Bizaran pokusaj

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Bizaran pokusaj

Post Postao/la CAM »

temperatura ne igra neku ulogu... ono i ja sam se bojao da bude optimalna, to su robustne freaking gljive, sad ih ubacim u terarij s rupicama i s posudom vode s grijačom tako da je amazonska klimatika unutra i rastu, pinaju se, ne diram ih uopće, jedino kad prođem pokraj njih i vidim da su mi zaplavile kutiju sporama onda ih lijepo frknem na sušenje, tri glavn okidača su za pinanje to je vlaga (isparavanje s površine micelija zato ljudi koji nemaju ovlaživaće prskaju) drugo je protok sviježeg zraka kroz rupice i treće je svjetlo, četvrtto je genetska programiiranost pupanja, što se manje brineš za njih to bolje uspjevaju (osim početne sterilnosti! )!

:cheesy: :cheesy: :cheesy:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Bizaran pokusaj

Post Postao/la Red »

u periodu dok cekas da mica izbije na povrsinu, situacija je ista kao i sa teglama. visoka vlaga, 90-100%, zatvoreno, a kada izbije koliko zelis na povrsinu onda ide u terarij na nizu tempraturu i svijetlo, otvoreno :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Bizaran pokusaj

Post Postao/la CAM »

Red s mikotopije govore da temp. nisu toliko vazne, meni u boxu 29-30 i nesmeta im za pupanje :ymdevil: :ymdevil:
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Bizaran pokusaj

Post Postao/la dr.manijak »

Ne smeta im i veca temperatura i za koji podeljak, ali je veca verovatnoca za razvoj bakterija.
Tako da je najbolje pridrzavati se onih temperatura koje su propisane i ne izvoditi besne gliste kada je to samo jedan pokret ruke na grejacu i manja je temperatura.

Sto se tice vlaznosti meni je preko noci znala i da padne kesa koja mi je sluzila kao poklopac pa one i dalje super rastu.

Ok je jedan/dva dana napraviti gresku ali ako danima zajebavas velika je mogucnost za losim ishodom.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Bizaran pokusaj

Post Postao/la CAM »

opet ponavljam admini s mycotopije u svom radu kažu da temp od 29 je ok za vrijeme stvaranja plodnih tjela i da bakterije rijetko imaju šansu nad Psylocibe vrstom i da trigger nije temperatura... koće sada koga ha? =p~
Strike 2.0
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 12.05.2011, 19:05
 pohvaljen: 1 put

Re: Bizaran pokusaj

Post Postao/la Strike 2.0 »

Da,i ja sam vidio da na svim osalim forumima preporucavaju vise temperature nego ovdje!

Ja nemam problema sa bakterijama nego samo sa plijesnji,a par stupnjeva visa temperatura
znaciti i do tjedan dan a brza kolonizacija,a meni s definitivno ne ceka!

Jedna tegla koju sam drzao na 28-30°C (u vodi) je potpuno kolonizirala za 2 tjedna
dok su druge na zraku (24-28°C) podlegle plijesnji.

Bakterijske kontaminacije uopce ne bi trebalo biti u nekim skupljim,predsteriliziranim rizama,
raz je nesto drugo...
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Bizaran pokusaj

Post Postao/la dr.manijak »

CAM je napisao/la:opet ponavljam admini s mycotopije u svom radu kažu da temp od 29 je ok za vrijeme stvaranja plodnih tjela i da bakterije rijetko imaju šansu nad Psylocibe vrstom i da trigger nije temperatura... koće sada koga ha? =p~
Mogu i a da otvorim forum pod nazivom "Astronomija" i to ne znaci ako drzim taj forum da se razumem u isto.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Bizaran pokusaj

Post Postao/la CAM »

Meni od 30 kolača na 95 postotnoj vlažnosti i 29-30 stupnjeva niti jedan nije otkazao... sad ja se bum držal što manjeg uplitanja s dosta velikim yeldom... a vi radite po propisima (navodnici)
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Bizaran pokusaj

Post Postao/la Mary Jane. »

što jednostavnije to bolje, trebaš samo odglumit prirodu :ymhug: , ništa više...
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Strike 2.0
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 12.05.2011, 19:05
 pohvaljen: 1 put

Re: Bizaran pokusaj

Post Postao/la Strike 2.0 »

Mozda zvuci lijepo ali glumiti prirodu bas i nije najjednostavnije! ;)
Odgovori