Bizaran pokusaj

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Bizaran pokusaj

Post Postao/la Red »

zato neki i rade ono sa agarom, dakle kloniraju najvecu i najbolju gljivu koja im izraste i kasnije sve budu nalik na nju. naravno, treba napomenuti da je sve ovo sto mi opisujemo u uzgoju, totalno navlacenje onog sto se prirodno desava u prirodi, pa samim tim nemamo svi optimalne uvjete. da je sve tip top ne bi imao ni abortusa ni zakrzljalih/zaostalih gljiva, vec uvelike bolji rezultat.

ti naravno mozes pokusat sa kloniranjem, ali to opet ne znaci nista ako uvijeti nisu bas ono vrhunski kontolirani ;) ovo je sve natezanje mak na konac uz uvijete koje svatko moze postici da dobije kakvu takvu kolicinu za eksperimentiranje.

"Vježbom do savršenstva"
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Strike 2.0
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 12.05.2011, 19:05
 pohvaljen: 1 put

Re: Bizaran pokusaj

Post Postao/la Strike 2.0 »

U pravu si sa kloniranjem,evo jedan jako dobar link koji to lijepo ilustrira:
http://archives.mycotopia.net/discus/me ... 1034628376


“Off Topic”
Ja ne bi rekao da je rijec o totalnom navlacenju uvjeta u prirodi.
Da,za vrijeme pokusa tj. pokušaja i pogreški pojedinca ali sam narod je koristeci inuticiju tijekom povijesti,
da ne govorim danas uz pomoc znanosti,selekcijom,razumijevanjem i prilagodbom uvjeta uspio
stvoriti hrpu novih rasa i vrsta pogodnih karakteristika iz jedna ili dvije pocetne "prirodne",
bilo da se radilo o vocu,povrcu,gljivama,domacim zivotinjama ili cemu vec ne.
Ne vjerujem da tu ima neke carolije,ako omogucis odredjene uvjete koji podoguju odredjenom genotipu... :thumbsup:
Covjek je isto dio prirode i zanimljiv katalizatora evolucije.
Odgovori