Transkei + WBS + Agar

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Transkei + WBS + Agar

Post Postao/la HypnoToad »

Nemam pojma zašto ti je tako... Možda bakterije... Protresi još jednom tegle, možda se nešto oporavi.
A što se tiče raž ili wbs, ako ti je raž dostupna po normalnoj cijeni, rađe se drži nje. Meni je najdraži čisti proso, bez kukuruza, suncokreta i svega što već imaju te wbs mješavine. Ali on sam po sebi nije dovoljno hranjiv i ne zadržava dovoljno vode ako ćeš ga koristit kao krajnji substrat samo sa slojem kejsinga. On je odličan za piljevinu, slamu il štaveć zbog jako velikog broja zrnja, što znači puno više inokulacijskih točaka, i bržu kolonizaciju.
Ja to proso nabavim po 10kn/kg, a raž sam jednom naručio po 20kg/kg, al je nisam našao lokalno. Tako da mi je lakše ić s prosom. A i raž mi puno lakše napadnu bakterije.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Transkei + WBS + Agar

Post Postao/la mandelbrot »

A vidjet cemo...nema kontaminacija, sve je ok...samo mi se cini da to pre sporo ide...ne zuri mi se nigdje pa cu ostavit....ali cu kupit raz sljdeci put jer mi je puno lakse radit s njom...ove sjemenke su pre sitne i teko mi ih je procjedit i uvijek ih ima po cijelom stanu na kraju....a eto jos na kraju i nis ne raste na njima :D
z = z*z +c
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Transkei + WBS + Agar

Post Postao/la mandelbrot »

Cudno...evo ipak se razvija ali dosta sporo...istina micelj je dosta gust i vjerojatno dobar ali sporo ide...ostavit cu pa vidjet sta ce bit od toga a budem usporedno opet s razi probao..
z = z*z +c
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Transkei + WBS + Agar

Post Postao/la mandelbrot »

Nije mi ovo bas uspjelo...a razlog je sto su sjemenke zadrzale previse vlage...razlog je taj sto ih nisam nakon namakanja jos jednom prokuhao i procjedio...sto inace radim sa razi da se jos vise napije i jos vaznije da mi sva ta povrsinska vlaga ispari....ipak mi se jedna tegla odrzala ali tek je sad kolonizacija dosla do polovice tegle...ovaj grow je dakle finished prije neg je i poceo :D
z = z*z +c
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Transkei + WBS + Agar

Post Postao/la Red »

ah bas mi je zao, vise uspjeha drugi put :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Transkei + WBS + Agar

Post Postao/la mandelbrot »

Ma evo vec samo napravio raz i prebacio samo agar unutra i raste ko ludo....a drzat cu se razi.....ocito je za WBS potrebna drugacija priprema....pre mala su zrna i tesko je s time radit...
z = z*z +c
Odgovori