Psilocybe cubensis Matias Romero

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la Kzfn »

Ma strpit ću se dok stigne vaga, ionako nisam mislio to još nekih mjesec dana.

Imam problem! Par klobuka je popucalo (radi li se ovdje o "splitting" ili "cracking", na Shroomery.org razlikuju?), sad ili je premalo vlage ili prebrz rast. Prosudite po slikama.
Inače mi se čine dosta debljima od prvog flusha. Sve sam zalio hektolitrima vode danas, ako je do vlage.
Da uberem rascvjetane nestaške, ili?
slika slika slika slika
traveler
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 28.05.2011, 13:55

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la traveler »

Kzfn je napisao/la:Bio sam u par poljoapoteka, Kemoboji, dućanu s alatom i ništa.
Za šta mi treba, ako pitaju? Najbolje što sam smislio je da sušim biljke za čaj, ali mi se čini da svi misle da sušim travu. :D
Inače, ako netko kupuje mrežu za komarce, u DM-u ima za 10-15 kn, ja sam se zajebao pa platio tridesetak.
Ubrao sam još onoliko gljiva, čini mi se da prestaju rasti, ostale su još dvije-tri.
Prva "serija" se osušila, jebote, kako su izgubile na volumenu i masi.
Kada da očekujem drugi flush? Da dunkam?
Koliko mogu izdržati osušene gljive, ako ih zabijem u staklenku negdje u tminu ormara?
Dosta je toplo vani, a nema šanse da ih držim u frižideru.
evo mali moj doprinos:posle SVAKOG flush-a dankuj! ! !ovako ja to radim:ocistim povrsinu totalno od svih abortusa,onda nadjem malu vecu posudu nego sto je cake,ili case,kako vec radis,i potopim ga u tu posudu sa ledenom vodom.ostavim ga da izbleji unutra 12-24h a ako imam vremena kad se voda zazuti(a zazutece,pogotovo ako dankujes posle 2-3 talasa)promenim je!takodje pre i posle dunk-aoperem pod cesmom cake ili case.kad ga izvadim iz vode i operem ostavim ga 15min da se ocedi i nazad u fruiting chamber.videces da vec nakon 2-3 dana krecu pinovi koji su jednostavno mocniji i lepse izgledaju i od tog trenutka rastu kao kupus(od vrste do vrste naravno...)istina je da povecavas mogucnost da se ubudja ceo projekat ali prinos postaje opasan! ! ! a u svakom slucaju uspem da izvucem 4-5 talasa ;) nisam radio sa romerom ali za mnoge druge vrste ovo je vise nego ok!
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la Kzfn »

Sad ih je dosta još u razvoju, kad mi kolači "oćelave", vjerojatno se bacam na dankanje.
Mada, strah me je plijesni, ali dobro.

Malo se bralo, bit će barem još toliko, vjerojatno i više.
Puno su deblje od prošle serije, baš izgledaju kao Matias Romero (niske i debele),
mada čitam ovdje da su strejnovi prevara.
Onaj crni krug je kovanica od pet kuna, samo mi je loše svjetlo palo. :)
Od ove razdvojene sam uzeo print pa ću vjerojatno uskoro napraviti isključivo vanjski nasad.
slika
traveler
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 28.05.2011, 13:55

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la traveler »

probaj sa recimo jednim kolacem da ga dankujes,ne bih voleo da ti se ubudjave bas sad svi pa da bude da sam te isfolirao :( znam sta meni radi posao pa hocu da pomognem...ali eto,predlazem da udankujes jedan pa ga uporedi sa ovim sto nisi??ja sam siguran da bi video razliku :D lepo ti izgledaju ovi primerci B-) skokni do neke sume da ih oprobas :cheesy: siguran sam da ces se dodatno motivisati :sunn:
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la Kzfn »

Dankat ću jedan, čini mi se da prestaju rađati lagano. Ako se kontaminira, jebiga, nisi ti kriv nego buđ i loša sreća.
Putovanje ipak ostavljam za sredinu-kraj juna, svaki dan imam nekog sranja za raditi. :(
A baš sam mislio banut' u neku šumu, to mi se čini kao idealno okruženje.
"...and wander through the forest
Where the trees have leaves of prisms and break the light in colors
That no one knows the names of" :psy
traveler
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 28.05.2011, 13:55

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la traveler »

veruj mi,suma objasnjava neke stvari :ymdevil:
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la Kzfn »

Kolači su u šumi. Nešto se čudno događalo, dosta ih je prestalo rasti i čini mi se da se širilo zelenilo.
Dankao sam ih od sinoć do jutros i otišao u šumu. Iskopao rupu, malo lišća ispod, red zemlje-red kolača i pokrio lišćem.
Ako nađete neke psilocybe cubensis koje izgledaju kao moje, nemojte hajdžekati. :D
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la Kzfn »

Micelij je izbio na površinu na obe lokacije. Pošto svako malo padne kiša, nisam zalijevao, samo kad sam zakopao.
Ne znam hoće li biti slike, previše me puca paranoja da će vidjeti policija ili potencijalni otimači. :D
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la Kzfn »

Mislim da mi bube jedu gljive. :(
Svaki put kada navratim bude neka potencijalna gljiva i uvijek je nešto ili netko obezglavi.
Povremeno su bile i neke sumnjive dublje rupe, možebitno čupanje.
Drugi nasad mi je razjebala krtica ili neka slična beštija. Jebem ti takav život. :D
Zna li netko rješenje za one bube?
Koliko bi bilo ludo iskopati to, izmiješati s gnojivom u kanti i držati kao neki pitar u sobi?
slika
Dosadašnje gljive su spremljene u staklenku, danas mi je došla vaga iz Hong Konga, 14-15 grama suhih, a i bilo je par putovanja.
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la Kzfn »

Ako berači čitaju, molim da mi ne berete gljive, mislim da sam vidio prilično očite tragove branja.
Znam da se ne može posjedovati priroda, ali, frajeru, ako sam ja uzgojio taj micelij i zalijevao ga svaki dan, zašto uzimaš?
Ako je tropska vrsta, onda je prilično očito da netko s namjerom to uzgaja.
Odgovori