Jtrax prvi grow

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Jtrax prvi grow

Post Postao/la Red »

:ymdevil: ma nemoj bacat, kada je vec sve propalo, bar si napravi neku klopu i pojed to, brzo brzoooo :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Jtrax prvi grow

Post Postao/la jtrax »

mislim da bi to bio jedan opaki ručak..nesto ko "naked lunch"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Jtrax prvi grow

Post Postao/la dr.manijak »

E ma nemoj da ih bacis posalji ih meni ja cu ih posebnim nacinom unistiti, ti ako ih samo bacis zatrovaces prirodu, imam ja poseban nacin za unistavanje koji je tajna.
:thumbsup:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Jtrax prvi grow

Post Postao/la jtrax »

dr.manijak je napisao/la:E ma nemoj da ih bacis posalji ih meni ja cu ih posebnim nacinom unistiti, ti ako ih samo bacis zatrovaces prirodu, imam ja poseban nacin za unistavanje koji je tajna.
:thumbsup:
hehe.. :thumbsup: :mushh:
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Jtrax prvi grow

Post Postao/la jtrax »

i evo...sve je bilo pre dobro da bi tako i nastavilo.. na casingu od kojeg sam dobio ove gljive i koji vec ima tridesetak gljiva manjih primjetio sam neku zelenu kontaminaciju.sumnjam da je doslo od dunkanja ili se preneslo sa casinga di je bio kokos..neznam... ali..sumnjam da je Aspergillus plijesan.. jer se slicno ponasa ko i ona u staklenkama... izrezao sam i sve odvojio ali sumnjam u sve to..sad neznam sta mi je ciniti.. sad nebi bacio kad mi gljive napreduju ko lude u tom istom..ako se ponovo pojavi slikam i objavim..samo se nadam da nije trichoderma ili nesto takvo.. .ako je Aspergillus plijesan jeli isto sjebano ko i trichoderma ili?
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Jtrax prvi grow

Post Postao/la jtrax »

http://www.mycolog.com/21-14_Aspergillu ... illium.jpg


izgleda bas tako i na oko...... sta s tim? hypnoooo ?!?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Jtrax prvi grow

Post Postao/la HypnoToad »

Ako je na miceliju, onda je Trichoderma. Aspergillus napada zrnje i aagr uglavnom, Trichoderma je fungalni parazit, jedino ona napada potpuno kolonizirane (oslabljene) supstrate.
Treba mi slika da bi mogao točno reć. Dal se oko tog zelenog primijeti bieli rast koji se razlikuje od micelija?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Jtrax prvi grow

Post Postao/la jtrax »

na miceliju da...mislim da nema niceg oko toga..direkt zeleno je bilo..ali bas kao na ovoj slici koju sam stavio... ako izbije opet ( a vjerojatno bude brzo) stavim da vidis... kako mogu spasit da mi se ne sjebu sve ostale u terarijumu?..bas sam neki dan stavio na zrak nove casinge..

naisao sam na info da na crvenom svijetlu ili dnevnom direktnom trichoderma i te plijesni prestaju rasti...evo link:

http://www.mycolog.com/21-14_Aspergillu ... illium.jpg

koliko je istine u tome?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Jtrax prvi grow

Post Postao/la HypnoToad »

Za to sa svjetlom iskreno nemam pojma. Zvuči mi polovično... S druge strane, direktno sunčevo svjetlo će ti uništit i gljive, tako da nije neko riješenje...
Postoji trik kojim možeš spriječiti spore da ti se prošire po cijeloj prostoriji, koji pali samo privremeno, ako već imaš gljive kojima treba par dana da dozriju.
Napraviš gustu pastu od soli i vode i time prekriješ zelena mjesta. Ponoviš postupak kad se pojave nove. Ali zapamti, to nije lijek, to je samo privremeno riješenje ako imaš već velike gljive.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
jtrax
rank5
Postovi: 180
Pridružen/a: 19.01.2011, 10:37
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Jtrax prvi grow

Post Postao/la jtrax »

da...to sa soli sam napravio :) imam gljive da..neke su vec ful velke a neke manje...nakon flusha bacim samo...a sta sa ostalim casingima u istom terariju? ima nade? jer na njima nema nisat cudno za sad..a primordiji se lagano pojavljuju
Odgovori