Dnevnik 314

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

Homunculus je napisao/la:Svaka casta za dnevnik 314!Vrlo detaljno i informativno, procitao sam tvoj dnevnik nekoliko puta i planiram svoj prvi grow upravo tako kako si i ti radio. Pocecu nadam se za nekoliko meseci ali prvo zelim da poslozim stvari u glavi pa bih te zamolio da mi odgovoris na nekoliko pitanja koja nisam skontao:
1. Gde si tacno i na kom boxu (onom u kome je voda i grejac ili u onom gde idu tegle?) busio rupe za ventilaciju, vidim onih 5 sa gornje leve i desne strane, osim tih vidim i po dve sa donje strane ako se ne varam? Jesi li ih busio jos negde? I zasta ti sluze one ljubicaste cevcice?
2. Kako si merio vlagu u boxu?
3. Da li mi je potrebna pumpa za vazduh ili je dovoljno da imam rupe i povremeno da otvorim box?

Hvala unapred i sve najbolje!
rupe sam bušio na unutarnjem boxu i to one gore koje si vidio za ulazak friškog zraka (makar bi bilo bolje da si probušiš gore na poklopcu) i one dole po dvije sa svake strane za izlazak co2 i da se pokrene neko strujanje zraka. pošto je vanjski box dubok za one dole rupe sa probušio kroz oba boxa i stavio sam u ruper one kratke cijevi (totalno nepotrebno, ali sam bio sav nabrijan na slaganje boxa pa sam se malo zaigro :)

e sad ne znam točno na koje ljubičaste cijevčice misliš? ako misliš na one kratke koje vire iz boxa, e pa to su te koje su gurnute u rupu kroz oba boxa, a one zelene tanke cijevčice su od pumpe za zrak...to si mogo vidjet u dnevniku....nikakvih drugih rupa nema više.

vlagu sam mjerio jednim analognim (sa kazaljkom) mjeračem koji još na sebi ima i mjerač temperature i pritiska zraka (manja metero stanica)i kupio sam na ebayu za sitnu lovu neki digitalni, ali to nije bilo nikako pouzdano. dobar pokazatelj vlage mi je bio i kondezat vlage na poklopcu boxa :)

pumpa za zrak ti nije potreban ako možeš par puta na dan doć i provjertriti malo sa poklopcem box, ja nisam imo tu mogućnost pa sam složio pumpu koja je upuhivala zrak. bolja je solucija na ruke provjetriti...

sretno :)
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Homunculus
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 06.05.2013, 09:27
Ima zahvala: 46 puta
 pohvaljen: 38 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la Homunculus »

Sad mi je sve jasno,puno hvala na iscrpnom odgovoru!
“Stop consuming images and start producing them.”
Terence McKenna
Odgovori