my 1st grow

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
šaljivac
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 08.06.2011, 22:12
Ima zahvala: 2 puta

my 1st grow

Post Postao/la šaljivac »

evo stigo print P. cubebsis danas pa sam se odma uhvatio posla :D

slika

slika

sterilizacija vode u ekspres loncu na oko 20 min nakon prokuhavanja

slika

hlađenje u zamrzivaču - kad si nestrpljiv :D

slika

sve sto sam koristio na okupu

slika


voda se ohladila i tresem spore unutra - prilicno su tesko silazile, skido sam ih sterilnim skalperom

slika


hmmm cini mi se malo previse sprica ukupno 8 i jos ostalno nes sitno u casi. ukupno dobiveno iz 1dc vode. jel to mozda previse. print je bio prilicno bogat al opet 8 sprica?


evo nadam se da ce iz ovoga bar nesta biti... :psy :lovee:
Ni jedan od ovih postova nije moj i nemože se koristiti kao dokaz. Svi su napisani od strane treće osobe iako su napisani u prvom licu jednine.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: my 1st grow

Post Postao/la dr.manijak »

Kakvi previse vode, mogao si mnogo vise vode da stavis, vidis tvoja voda sa printovima je ljubicasta, sto znaci da imas cak i previse spora u spricevima.
Ja sam rAdario sa spricevima u kojima je voda bila skroz providna, a neverovatno micelj se pojavio.
Kada resis da ih iskoristis protresi ih obavezno jer se spore slegnu.

I nemoj sada da se zaletis i pomislis: "e sada imam dosta spriceva sa sporama, stavicu vise od 2ml vode po tegli" time ces samo poremetiti vlagu.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
šaljivac
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 08.06.2011, 22:12
Ima zahvala: 2 puta

Re: my 1st grow

Post Postao/la šaljivac »

aj drago mi je da nisam previse vode stavio :)

da znam da nesmijem previse stavit zbog vode...

i jedno pitanje jos... jeli ok sto sam sve radio s jednom iglom jer nemam bas igle a nije da mi se ide u ljekarnu kupovat igle :rolleyes:
sve sam sprice ljepo s AL-foliom zacepio tako da nis neudje.
Ni jedan od ovih postova nije moj i nemože se koristiti kao dokaz. Svi su napisani od strane treće osobe iako su napisani u prvom licu jednine.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: my 1st grow

Post Postao/la Red »

:thumbsup: bi ce to ok, ne brini. lijepo je imat brdo igala pa da svaka ima svoju, ali ponekad se nema, pa se snalazis kako znas i umijes... inace je omjer 1 dl = 10 sprica od 10 ml, 10 ml x 10 = 100 tegli :ymdevil:

ako je print jak, onda se moze napraviti cak i vise, ali ovo je dovoljno. Sretan uzgoj! :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
šaljivac
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 08.06.2011, 22:12
Ima zahvala: 2 puta

Re: my 1st grow

Post Postao/la šaljivac »

evo nakon manjeg zastoja se vracam... nisam mogo nigjde naci glupu raz... svugdje me gledali ko da trazim uranov izotom 233... nakraju sam naso u nekom bio shopu za 18 kn kg :eeek: :blinkk: naso sam i agar u istom za 60 kn 40 grama :blinkk:

no dobro krenimo

dok nisam naso raz reko da probam bar nesta pa steriliziro med i unjega usprico spore... mozda i bude nesta od toga... za sad nisam nista primjetio osim nekih sitnih nakupina koje plutaju pocjecaju na vatu... no jako su sitne pa neznam jeli to micelij ili nesta iz meda...

slika
slika
slika

mozda i bude nesta od toga


evo sad kad sam nabavio raz juce bacio se na posao

slika

mocilo se oko 20 sati...

nakupio teglica, ovo nisu sve poslje sam jos moro dvije dodat...

slika

onda briljantna ideja da poklopac izvbusim svrdlom se pokazala totalno neuspjesnom, potencijalno i opasnom jer je svrdklo samo uslo u polopac onako nepravilno i zakacilo ga i vrtilo ga sa sobom... jednostavno neuspjesno jer ne busi nego kida lim...

slika
slika



druga metoda se pokazala uspjesnom... znaci treba podlozak s rupom, onda neki tvrdi predmet kojim ce se udariti da se probusi malo manje velicine od rupe... i naravno cekic... jako lagano u uspjesno busenje :bigsmilee:

slika
slika
slika


evo tu sam sakama iscjeđenu raž potrpo po teglama

slika
slika

stavio filter vatu (jedno pitanje. nudila mi je neku malo skuplju kao sto ima aktivnog ugljena jeli to potrebno ili moze bit stetno)

slika
slika

stavio prvu seriju tegli u ekpres lonac

slika

e sad u ekpres loncu je nestalo vode jer nisam dovoljno sipao prvi puta posto sam prije koristio drugi di sam stavljao manje vode i nije nestajalo... uglavnom, dali se da iz slike zakljuciti da je presuho, ostale serije su mokrije, ne jako puno ali vidljivo...

slika
slika


evo sacu to potrpat u frizider pa sutra stavljam spore unutra :D

nadam se da ce nesta bit od ovog :rolleyes:
Ni jedan od ovih postova nije moj i nemože se koristiti kao dokaz. Svi su napisani od strane treće osobe iako su napisani u prvom licu jednine.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: my 1st grow

Post Postao/la Red »

nadam se da ce biti ok! ne znam jel si stavljao foliju preko poklopaca, ako nisi, drugi put stavi obavezno, da ti voda ne ulazi u tegle i ne usere cijeli postupak. samo se sve raskuha. takoder pazi na vodu u loncu, jednom sam zaboravila pa se sve usmrdilo, zapeklo i tegle popucale hehehe biser naduvani kuva raz pa zaboravi a kuca smrdiiiiii :ymdevil:

javi napredak, obavezno i sretno! :psy
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: my 1st grow

Post Postao/la mandelbrot »

Heheheh Red...pre dobro...mrzim taj smrad raskuhane razi... :eeek:
z = z*z +c
šaljivac
rank2
Postovi: 17
Pridružen/a: 08.06.2011, 22:12
Ima zahvala: 2 puta

Re: my 1st grow

Post Postao/la šaljivac »

evo ja se vratio... znaci kako vermikulit nemogu nikako nabavit stavio sam obicnu zemlju :( valjda ce dovoljno drzat vlagu... stavio sam jos i u prerezanu pivsku bocu od 2 litre vode i grijac tako da bi trebalo biti dosta vlazno... od 6 teglica dvije su propale, obje su prevlazne, a jedna je jos i obolila (nes crno)... ostale mi se cine da su super uspjele... evo slike pa recite sta mislite :D

slika

slika

slika

slika

slika
Ni jedan od ovih postova nije moj i nemože se koristiti kao dokaz. Svi su napisani od strane treće osobe iako su napisani u prvom licu jednine.
Odgovori