Mary Jane. - THAI

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Mary Jane. - THAI

Post Postao/la Mary Jane. »

Pozdrav ekipa.
Nisam mogao odoljeti da ne podjelim s Vama svoj prvi korak i priupitam za savjet :thumbsup:
Nego, naručio sam prije 14 dana sa FSRE-a Thai spore. Jučer su mi došle, odmah sam ih stavio u frižider da se malo odmore, a danas sam ih prebacio u šprice.
Malo mi je bio bed jer sam imao samo 5 šprica, pa mi je ostalo malo vode koju sam bacio :(( Ali sve ostalo je, nadam se bilo dobro...
Sve sam sterilizirao, radnu površinu, pribor, sve sve :D, tako da nadam se da po tome pitanje neće bit zajeba.
Trenutno su mi zamotane u foliji i stoje u frižideru, ne mogu sad dalje krenut jer malo me Vermikulit zeza, naručio sam ga i nikako da mi dođe :/ Čim to rješim mogu dalje po planu :D
E sad, jedino me zanima s čime bi preporučili da miješam Vermikulit? Ciljam na Raž ali vidim da s njom ima malo problema oko sterilizacije...no ipak mi se ta opcija najviše nekako sviđa.
Nadam se da je ovo ovako sve dobro što sam do sad napravio, no očekujem da me netko negdje ispravi ili da koji savjet :)
Javim se kad nastavim dalje pa okačim i koju sliku pa da vidite sve crno na bijelo :D :D
Eto, ukratko toliko od mene, pozz & peace :mushroom:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
pacov
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 28.03.2010, 16:11
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la pacov »

vermikulit je najbolje pomiješat sa kokosovim tresetom i onda se to koristi kao kejsing, ovdje je opisano kako: http://themajka.com/priprema-kejsinga-50-50-t490.html
spore ubacuješ u tegle sa steriliziranom raži (umjesto raži može i kukuruz za kokice). kad se raž potpuno kolonizira onda ju izvadiš iz tegle i staviš u neku posudu(kutija od sladoleda i sl.) i preko toga staviš mješavinu kokosa i vermikulita (kejsing). Kad se na kejsingu pojavi dovoljno micelija (30% - 50%) posudu stavljaš u terarij i na svijetlo, počinješ prozračivat i za 7-10 dana bi se trebale pojavit gljive :mushroom: ;)
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la Mary Jane. »

Prije svega pozdrav svim članovima foruma.
Nakon prvog ne uspjelog pokušaja slijedi pokušaj 2
Prvo me zanima jedna stvar, prvi put mi nije uspjelo jer su mi se teglice kontaminirale. Kakvu ulogu igra voda? Teglice su mi bile zatvorene, rupa promjera malog prsta i kroz to vata, vata mi je bila full vlažna, ulazila mi je voda u teglice, dali je to možda razlog zbog kojeg nije uspjelo?
Sada ću pokušat sve opet tako, ali kontejner uronit u drugi s vodom a ne točiti vode u kontejner gdje mi stoje teglice...
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la HypnoToad »

Naravno da ti je zbog toga propalo. Nemožeš imati stajaću grijanu vodu i tegle u istom kontejneru...
I sad ti netrebaju nikakvi inkubatori, dovoljno je toplo, stavi tegle na policu na otvorenom.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la Mary Jane. »

Dobro, ako ništa drugo sad barem znam gdje je bio zajeb pa ću se sad ispravit.
Misliš da ih držim u boravku? Dali mi je pametnije držati u inkubatoru na idealnih 23-24 ili boravak 21°C ?
Jedna stvar mi još nije jasna, dali treba da bude u mraku ili na svijetlu? Sry za ovako glupo pitanje malo me zbunjuju stari podatci s Vutre.org #-o
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la HypnoToad »

Inkubatori općenito nisu idealno riješenje, kondenzacija i ustajali zrak u zatvorenoj plastici su odlični uvjeti za razvoj bakterija i plijesni. Inkubator dobro dođe tijekom zimskih mjeseci ako ne griješ prostoriju, ili za tropske vrste kao što su Ganoderma lucidum ili Agaricus blazei kojima treba temperatura oko 30*C. Cubensis sasvim dobro raste na 21, a sada će biti i puno toplije od toga. Ako možeš, stavi ih u neku prostoriju bez klime.
Svjetlo nije uopće važno, netrebaju biti stalno u potpunom mraku, to je stara pogrešna informacija, važno je samo da nisu izložene direktnom sunčevom svjetlu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la Mary Jane. »

Pokušat ću izbjeć inkubator jer stvarno se tog svega previše nakupi ustajalog zraka i sve se kondenzira...imaš pravo. Imam jednu malu prostoriju (špajiz, smočnica) brijem da bi to bio mali raj, stavio sam sad tamo termometar pa ću vidjet kolika je temp. Unutra je mračno, nema klime i svjetlosti dobiva kad ulazim unutra...
Hypno hvala ti puno :ymapplause: , sutra ću ubaciti spore pa javim za par dana kako napreduje... :D
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la mandelbrot »

Ja sve svoje drzim u dnevnoj sobi u ormaru....i bez problema sve uspjeva....
z = z*z +c
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la CAM »

a kako ja napravio test one koje su bile samo u ormaru 21-22 stupnja počele su dobivat flekice nakon 2 tjedna dok one u inkubatoru su već bile bijele , govorim o kejkovima :-? :-? :-? :-?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la Red »

vise tempe pogoduju razvoju micelija i zato se sve puno brze odvija na 25-26 stupnjeva ali sa time dolazi i veci rizik za kontaminacijom. nista drugo. dal je na 21 ili 25, krenut ce kako god okrenes, ali je na nizim temperaturama sigurnije, mada sporije...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori