Mary Jane. - THAI

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la Malbasha »

Mary Jane. je napisao/la:Btw. jedno pitanje, što bi bilo da sam čist iz eksperimenta takve polu kolonizirane teglice kejsao s zemljom? Dali bi micelij izbio na površinu?
izbio bi vjerojatno, ocito je problem bio prevelika vlaznost ako micelij nije htjeo rast gdje je bilo vise vode, mozda i nedostatak zraka, pa kad bi sve prebacio u zemlju mogao bi lakse kontrolirat vlaznost i micelij bi polako kolonizirao sve i izbio na povrsinu, uz malo sreće da se to nekolonizirano zrnje ne kontaminira dok ga micelij ne zauzme.
ja nebi to bacio...makar bi uzeo žlicu i iskoristio samo bijelo ako ne vec sve stavio.
jesi tresao tegle ikako? imam osjecaj da bi pomoglo u vezi tih rupa...cekao bi jos koji tjedan al bar nebi morao bacit, steta je.
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la Mary Jane. »

Sad baš razmišljam ipak nisam trebao baciti, baš to što kažeš mogao sam pokušat kejsat možda bi se micelij izborio i izašao na površinu, tresao sam teglice jedno 3-4 puta ali nije puno pomoglo...neznam sad jebiga nema nazad...šta je tu je
Nadam se da će nešto biti od raži pa mi neće bit žao kukuruza kojeg sam bacio... :)
i sry tamo di sam napisao 'Slika:' nisam stavio jer me jako net zeza pa ne mogu uploadat slike... :rolleyes:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
traveler
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 28.05.2011, 13:55

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la traveler »

vidi druze...sa thai vrstom imam bas dosta iskustva pa ti mogu reci sledece:prvo nemoj da punis tegle do vrha! ! !odustani od kukuruza za sad i drzi se razi!ne znam kako spremas raz ali napuni teglu do pola,bukvalno,jer si vec imao dosta neuspeha.kad vidis da ti se liquid pojavljuje jasno(kapiram posle 5-6 dana max)onda promuckaj jednom i nemoj vise! !ja ne busim rupe na poklopcu sa vatom itd nego odvrnem malo poklopac i stavim alu foliju preko!!s obzirom na spoljnu temp sada kolonizovace ti se sve za 10 dana maximum!!iz mog iskustva thai micelij se brzo kolonizuje i nije nesta podlozan kontaminacijama(mada ih ima vise vrsta i pitanje je kakve su ti tacno spore,mozda one imaju neku kontaminaciju?!u svakom slucaju imas i dva snimka na netu koji ti mnogo pomazu a to su:lets grow mushrooms i mushroom grow made easy!probaj! !srecno! ! :thumbsup:
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la Mary Jane. »

Kukuruz sam koristio tek toliko da vidim kako to sve ide i ako šta bude super ali i nije baš no nema veze. Držim se sad raži, ovaj puta nisam pretrpao tegle, punio sam ih do pola, vagao sam digitalnom vagom količinu suhe raži, pripremio sam raž na najbolji moguči način koji se spominje na forumu što znači: namakanje 24h, ocjedio, prokuhao 15min, raširio na krpu, prebrisao svako zrno i stavio u tegle i u expres lonac na sterilizaciju sat/sat i pol...tako da nadam se da po tom pitanju nebi terbalo biti problema. Ta tvoja shema s odvrnutim poklopcem i folijom preko, nije da mislim da tako ne valja nego ja se držim ovog postupka s rupom i vata kroz nju...ne znam kakve su spore ali print je bio vrlo taman i gust što znači da je dobar i ne vjerujem da mi spore imaju kontaminaciju.
Jučer(28.) se tek mycelij počeo pokazivat, spore sam ubacio 23.5. u 18:00h znači 5.-ti dan se pokazao, možda da ostavim još koji dan da se još malo razvije pa onda protresem ili sad? i onda ne diram...i da temperatura je optimalnih 25°C, stavio sam ih u terarij jer je jučer bilo znatno hladnije nego proteklih par dana. Neka stoji neka se razvija pa kad se kolonizira budem uslikao pa stavim fotke...molim Boga da od ovog pokušaja nešto bude jer se jebem ko budala i ne mogu više čekat! što ne znači da mi se žuri :D
Ipak, Traveler hvala na savjetima, mnogo mi to znači :ymhug:
Javim daljnji napredak, pozz :thumbsup: ;)
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
traveler
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 28.05.2011, 13:55

