PC Mix 3 vrste (kukuruz/kokos)

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Strizimirov
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 04.02.2011, 11:53

Re: PC Mix 3 vrste (kukuruz/kokos)

Post Postao/la Strizimirov »

Imam jedno pitanje. bio sam u poljoapoteci i trazio sam dal imaju coco coir i nisu imali, nego imali su kocke kokorovog substrata. ima nekih 3kg i kosta 15kn. jer zna mozda ko o cemu se radi i dal je ok to? Prije sam kupovao coco coir u zoo shopu i znam da je bilo nekih 26kn pola kg, pa mi sumnjivo sta je ovo tolko jeftino.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: PC Mix 3 vrste (kukuruz/kokos)

Post Postao/la HypnoToad »

Kako to izgleda? Dal je isto onako smeđi blok, isto kokosov treset? Ja mislim da bi to mogla bit prava stvar, znaš da će oni koji to pakiraju za pet shopove nabit cijenu. Kao i piljevina, u pet shopu kila 25 kn, kompresirani blokovi za ogrjev 10kg za 13kn.
Na kraju krajeva, daj 15 kuna, isprobaj i baci tu sliku pa ćemo znat dal je to to, ali mislim da bi trebalo bit.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Strizimirov
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 04.02.2011, 11:53

Re: PC Mix 3 vrste (kukuruz/kokos)

Post Postao/la Strizimirov »

kupio sam ga. nemam trenutno sliku, ali super je. bolji nego onaj kojeg sam kupio u zoo shopu. namočio sam jedan dio i super se mrvi kad se namoči, a u onom iz zoo shopa sma znao nači dugačka vlakna i kojekakve pizdarije.

cigla od 5kg košta 15 kn što je super jeftino, tako da sam jako zadovoljan

sad još smao perlit moram nači i to je onda to.
Strizimirov
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 04.02.2011, 11:53

Re: PC Mix 3 vrste (kukuruz/kokos)

Post Postao/la Strizimirov »

evo update. dosta toga ima. na 2 velike teglice PES hawai sam stavio casing 50/50. i stavio sam ih na inkubaciju još.
od novih teglica 2 sa PEShawai idu super. jako se brzo kolonizira. jedino šta mi se je u jednoj pojavilo nešto crno. ne znam jer to kontaminacija, ili samo loša kuruza :D, u 2 teglice di je mazatapec ide ok, ali ne brzo ko hawai. sa PESA imam malih problema. jedna teglica se je kontaminirala, a u drugoj se nije ništa dogodilo, pa sam bacio malo kolonizirane kuruze iz ovih teglica koje sam kejsao.

evo par slika:
http://img834.imageshack.us/i/img9280y.jpg/

to mi se je pojavilo u jednoj teglici. jako se brzo kolonizirala i super ide,jedino što me sad to muči. jer znate o ćemu se radi?

http://img218.imageshack.us/i/img9281y.jpg/
kontaminirana PESA

http://img854.imageshack.us/i/img9282.jpg/
teglica koja je tjedan i pol na kolonizaciji.

sad imam jedno pitanje. kad da izbacim ove 2 kejsane posude van? kad je 30% površine bijelo, ili da ostavim da se malo više raširi?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: PC Mix 3 vrste (kukuruz/kokos)

Post Postao/la dr.manijak »

Da to ubija micelj baci slobodno, nema od te prve nista, taj problem sam imao i ja.
Jedino ova treca ti valja.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Strizimirov
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 04.02.2011, 11:53

Re: PC Mix 3 vrste (kukuruz/kokos)

Post Postao/la Strizimirov »

evo. stavio sam ih vanka pa da pokažu šta mogu :)

http://img560.imageshack.us/i/img20110307002.jpg/

http://img838.imageshack.us/i/img20110307001.jpg/

ima još i treća posuda koja je ko te 2, ali nju nisam slikao. ne znam zašto :/

jer mislite da je uredu ovako, ili da sljedeče ostavim da još više izbiju van?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC Mix 3 vrste (kukuruz/kokos)

Post Postao/la Red »

Ma to je dovoljno za otkrivanje ;) Po volji, eksperimentiraj...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Strizimirov
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 04.02.2011, 11:53

Re: PC Mix 3 vrste (kukuruz/kokos)

Post Postao/la Strizimirov »

ovako. stavio sam sve van prije 2 i pol dana. i znam da je prošlo premalo vremena da se išta dogodi, ali htio bih rasčistiti neke stavri čisto da skužim šta je najidelanije u ovom stadiju.

posuda se nalazi u sobi u kojoj sam i ja, tako da svijetlosti ima onoliko koliko sa i ja u sobi. pa me zanima jer to smeta?
temp je 21 celzijus manje više, za vlagu koristi perlit i probušio sam par rupa na kutiji te prozračujem kad god imam vremena.
pročitao sam manje više sve što se da na ovom forumu i sad sam skužio da im treba promjeniti uvjete da ih se šokira pa da počnu rasti.

sad mi recite u slučaju da ne počnu pinat kroz par dana dali ih mogu stavit u frižider na par sati pa ih izvadit i time prislit da rastu?

uglavnom samo recite ako nešto niej dobro i dajte pokoji savjet. pa da odradim ovo što bolje moguće
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: PC Mix 3 vrste (kukuruz/kokos)

Post Postao/la dr.manijak »

Kada su ti tegle potpuno bele, i pomesas ih sa vermakulitom ili zemljom ili cime vec, stavis na tamno mesto na temperaturu tako 21-23/4 u potpuni mrak (malo luftiras), a onda kad trecinu manje/vise prekrije micelj onda otvoris i luftas i sve ostalo.

Nisam skapirao jel ti vec imas belo na povrsini?

Ako ima belog, samo luftiraj odrzavaj temperaturu, najbolje bi ti bilo da kupis sijalicu samo za njih i drzis 12/12.

A ako prenoci u frizideru to navodno ubrzava pocetak rasta pecuraka.
Uglavnom cekaj.

Mozes ih i za par dana ubaciti u frizider.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: PC Mix 3 vrste (kukuruz/kokos)

Post Postao/la HypnoToad »

Ni u kojem stadiju rasta gljiva nije potreban potpuni mrak. Kakvo svjetlo odgovara tebi bit će dobro i njima.
Svi uvjeti se čine dobri, samo ih tako pusti, špricaj jednom na dan, luftaj par puta i, najvažnije, budi strpljiv!
To sa cold shockom je pogrešna informacija, tj. nije pogrešna nego se pogrešno misli da se odnosi na cubensis. Da nešto razjasnim, ta informacija dolazi iz mushroom cultivatora koji je napisan pred 30+ godina i odnosi se na jesenske gljive umjerenih krajeva!!! Znači bukovače, shiitake, panjevčice i slično. Takve gljive počnu proizvodit plodna tijela u prirodi kada temperatura naglo padne.
Psilocybe cubensis je gljiva tropskih i subtropskih krajeva i plodna tijela proizvodi kada temperature porastu, a ne se smanje! Tako da od cold shock nema apsolutno nikakve koristi, samo može štetit. Neki ljudi su eksperimentirali s "heat shockom", znači tjedan dana su izložili substrat temperaturama iznad 30*C i pustili ga da se djelomično isuši, i nakon toga ga stavili močit na 24 sata u vodu. Tako su više-manje oponašali prirodne uvjete u kojima ova gljiva raste i kažu da su im prinosi na taj način znatno viši.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori