Zumzo 1st grow

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Avatar
Zumzo
rank2
Postovi: 32
Pridružen/a: 08.02.2011, 00:05
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 3 puta

Zumzo 1st grow

Post Postao/la Zumzo »

Budući da sam dobio i pojeo prve plodove, konačno odlučih postati slikice svojeg prvog growa :lovee:

Pripremio sam kukuruz po sljedećem guide-u:

http://forums.mycotopia.net/popcorn-tek ... ratch.html

Inokulirao sam spore PesHawaii u svaku od teglica te je nakon cca 4 dana rezultat bio ovakav:

slika

slika

cca 5 dana

slika

Zatim sam ih stavio na lagano višu temperaturu, pa se kolonizacija znatno ubrzala; 11. dan:

slika

slika

Negdje 13. dan je kolonizacija potpuno završila:

slika

slika


Teglica[odmah pokraj cole, s najrizomorfnijim micelijem] je pomiješana s vermikulitom u jedanu manju posudu, a dvije su čaše, također pomiješane s vermikulitom, stavljene u drugu veću posudu.

Nakon par dana:

slika

slika

Zatim se tjedan dana nije ništa događalo, a onda prvi pinovi ^.^ [i panika od kontaminacije; u pitanju je bio samo bruising tho]

slika

slika

I konačno, cca 5 dana nakon, gljive ^.^

Veća posuda s dvije teglice - malo gljiva :(

slika

Manja posude - dovoljno gljiva ^.^

slika

slika


Meni su krasne :lovee:


Zaključak prvog flusha iz te dvije posude:

93 grama svježih; dunkao sam ih, ali nekako mi se čini da neće baš biti plodno.Vermikulit ih je iscrpio. Još imam jednu malu posudu s jednom teglicom, drugu malo veću posudu s jednom teglicom [oboje rez effect - vermikulit] i dva kejka koji čekaju rođenje, nadam se da će biti dosta gljiva do ljeta :)

Potencija:

U petak sam prvo pojeo cca 10 grama; počelo je djelovati nakon prvih 15 minuta, nakon sat vremena sam shvatio da mi treba više, pa sam ubrao iz "vrta" [ideja je zvučala fantastično :D] još 15 grama i pojeo. Boy it was fun :) Sumnjao sam da će biti bolje od LSDa, ali doista su me očarale. Uz čitavu psihodeličnu čaroliju, bilo je definitivno prisutan neki positive mood element koji je naprosto fantastičan.
Doduše, očekivao sam da će biti potentnije [25 grama je cca 2.5 grama suhih? Je li to normalna doza?]. Budući da planiram uzimati i veće doze, a možda ih uzeo i s prijateljima, bojim se da bi mi stash mogao prilično brzo otići :D

Također, postoje li neke druge metode uspješnog sušenja bez ventilatora i silica gela [probao sa silicom, neuspješno]? Stoje mi na novinama kraj ventilatora već 2 dana, ali neke su još osjetno mokre. :/


Pozdrav!
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Zumzo 1st grow

Post Postao/la Malbasha »

Zumzo je napisao/la: Doduše, očekivao sam da će biti potentnije [25 grama je cca 2.5 grama suhih? Je li to normalna doza?]. Budući da planiram uzimati i veće doze, a možda ih uzeo i s prijateljima, bojim se da bi mi stash mogao prilično brzo otići :D
Pozdrav!
haha da došli smo na isti zakljucak
dobiješ tu oko 15-20 gljiva, a u ekipi vecina voli eksperimentirat pa taman svak po 5 komada i gotov steš :bigsmilee:
ništa morat cemo napravit one growove gdje ljudi dobiju po kilo gljiva :)

ja sam prvi put pojeo 15 grama na gladno i bilo je isto tako super, light ali dobro. drugi put 20 al taman iza večere i osjetio sam ih al slabo, intezitet koda sam udimljen. prepao sam se pošto je to bilo taman od drugog flusha da su izgubile na potenciji nekako..al nisu kasnje sam poništo tu teoriju.
jel se gljive jedu na gladno samo radi (ne)mučnine ili cini mi se da ima razlike i u djelovanju?

al da, malo ste me "isprepadali" kad citam da je 2gr normalna doza, 3 vec velika...dobro shvacam da je to zato sta moze razlicito na svakog djelovat pa da ljudi postepeno idu prema vecim dozama, da nebude sranja, :) nisam neka iskusnjara al ovo je tako jedan lijep osjecaj i stanje da sumnjam da nekom takve doze mogu naškodit

btw congratz za uspješni grow :ymapplause: i stvarno nenormalno izgleda ovaj micelij u tegli
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Zumzo 1st grow

Post Postao/la Red »

cestitam na uspjesno obavljenom growu :ymapplause:

pusti price, meni je jedan od NAjjacih tripova bio na 1.5 gr abortusa...isuse @-) znam vecina je skepticna kada to kazem, ali ponavljam...nekog moze mala doza razbucat neke nece ni dotaknut :ymdevil:

zato bolje pomalo, pa kada upoznas ono sto jedes dignes si dozicu koliko mislis da bi ti trebalo da one to fino odrade u suradnji sa tobom :D

ako ste veliki, teski, normalno da vam 2-3 gr najvjerojatnije nece puno napraviti, bar ne neko ludilo, ali ako imate 48 kg kao ja, onda je i to Ohoho dovoljno, bar za moju malenkost.

jedu se na prazan da bi prije proradile, umanjile mogucnost mucnine :blahblahh: mada se ja toga bas ne drzim, jela, ne jela, samo sam primjetila duze vrijeme dok krenu djelovat. ponekad unutar 20-30 min, ponekad tek nakon sat...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Zumzo 1st grow

Post Postao/la Malbasha »

a nisam bas neko prase, dapače :D
moram vam pokazat svoju kilažu, zanimljiva je bila
slika
namber of d bist :)) inace visok oko 190
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Zumzo 1st grow

Post Postao/la Red »

:ymdevil: sav si vražiji bi se rekloooo hahahaha
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori