kejkovi prvi put

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

pridodao sam i jednu posudu gde sam stasvio 2 teglice sa razi, a kejsing je kombinovano vermakulit kokos. zanima me da li treba da stavljam na dno perlit da bih povecao vlagu? i da li treba da prskam po malo po kejsingu?
ps micelijum je probio na oko 30% ove posude, onako je paperjast. da li tako treba da izgleda?
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Mary Jane. »

bez slike ništa ne znamo, stavi sliku micelyja da vidimo a za kejsing osobno nisam nikad radio s verm/coco nego s zemljom, princip je isti osim češćeg špricanja, ugl možeš perlit koristit za vlagu ako imaš naravno to je idealno rješenje, no možeš se i s zemljom poslužit, nije loše opet kolko tolko drži vlagu, znači obična kupovnja zemlja koju ćeš pripremit na način da napraviš paketiće (koliko ti treba) i zamotaš u alu. foliju i to u rernu na 1h - 250°C, vadiš van i pustiš 24h da se hladi...30% površine je sasvim dovoljno možeš na luftanje i davanje svijetla...sretno ;)
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

slika

Uploaded with ImageShack.us
evo slike ovog kejsa kokos vermakulit. nadam se da ce uskoro da pocne pinanje.
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Mary Jane. »

meni ovo izlgeda uredu, samo strpljenja :wwink:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la dr.manijak »

Extra horose :D
Ja jos trazim tebe i vidim nema nigde da pise narkoza a tvoja tema.
Mislim se, mozda sam odlepio. :))
Super izgleda cim krene pinanje za par dana eto i gljiva veeelikih.
Javi napredak!
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

slika

Uploaded with ImageShack.us
slika

Uploaded with ImageShack.us
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

uraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!! krenule su pecurkice!!! juce jutri sam otvorio box da ga po obicaju proluftiram malo da udje svez vazduh, i pogledao manji kejsing kad tamo stidljivo proviruju male pecurkice. iskreno nisam se nadao da ce mi uspeti iz prve. veoma sam srecan. drago mi je sto je moj trud urodio plodom. pogotovu sto sam sve ovo izveo od komadica micelijuma koje sam skinuo sa kejkova koji su mi propali. samo uzeo zdrave parcice i izmrvio i izmesao sa vermom kokosom i konjskim djubrivom. veoma sam zahvalan svima na podrsci i savetima, da nije bilo vas ne bi bilo ni ovoga. posebno bih se zahvalio nasoj dragoj Red koja je napravila predobar guide, i Dr.Manijaku koji je puno ucinio da mi pomogne. hvala svima jos jednom. nadam se da ce uskoro biti slike sa berbe :D :D :D :D :D :D :D
osecaj je fenomenalan, stvarno je u pravu neko ko je rekao da su one magicne same po sebi, i da je dovoljno da ih gledas kako rastu i napreduju i da se osecas lepo. osecaj je isti kao sto sam imao kada sam odgajio svoju prvu dzidzu, tj kada sam video da je prva izbacila pristile. veoma sam ponosan na svoj uspeh.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la dr.manijak »

Super horose, odlicno odradjeno, ocekujem slike pre berbe. :)
I u zdravlju da ih pojedes.

Eto tebi uspeha od onog sto bi ti svi rekli da bacis.


Mogao bi da napises kako si postupno radio sa skidanjem zaraze sa kejka.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

slika

Uploaded with ImageShack.us evo prve 3 koje sam ubrao. otvorile su se. jedino me brine sto su jako sitne. valjda sto nije raz nego su sa komadica kejka krenule. koliko mi treba ovih ovolikih za trip?
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la CAM »

zašto ih bereš nezrele, zakej ne čekaš da otvori klobuk, i još ga capneš i napraviš par printova i vratiš FSR-u i sebi imaš za ubuduće??
Odgovori