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la traveler »

po mom misljenju ne muckaj dok se bas lepo ne uhvati! !ako vidis da ti se pojavila neka kontaminacija u tegli ali recimo na samo jednom mestu ili je nema mnogo ne bacaj teglu nego samo prebaci preko verm i coco kad se micelij jos uhvati i bar 50% tegli ce ti izvuci 1-2 talasa! !zvuci mozda cudno ali VERUJ MI,MOZE!!!takodje,probaj da raz ne susis mnogo po krpama itd nego uzmi neku cediljku,sipaj raz unutra direktno posle kuvanja od 15 min i protresi je u cediljci dok sva para ne nestane iz razi!!!tako oslobadjas visak vlage ali ne previse jer micelij i curke prvenstveno mnogo vole vlagu...
samo napred :thumbsup:
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la Mary Jane. »

Pozdrav, imam jednu situaciju pa bih bio jako zahvalan ako netko može pomoć i dat savjet šta je najbolje da radim.
Situacija je sljedeća; imam još 10 dana vremena i moram se seliti iz stana u kojem trenutno boravim, e sad, teglice mi se još koloniziraju( jedna je oko 70-80%) neznam koliko će ostalim još trebat, dali mogu šta izvuć ako bi recimo danas/sutra napravio kejsing, dali može u 10 dana u optimalnim (a mogao bi složit i idealne uvjete) izrast i da mogu nešto pobrat...???
Nisam planirao da ovako sve ispadne da moram srljat i požurivat, znam da nije dobro al zanima me dal se može štagod učiniti?
Bar da tu jednu teglicu iskoristim a ostale ću ostavit do 15.6. kad idem pa ću ih ponjet sa sobom, u kofer između robe valjda im za par sati vožnje ništa neće bit...koje sranje nemogu vjerovat da se ovo događa :(
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la HypnoToad »

Ne. Za 10 dana ti nebi ni počele pinat. Vrlo vjerojatno nebi micelij ni izbio dovoljno na površinu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la Mary Jane. »

Ok. Ništa onda sve nosim sa sobom i nastavljam u pž...do tad neka se kolonizacija završava.
Hvala na odgovoru, poz :hello:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la Mary Jane. »

Evo da se i ja malo javim, napravio sam nekog posla pa da opišem i priupitam za neke savjete i malu pomoć...
Stagao sam doma jučer, uspio ponjet teglice sa sobom, ništa se nije sjebalo u transportu niko ništa nije vidio,sve prošlo u redu...ugl evo i slika jedne od 5 'koloniziranih' teglica pa škicnite:
http://img816.imageshack.us/img816/7590/dsc01372ru.jpg
Tu na slici izgleda malo da se libavo koloniziralo ali vidiš i sam kojeg sam datuma slikao a koji je danas :D
Mislim da je taj dio dobro odrađen nikakvih kontaminacija u teglama nije bilo i super mycelij jako čvrst i bijel kao da je snijega napadalo u teglu :ymhug:
Nego, evo malo prije sam radio kejsing, jebiga koristim ipak zemlju(zemlja - raž) jer nemam vremena nabavljat,tražit i čekat verm...i samo da napomenem cijela soba se osjetila po gljivama :ymhug:
Prvo me zanima koliko treba biti vlažna zemlja? Dovoljno ako sam pošpricao jedno 5-10 puta? Ipak je prvi put špricanja i zemlja je bila užasno suha pa mislim da za početak treba možda malo više? ili?
Druga stvar, koliko bitnu ulogu igra dest. voda? sad sam špricao s vodom iz pipe/slavine, neznam koliko je točno pH vode ali nije tvrda...oće li po tom pitanju bit kakvih zajeba? Od sutra ću kupit destiliranu vodu pa ću s njom dalje...
Koliko bi to sad trebao odokativno špricat svaki dan?
Tepm. je 23-25°C i stoji u mraku...
Neznam et tak sam ja to nekak složio sebi u glavi, možda brijem neki film pa neka me netko ispravi što prije i nadoda obavezno neki savjet pa da odreagiram na vrijeme još dok nije kasno... :hello:
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Mary Jane. - THAI

Post Postao/la Red »

ah, tako je tesko zemlju drzat pod kontorlom. bitno da si ju za kejsing dobro pripremio, dakle da je vlazna ali da nije krenula u blato. nema drugog nacina da ti to bolje predocim :D vjerujem da si to dobro odradio.

sada pusti da se mica malo probije kroz tu zemlju. ako si zemlju dobro navlazio, nece biti problema niti potrebnih intervencija dok stoji u mraku, zatvoreno.

kasnije kada otvoris i stavis na frutanje, pripazi na zemlju, na redovitoj bazi. nemoj opet spricat ko manijak jer ces novo nastali micelij samo oslabljivat pa ce se i gljive teze pojaviti. uvijek provjeri kakva je situacija sa zemljom, kako dise, pa prskaj po potrebi da je extra navlazis.

sto se tice vode, svejedno. iz spine je sasvim dobra i nikada problema :thumbsup:

sretno, bit ce to dobro!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori