Psilocybe cubensis Matias Romero

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la Kzfn »

Pokrenuo sam temu da ne zapitkujem stalno na last minute.
Nedavno sam preselio raž s micelijima iz tegli u plastične taperverolike posude.
Za supstrat sam koristio kokosov treset i to nekakav krupni. Tri ili dva sloja zrnja i ispod/iznad toga kokos.
Miceliji počinju izbijati na površinu kokosa, postaju nekako paperjasti.
Posude držim u ormaru, na polici i u dnu. Grijač nemam, trudim se držati grijanje na 27 kada padne temperatura.
Trebam li seliti te posude u nekakav veći spremnik? Što sa svjetlom? Ne mogu baš kupovati stvari.
Slike:
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la jtrax »

ima jedan problem ociti... nedostaje ti alu folije .. jer kad je prozirno gljive ti mogu poceti izbijati sa svih strana a to znaci i ispod i sastrane..i počnu gnjilit onda kad nemaju zraka..neznam..nek ostali iskusniji kazu
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la Kzfn »

Da omotam i donji dio posude? Kako im onda dolazi svjetlo? Koliko svjetla treba u ovom stadiju?
Inače ostavim otvoren ormar u sobi i svjetlo dolazi kroz "mutno" staklo, sad sam pritvorio ormar i ostavio sijalicu.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la HypnoToad »

Ma netreba ti dole folija. Ovako možeš lako vidjeti da li je sve unutra u redu. A ako gljive izbiju sa strane ćeš ih vidjet i ubrat. A uostalom, ako imaju namjeru izbijat sa strane, folija ih uopće neće spriječiti, to nimalo ne ovisi o svijetlu, više o genetici i dostupnom zraku.
Kada se to kolonizira ćeš trebat stavit u terarij za održavanje vlažnosti, i davati bar nekakvo svijetlo. Kako kažu, ako ti vidiš, dovoljno je i gljivama. Oko temperature se netrebaš previše brinut, dobra je od 21-29.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la Kzfn »

Čitava soba mi miriše po gljivama. :)
Kad micelij potpuno prekrije površinu selim ih u terarij?
Nemam baš mogućnosti za kupovni, mogu eventualno složiti neku improvizaciju od kutije i plastične folije.
Mogu li ih staviti u ovakvu vrećicu?
Koliko bi trebalo proći od potpune kolonizacije do branja?
Od petka do nedjelje sam na putu, bi li one mogle bez mene tri dana?
Mislim, mogu zamoliti prijatelja da ih pogleda, provjetra i eventualno ubere, ali ipak bi bilo bolje što manje ljudi.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la dr.manijak »

Čitava soba mi miriše po gljivama. :)
Kad micelij potpuno prekrije površinu selim ih u terarij? Da
Nemam baš mogućnosti za kupovni, mogu eventualno složiti neku improvizaciju od kutije i plastične folije.
Mogu li ih staviti u ovakvu vrećicu? Mozes zasto da ne, samo kao sto i znas treba ti nesto da ti odrzava vlaznost
Koliko bi trebalo proći od potpune kolonizacije do branja? Zavisi od 5 do 15 dana
Od petka do nedjelje sam na putu, bi li one mogle bez mene tri dana? Mogu, ja kad sam odsutan 2/3 dana ostavim rupu velicine sake na ruci na vrhu box-a da bi dolazilo do izmene vazduha.
Mislim, mogu zamoliti prijatelja da ih pogleda, provjetra i eventualno ubere, ali ipak bi bilo bolje što manje ljudi. :thumbsup:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la Kzfn »

Lijepo napreduju, u manjoj posudi je površina skoro potpuno kolonizirana.
Stavio sam prozirnu foliju umjesto aluminijske, isto izbušio par rupa.
slika
Uzeo sam kartonsku kutiju i lagano je obljepljujem plastičnim vrećicama, gore bih je pokrio prozirnom folijom.
Može li to proći? Unutra su poklopci posuda, još nisam svršio s obljepljivanjem.
slika
Kupio sam hydroton kuglice zbog nesporazuma u vrtnom centru, ali sada vidim da se mogu koristiti za vlagu.
Samo ih močim i nabacam koliko me volja, ili?
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la Kzfn »

Čini mi se da je došlo vrijeme za seljenje manje posude u kutiju, a ni većoj ne bi škodilo.
Potpuno sam pokrio unutrašnju površinu kutije vrećicama, kuhao pola sata glinene kuglice od 3 litre,
usuo to unutra,stavio poklopce pa na njih posude i sve to pokrio prozirnom prianjajućom folijom.
slika
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la HypnoToad »

Ja bih ti savjetovao da probušiš barem po jednu rupu promjera ~1.5 cm na svakoj stranici.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Kzfn
rank3
Postovi: 76
Pridružen/a: 11.03.2011, 21:11
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Psilocybe cubensis Matias Romero

Post Postao/la Kzfn »

Išao sam po vodiču s Majke koji kaže:
"Nakon toga moraš staviti posudu u plastične kontejnere zato što će oni zadržavati gljivama potrebnu vlagu. Potrebno im je od 80 do 100% vlage. Zatvori kontejnere sa poklopcem ili sa folijom."
"Jedino moraš bar 1-2 puta na dan OTVORITI kontejner i pustiti svježi zrak da uđe ali samo na kratko (30 sekundi), tek toliko da dođe do izmjene zraka." (Uzgoj PC gljiva na raži, Written by: RedSh & Eric, Edited by: Reality)
Ne bi li bušenje rupe dovelo do gubitka vlage? Mislim, ne sumnjam u tvoj savjet, samo sam malo zbunjen.
Odgovori