kejkovi prvi put

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

#1 uzgoj na tritikalu- totalni pocetnik

Post Postao/la Horos »

zdravo svima. za pocetak da kazem da mi je ovo prvi put da pokusavam da gajim pecurke, nemam takvih iskustava do sada. citao sam puno ovde na forumu, a i par knjiga o uzgoju PC, pa bih da se okusam.
danas sam poslao pismo u FSRE, prethodno je moja zena greskom adresirala na amsterdam umesto na ajndhoven. nadam se da ce print stici za 15-20 dana. do tada cu da se pripremim sta mi sve treba, i ako print stigne i sve bude ok krenem polako uzgoj. nadam se da cu biti uspesan uz moje skromno teorijsko znanje, i vase iskustvo i savete. toliko od mene za sada
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: #1 uzgoj na tritikalu- totalni pocetnik

Post Postao/la Red »

sretno sa printom, nadam se da ce ti brzo doci. a kasnije puno srece sa uzgojem, nije neka mudrosti. ako zapne, tu smo, pa nas ovdje obavjesti o napretku :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

ovako stoje stvari. juce je posve nenadano stiglo pismo iz FSRE da me obraduje sa printom PC Ecuador. odmah sam se bacio na posao, sve sam radio prema uputstvima, i mislim da nisam napravio ni jednu gresku. jedino sto nisam imao rizinog brasna, nego sam umesto njega stavio kukuruzno i psenicno integralno u razmeri 1-1. da li sam pogresio i da li mogu sta da ocekujem od toga?
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Mary Jane. »

trebalo bi da valja, nije strogo po propisima =;
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Red »

vidjet cemo sto ce ispast, sretno! pisi u ovoj temi napredak :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

juce sam inokulirao 14 teglica od sokova napunjene su sa razi koja se namakala 24h..... sve je odradjeno po propisu, jedino nisam imao nigde da nadjem sinteticku vatu pa sam stavio obicnu. inkubator radi odlicno, temperatura je 26c, jedino sto me brinu ovi kejkovi, ne daju znake zivota. kada ce moci da se primeti da je krenuo micelijum? koliko obicno prodje? ja sam sve radio 100% sterilno i pazio da sve bude ohladjeno posle sterilisanja... tako da mislim da bi trebalo da bude sve ok.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Red »

makni vatu, samo ces si neku kontaminaciju navuci. bolje zaljiepi flaster neki preko rupe, nego obicnu vatu ;)

pa micelij bi trebao da krene u roku od 5- 10 dana pogotovo sada kada je toplo, ponekad vec za 3... strpljenja :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

krenulo je da pravi micelijum na kejkovima, a na razi nema jos ni traga nicemu. temperatura je 26c, sve sam uradio po propisu, sve bilo hladno i sterilno, raz se namakala 24h, samo ne znam da je nisam previse osusio? mada mislim da nije. ne znam sta bih mogao da preduzmem? da li da dodam sterilisane vode?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Red »

naknadno se nikada nista ne dodaje, nema smisla a i kontaminaciju neku mozes navuci.
ako si onako pripremio raz i namakao ju, onda ona ima dovoljno vlage u teglama. Bolje da izgleda suho nego da je mokro, tako da ne brines, ako je krenulo na kejkovima, krenut ce i tu, nadam se uskoro! :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Horos
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 08.06.2011, 20:26
 pohvaljen: 57 puta

Re: kejkovi prvi put

Post Postao/la Horos »

nadam se i ja red. samo sad razmisljam, jedino gde sam mogao da zeznem to je : kada sam uzimao spriceve da ubrizgavam u raz u njima nije bilo vazduha, i ja sam uvlacio po malo kroz uzarenu iglu da bi bio sterilan, ali nisam puno cekao nego sam odmah tresao spriceve da se izmesaju spore po vodi. mada bila je voda hladna jer su spricevi bili u frizideru, tako da je vazduh brzo ohladjen a i brzo sam ga istisnuo napolje, tako da sumnjam da je mogao da ubije sve spore. ako su zive ne znam sto su ovako spore jer imaju optimalne uslove za rast.
Odgovori