PC Ecuador na razi i vermikulitu

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Odgovori
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

PC Ecuador na razi i vermikulitu

Post Postao/la dr.manijak »

:YMPRAY: Ovo je jedno deseti pokusaj, vec oko 2 godine se maltretiram ali sad sam resio bas da ozbiljno shvatim ono ''Bude sve maksimalno sterilno''
29.12. davne 2010 godine u spric od 60ml sam stavio jako malo spora Golden T, sto je ocigledno jako malo.I to rasporedio u oko desetak tegla od po 720ml, i jedva se na nekim teglama malo pojavilo belog a onda nakon toga pozelenelo i bacio sam sve osim 2 tegle gde se nista nije pojavilo, i do danas nema nicega.
A onda je u medjuvremenu stiglo pismo iz FSRE-a sa 2 printa, jedan ogroman, tamno crn, debeo, print od PC-ECUADOR, i jos jedan manji od PC-THAI.
Cetvrtinu ECUADOR printa sam ubacio u spric od 25ml i voda je ljubicasta i ima dosta mrvica od spora.
Ovog puta cu ostaviti 24h da se natopi sto prosli put nisam radio.
Tegle

1 2-STARE TEGLE
Unutra je raz i Ecuador PC koji sam dodao preko G.T koji sam ranije ubacio ali se nista nije zabelelo.

2 4 Tegle sa razi unutra u koje cu sutra ubaciti ecuador spore

3 2 Vece case u kojima je vermakulit i BRF za PF-tek, tu cu isto sutra da ubacim Ecuador spore

3 1 Casa sa vermakulitom i Kukuruznim brasnom, sto je cisto eksperiment pa ako bude bilo nesto jos bolje.

Znaci ukupno 6 tegli od 720ml sa razi, i 3 vece case za PF-tek.

Grejanje
Grejac mi je upaljen na 29c a preko tegli drzim peskir da ne bi odlazila toplota

E sad da kazem nesto o sterilizaciji.
Posto mi je vise muka od neuspelih pokusaja, ispraznio sam policu u ormaru, sve dezinfikovao sa alkoholom, nakon toga stavio onu najlonsku foliju preko police, izbusio rupe da mogu ruke da gurnem, i sve sto sam unosio u taj''BOX'' Prvo sam dezinfikovao alkoholom ako je plasticno, a ako je metalno palio sam do uzarenja.
Naravno sve sam radio sa rukavicama.
Pa valjda ce JBG jednom da mi uspe, sad ovog puta sam sve kao picajzla radio, poslacu slike kad uzmem aparat.

:YMPRAY: :YMPRAY:
:YMPRAY::YMPRAY:
Zadnja izmjena: dr.manijak, dana/u 17.02.2011, 14:08, ukupno mijenjano 1 put.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: PC Ecuador i PC Golden Teacher Na Razi i BRF

Post Postao/la HypnoToad »

:-BD Nadam se da ti uspije!
Samo pod hitno spusti temperaturu na grijaču na 25 stupnjeva i makni ručnik s tegli!!!!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: PC Ecuador i PC Golden Teacher Na Razi i BRF

Post Postao/la dr.manijak »

Ok sad cu da smanjim na 25 stepeni, a znaci uopste da ne stavljam nista preko tegli,jel smem da stavim nesto oko tegli da ih greje dodatno? Sad cu da nacrtam i opisem sta sam stavio posto nisam nasao filter vatu.

