Dnevnik 314

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

hvala red,

evo nakon malog motrenja otvorio sam pri vrhu još 8 rupica i stavio filter vatu, tako da sad uz upuhivanje kroz pumpu extra dolazi do malo veče izmjene zraka, razlog tome je da malo smanjim temperaturu i svedem je na minimum 22-23 stupnja, pa neka polakše i sigurnije drugi flush izađe van. mislim da sam dobro napravio...
inače, evo od prvog sam dobio cca 100gr svježih šampinjona :))
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

hm, opet mi je sinula ideja......a šta ću kad mi je dosadno na poslu... (-|

imam tu tuš kabinu, kojoj sam napravio gore krov, znači zatvorena je....kaj bi bilo kad bi ja u nju tuknuo ovlaživač i grijalicu i koristio kabinu kao box, samo naslažem posude u nju i vola - puno više mjesta...ili još bolje, uzgajat na cijeloj površini kabine.
napravim drveni (bolje plastični) plitki sanduk i u njemu radim.......samo...
-kakvu metodu uzgoja izbarat?
-kako zagrijat, al opet da se ne suši zrak, unatoč ovlaživaču?

treba malo razvit koncept....možda nova tema? možda neko ima iskustva ili ideju, savjet? :-? :-?
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
recycler
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 29.07.2011, 03:14
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la recycler »

Ja sam razmisljao o necemu slicnom, tj, tako nekom ormaricu, i pade mi na pamet fen za kosu, u kombinaciji sa termostatom...?
As Above So Below
As Below So Above
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

fen ili čak kalolifer ugraditi da vuče izvana preko filtera - puše unutra na termostat, odma smo riješili dovod friškog zraka. jedino treba vidjeti kako funkcionira u tom slučaju ovlaživač...čini mi se dosta jednostavno....
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
yurigagarin
rank2
Postovi: 38
Pridružen/a: 17.08.2011, 22:35
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la yurigagarin »

I 314 ima li kakvih novosti, nestrpljivo ocekujem novi zaplet?! Navukao sam se na tvoj dnevnik vise nego na zvjezdane staze!
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

yurigagarin je napisao/la:I 314 ima li kakvih novosti, nestrpljivo ocekujem novi zaplet?! Navukao sam se na tvoj dnevnik vise nego na zvjezdane staze!
=)) :ymhug:
novosti su slijedeće......NEMA IH :thumbsup:

prvi flaush je prošao, skupilo se 1o gr suhih, koje je veselo društvo pojelo i zabavilo se ko nikad :ymparty:

evo, jedina novost je da je drugi flush počeo polako izlazit van, pa ću sutra to malo dokumentirati, vlaga je dalje 75-80%, temperatura je konstantnih 24 stupnjeva....

olako se kuju planovi za proljeće kad budem moral selit labos jer ga tamo više neću moć imat :((
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

SHIT!SHIT!SHIT!SHIT!SHIT!SHIT!SHIT!SHIT!SHIT!

malo sam bil previše samouvjeren i dođem u kontrolu drugog flusha, di nema tak puno gljiva, ali ove koje jesu, te će bit velike - što je normalno.......ALIIIIIIII!!! ARGHHHHHH

kaj to napada moje gljivice?
zake su promjenile boju od korijena do polovice stručka na plavo, zake nemaju onaj pamučni bijeli kaputić?

zašto? molim sve moguće mogućnosti i riješenja....jaoooo....

ok, malo sam se smiril, zapalil čik, ovak: poslije prvog flusha su ostale tu i tam mali-mali abortusići, sve ostalo je fino počičeni i dobro sam našpricao dest. vodom verm na vrhu, ostavio da drugi flush izađe van (sad vrtim film, da vidim di je moguća greška)...
.
..
...
....
...
..
.
hmmm, imam fotić, al' mi se ne da sad ić dole to slikat....ili da idem....ne znam....idem, ajd budem stavil sliku pa da vidite strahote...vraćam se za pet min

oke, dođem dole i rikne mi baterija.....koji peh...e sad, kaj da ja s njima napravim i kaj još naprvaim da sprijećim daljnju katastrofu? :D
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la CAM »

oksidacija psy u gljivama zbog kapljica vode koji su pale na površinu, brusing...itd
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la 314 »

ok, dnevniče 314,

malo dramatiziram previše,

dobro, ipak je prvi uzgoj pa na svaku nepoznanicu, dok ne naučim, moram reagirati - a sad rekcija kakav sam od dana do dana :D

drugi flush ide fino, već ima komada po 8 cm i raste....ali ih samo tri, zašto ih tako malo ide u drupm flašu van, dal to one nadoknađuju svojoj veličinom? ili sam negdje pogriješio...ma nisam valjda jer su uvijeti super.

ona panika od jučer je nestala, jer danas gljive izgledaju zdravo i obukle su pamučni bijeli kaputić...mislim da im je trebala malo veća izmjena friškog zraka, što su i dobile.

evo sličke :)
fakat su krasne :)
fakat su krasne :)
DSCN1182.JPG
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
yurigagarin
rank2
Postovi: 38
Pridružen/a: 17.08.2011, 22:35
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Dnevnik 314

Post Postao/la yurigagarin »

Ma nekako smatram da to nije drugi flush, vec neki medjuflush. Koliko vidim bit ce tu gljivica dovoljono za cijelu familiju kad one male procvjetaju. Nego htio sam ti preporuciti, posto se zalis na dotok dovoljno kisika, da kupis dva rasprsivaca zraka (onaj kamen sto stavljaju u akvarij: "bubbler stone" na inglish) pa ih stavi u dvije posude sa destiliranom vodom i pusti neka bubbliraju 24/7 a tajmer programiraj za svjetlo.
Odgovori