanje supstrata itd...
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
In The Clouds
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 08.08.2011, 13:23
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la In The Clouds »

Da Aquanux, to sam i mislio, no i ljudi vole lagat i napisat da je sorta neka druga...
Life is good...
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la krasta-zg »

Sta god napises na papir isto je,ionako ja nikad nisam dobio ono sta sam napiso jer dok pismo dode do njih vise nema tih pa daju druge..nebitno.
Manijace mislim da je hipno ipak u pravu s tim da je to sve jedan strain,a sto se tice ovih slika,moj odgovor je DA iste jer meni je od istog printa jedna runda vise izgledala špičasto,druga okruglo a u trecoj je bilo svakakvih.da sam ti iz zadnje svoje runde nabro dvije gljive koje su rasle jedna do druge(ista posuda)reko bi da nema sanse da su iste,a jesu.Nemoj me krivo shvatit samo kazem svoje misljenje i ono sto sam ja vidio. :mushroom:
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la dr.manijak »

Mislim da gresis, tj ne mogu da se slozim sa tobom.
Gore sam u slikama dao 2 primera banalna tj jako slicna.

Drugo je to sto ljudi kazu da su poslali mexicanu a poslali su thai.
Pa ti odgajis thai misleci da je mexicana.
Ja sam 2 godine jurio razne spore poznate, redboy, mexicana, mazatapec i pokusavao i nista.
Uvek neki problem.
Onda sam se na shroomery-u posavetovao koje su najlakse dobio vecinski odgovor ecuador i uspeo.
Pecurke je jako tesko razlikovaati ako nisi veliki strucnjak, cak i najveci strucnjak pogresi, jer su jako male razlike.

Evo 3 prava primera.
Oba printa su iz roda Psilocybe cubensis.
slika.


ALBINO A+
slika


Colombian Rust Spore
slika

PENIS ENVY
slika

Itd itd...

Kako onda ne postoji razlika?


Ja nemam pojma da li ima razlike u jacini ali znam da u lakoci gajenja ima.
I razlike u izgledu takodje.
To nisam ja izmislio vec ljudi koji godinama i godinama gaje pecurke i proizvode ih na balama sena.


Ja kazem proseravanja su verovatno ono nasli ih na 3000 metara nadmorske visine, ovu iza dalaj laminog hrama, ovu na oko budine statue, ovu je nasao albert hofman ovu je nasao obama i te lazi koje pisu.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

OK,
spore su naručene i dalje čitam sve teme po forumu, polako, ima toga puno, ali puno i naučim (ili ne).... :-?
jednom je uspjelo onak, drugom nije...bla...bla...

onda ovak, idem na uzgoj na raži....deset šprica....prvo ću probat samo sa jednom teglom, ako ne uspije idem u drugu teglu iz druge šprice, ako ne uspijem idem u treću iz treće šprice....

e sad, dal' je to dobra plan ili mi preporučate neki drugi jer ipak tu ima iskusnijih....eto tako razmišlja moj početnički um

btw. pozz dnevniku 314 :)
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Odgovori