Slika akvarijuma
slika

Sada sam ga malo izmenio, umesto peskira preko sam dodao jos jednu plasticnu posudu.

slika




Slika opisa kako sam zatvorio tegle jer nisam imao filter vatu. :/
slika


Da li na ovoj poslednjoj foliji da izbusim neke rupice da ima vazduha, jer ovako ocigledno nista nece uci vazduha, jer je folija preko svega toga. :-? #-o :-w

I sta mislite o tome sto u jednoj tegli ima i ECUADOR i GOLDEN TEACHER spora?
Sta se u tom slucaju desava?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC Ecuador i PC Golden Teacher Na Razi i BRF

Post Postao/la Red »

nema veze sto su spore izmjesane. Moj savjet ti je da (za drugi put) puknes flaster preko rupe koju si npravio na foliji, dupli sloj. flaster bi ti glumio vatu i zrak ulazi taman... nadam se da ce ti ova tvoja varijanta uspjeti, ali trebalo bi biti bar malo dotoka zraka ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: PC Ecuador i PC Golden Teacher Na Razi i BRF

Post Postao/la HypnoToad »

Što se tiče inkubatora, čini mi se da bi trebalo biti dobro.
Al ove tegle... Moram priznat da mi se to nikako ne sviđa... Tolika hrpa vlažnog pamuka stisnutog folijama bez dotoka zraka... Izgleda mi kao parti za plijesni. Izbuši par rupa zasad. A za inače naparavi kako ti je Red rekla, stavi foliju, izbuši rupu i stavi flaster preko, ili još bolje micropore traku, flaster opet ima tu spužvicu koja mi baš ne ulijeva povjerenje.
"Ecuador" i "Golden teacher" su samo imena napisana na foliji, sve je to ista vrsta i normalno se mogu križat spore iz oba printa.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: PC Ecuador i PC Golden Teacher Na Razi i BRF

Post Postao/la dr.manijak »

Izbusio sam poslednji sloj folije sa iglom na dosta mesta, a vata nije mokra skroz je suva, pa valjda ce biti nesto.
Ako ne imam jos dosta spora, pa ce valjda biti bolje.
Jel mislis da je 25c* dobra temperatura s' obzirom da mi je voda vise hladna nego mlaka, tj nije hladna ali je na granici da bude kao ova sa cesme.
Da ostavim na 25 ili povecam na 26-27?
Jer mozda utice niska sobna temperatura.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: PC Ecuador i PC Golden Teacher Na Razi i BRF

Post Postao/la dr.manijak »

1. Na PF-teku sa vermak. i kukuruznim brasnom je prvi poceo da izbacuje micelj, dok na druga dva klaca od BRF i verm. jedva da se negde vidi, a u istim ih uslovima drzim, i dolazim do zakljucka da je za sada bolji kolac koji je od kukuruznog brasna.

2. U 2 Tegle u koje su prvo bile ubacene spore od GT a nakon toga nekoliko dana i od Ecuadora, na razi se prvo pojavio beli micelj a nakon toga ga je napala neki dusman, i sav micelj u tegli je postala crna.

3. Ostalih nekoliko tegli (Jbm li ga koliko) sa razi, u kojima je PC Ecuador, tek po negde pokazuju micelj, i koliko vidim nigde se ne pojavljuje ona crna kuga.

Sutra idem na hipodrom da pokupim konjski izmet, koji cu iskoristiti u jednoj posudi kao gornji sloj.
A u drugoj posudu cu ugaciti verm. i coco. pa da uporedim dobijenu kolicinu iz oba.

Naravno to cu proveriti ako ako uopste stignem do te faze, za sta se iskreno nadam, jer ko se mnogo unapred raduje na kraju nista nije kako treba.


Bio sam danas na hipodromu i uzeo konjski izmet, samo je problem kako ga osusiti. :D
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: PC Ecuador i PC Golden Teacher Na Razi i BRF

Post Postao/la dr.manijak »

2 preostale tegle sa razi slike.
Prva
Tegla

slika

Druga tegla.

slika

slika

Pf tek na kukuruznom brasnu.

slika

slika

Ima jos dva Pf teka ali su u neprovidnoj casi pa nisam slikao. 8-|
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: PC Ecuador i PC Golden Teacher Na Razi i BRF

Post Postao/la Red »

:YMPEACE: samo hrabro.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: PC Ecuador i PC Golden Teacher Na Razi i BRF

Post Postao/la pecurko »

Lepo izgleda, mislin da ce kejkovi biti pun pogodak ;;)
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori