kejkovi prvi put

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

ljudi ovo nije normalno. kejkovi stoje vec danima, nikakav pomak se ne desava,a na razi nema nicega. proslo je 14 dana i nemam ni naznake od micelijuma. a nema ni kontaminacija. da se bar one pojave pa da znam da bacam da se ne nerviram vise oko toga. ne znam da mozda ne skodi sto sam posudu gde su mi tegle lepio silikonom. ima jak miris isparenje od silikona, ali ne verujem da je to moglo da pobije spore.
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la CAM »

ne silikon nema veze s time... sigurno si krivo smiksao substrat, kad je presuh ondas ee ništa ne razvija, si sigurno sve postipao kao u koracima koji su napisani... koliko si ubrizgao, ja stavim dosta svve dok ne vidim da inokulat nije potekao sve do dna substrata, kolika ti je temperatura neće da se miceliji razvija na 34-5 stupnjeva, dosta je faktora :-?
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

sto se tice kejkova supstrat sam uradio dobro. 99% sam siguran da je vlaznost dobra, takodje i za ovu raz. kejkovi su krenuli bili pa stali, nema tragova kontama, a raz takodje nema ni kontame a ni micelijum. vise mi je pun ku...c i razi i kejkova i micelijuma, nije ovo hobi za mene. za ovo je strpljenje glavno a ja sam najnestrpljiviji covek kojeg cete ikad sresti. da je da krene makar jedna teglica, da se nadam necemu.
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la CAM »

znači miceliji se počeo razvijati pa stao??? aaaa kad se meni desi to a dešavalo se, stavim u kutiju s vodom da isparava...drugi dodaju peroksid ja samo stavim tako u vlažnost da se razvija, evo i meni kejk stao prije mjesec dana na pola i samo ga stavio i sad još tjedan pa gotovo.... :D

ha ha ha ona rakija mora da te čini nestrpljivim, i ja sam bio , tell them Red :ymdevil:

ps. najbolji način da razbiješ strpljenje je da napraviš više serija i zaboravis ih u ormaru, uvjek ima za zabavu :ymdevil:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Red »

nazalost stvari nekada ne idu kako bi zeljeli, pa ako nema rezultata treba pametnije ponovit postupak. ako ti je micelij krenuo, dakle, spore su zive i rade, a zasto je stao, najvjerojatnije uletilo neko sranje unutra, mokri djelovi koje micelij ne moze zahvatiti ili tko zna koji od mogucih milijon razloga.
a raz... tko zna. bez ijedne slike tesko je nagadati.

zbilja je tesko nagadati sto i kako i zasto ako nemamo pojma kako to izgleda :-?
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

nemam digitalac da slikam, a na telefonu kamera od 1.3mp tako da slaba vajda od njega. ima u 1 tegli sa razi na par mesta po 2 3 zrna povezana necim belim. jer to to ili su se zrna slepila od kuvanja?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la dr.manijak »

Ako je onako belo kao paucina onda je mic, ako je povezano onako bezveze onda verovatno nije, jako je tesko reci bez slike, jer ne moze niko na pamet da ti kaze sta ti je u tegli povezalo 2 zrna razi.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

ima i malo kao paucina, a ovo drugo povezano lici na ovo belo sa kejkova. e recite mi sta mislite o ovakvoj vrsti grow boxa? da li je prakticno?
slika

Uploaded with ImageShack.us
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la dr.manijak »

Da dobro je, ali to ti ne treba sada kada je toplo, to na zimu eventualno ako drzis u nekoj hladnijoj sobi.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la CAM »

evo baš si me inspirirao da napravim deset novih kolača, i inokuliram ih...stoje negdje po ormaru s hlačama... ali opet nisam mislo, još ima 6 kejkova od pola litre u friđu , i 10 na prvom flushu u boxu eto zbog narkoze se uspaničario :oregonian_winesmiley:
Odgovori