Malbasha 1st grow

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Malbasha 1st grow

Post Postao/la Malbasha »

evo, i ja sam darovan psihodelicnim plodovima zahvaljujuci ovom forumu, tj. svima koji su mi pomogli naucit nesto o uzgajanju (thx red, hypno i svi ostali ;) ) do prije godinu dana nisam imao pojma o nikakvom uzgoju al uz namjeru da se skuzi nacin na koji funkcioniraju gljive i malo truda uspjeh je zagarantiran

Teglu sa pšenicom sam inokulirao prije jedno 4-5mj (samo jednu) i kad je sazrijela cekala je konacne pripreme u frizideru.
Prije neznam, negdje 3 tjedna sam stavio 3 žlice pšenice u u coco coir (husk) a ostatak opet vratio u frizider za novi grow, za koji taman dok ovo pisem kuham novi coir pa cemo i to posadit :)

sve je proslo ok sa kolonizacijom, evo kako je izgledalo
slika
bas 2 dana nakon sta sam poceo luftat otisao sam u zagreb na 3 dana i ostavio sve kako je (a male gljivice su se vec nadzirale)
i tako vracam se ja sa faithlessa iz zga, ulazim u stan, prvo sta radim je naravno otvaram inkubator kad unutra OVO!
nisam vjerovao da se to moglo dogodit nakon 4 dana, vec su i spore pustile pa nisam uspio uzet printove, u inkubatoru na dnu je bilo 2 deca vode koja se crnila od spora, a i na slici se vidi voda po gljivama kako je padalo, stvorila se prava atmosfera unutra :D
uhvatio sam pic i odma to pobrao i kasnje pojeo 3-4 manje gljive samo da "omirišem" psilocin :) i tako je i bilo, ekran od laptopa mi je blještio a boje dobile jači ton, bilo je super..
sad sam skontao da me i neide baš ovo predocavanje iskustva al ugl :D kasnje na vecer ja i frend pojeli jos po jednu veliku, nisam imao digitalnu vagu al sam se sjetio da sam napravio ovo! i izvagao svakom negdje oko 12-14 grama svjeze gljive.. skroz blagi osjecaj euforije ali pre dobro iskustvo, bas sam se sjetio kako je red spominjala da voli male kolicine do 1.5gr a vidim i zasto, uzivanje :) , ja sam dobio ogromnu zelju da idemo vani pa smo nas par otisli šetat, skroz se spontano dogodilo da smo stigli do obale...večer, mjesec, more, palme, weed....pre dobro :psy
necu sad duzit sa reportom, valjda cu napisat i jedan pravi nakon malo vece kolicine, al sve mi se cini da cu morat cekat novi flush.. heh


edit: neznam razlikovat mini abortuse od novih gljiva, tj mislim da su ove zelenkastije oni ali nisam siguran
http://img219.imageshack.us/i/img0953n.jpg/
znaci ove 2 zaokruzene su velicine 3mm ali jedna je zelenkasta i izgleda trulo a druga je bijela
takodjer ove 2 vece sastrane su zelenkastije ali se ne vidi bas
i sta su ove sve bijele tockice
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Malbasha 1st grow

Post Postao/la Red »

slika bas nije najbolja pa nisam bas sigurna, ali najvjerojatnije imas pravo, ako kazes da je po boji malo drugacija. Ja ih raspoznajem upravo po promjeni boje i laganoj zakrzljalosti, kao i lagani zelenkasti prsten koji dobiju na rubu klobuka kojeg formira. ako ne napreduje, to je to... nema zurbe, kroz par dana ces i sam skuzit pa ces lako maknut, ako nisi 100% siguran ;)

bijele tockice? na klobuku ili kejsingu? ne vidim nista neobicno... u svakom slucaju :ymapplause: za uspjesan grow!

ocekujem bar neki riport :thumbsup: maleni :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Malbasha 1st grow

Post Postao/la Malbasha »

aha, a i mislio sam cekat pa vidit jel rastu al problem je sta ovi svi zdravi pinovi totalno sporo rastu tako da nemogu opce usporedit po velicini
neznam sta se dogodilo u ona 3 dana dok je prvi flush skroz narastao, bice ih netreba otvarat stalno :D
to je normalno da se sad ovo izmedju flusha i flusha malo oduzi ?
a bijele tockice ove na kejsingu..to je micelij bice, samo eto, meni sve cudno sad
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Malbasha 1st grow

Post Postao/la Red »

zna se oduziti izmedu flaševa, ali nista alarmantno ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Malbasha 1st grow

Post Postao/la Malbasha »

nakon drugog flusha one male pinove abortuse sta vec, su prekrile neke pufnaste dlačice, ustvari totalno isto kao micelij izgleda samo neznam jel moze micelij prekrit sam svoje plodove? nekako mi nema logike pa sam pomislio da nije neka bijela kontaminacija...pojavilo se to pufnasto jos na par mjesta na kokosu
spremna mi je i nova posuda pokraj ove i ceka odgovor, strah me otvorit da je ova nebi zarazila ako je nesto..
evo malo sam se i sa mikroskopom igrao :) , ovako izgleda komadić tog bijelog
slika
baca na afriku u invertu


ovo je isto jedna mala gljivica pricepljena izmedju stakalaca
slika
sta su ovi kružići u vodi?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Malbasha 1st grow

Post Postao/la HypnoToad »

To bijelo pufnasto je micelij, ne brini ništa.
Ovo pod mikroskopom nemam pojma što gledam i pod kojim povećanjem. Pogotovo ovi krugovi nemam pojma što bi mogli bit, spore nisu sigurno.
Ali priznam, nisam stručnjak sa mikroskopom, planiram si nabavit nešto dobro ali mi pre skupo za sad.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Malbasha 1st grow

Post Postao/la Malbasha »

ma i ja imam neki dječiji.. ovo je 300-450x, ima i do 750x al kad okrenem na tu onda je nemoguće izoštrit jer udara u staklo :bigsmilee:
maloprije sam uspoređivao bijelu plijesan koja se napokon stvorila na onom agaru i micelij i ocito stvarno treba znat sa tim mikroskopom, struktura im je skoro identicna i opce se nemoze vidit razlika pa sam jos vise zabrijo da imam to govno na supstratu, al ipak je miris najbolji pokazatelj, mrvica tog zasmrdi pola prostorije dok je u kutiji samo fresh mush :)

proucavat cu sad ove krugove još mozda sam na rubu otkrića :mushh:
Odgovori