Mexican

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Nihillist
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 09.09.2010, 15:59

Mexican

Post Postao/la Nihillist »

Evo radim s agrom ispočetka i paralelno s tim multispore na raži. Tegle su u inkubaciji već 2 dana, a za cijepljenje sam koristio LC, pa me zanima kada bih mogao očekivat prve znakove micelija?

I još jedno pitanje raž sam prvo namakao, onda se usmrdila, zatim prokuhao i onda sterilizirao. Sada me zanima jel raž i dalje ima neki svoj specifičan miris jer kroz filter na teglama lagano mogu osjetiti neki miris, ne onakav kakav je bio dok se ovo usmrdilo, ali primjetan?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Mexican

Post Postao/la Red »

nek te za sada ne zabrinjava taj njihov miris... dobro si ti to pripremio pa ne vidim mogucu naznaku problema.

micelij bi ti se mogao pojaviti vec kroz 3-5-10 dana, zavisi u kakvim je uvijetima. temp oko 26-28° i samo strpljenje ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Nihillist
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 09.09.2010, 15:59

Re: Mexican

Post Postao/la Nihillist »

Znam da je malo paranoično ali gledajući u teglu, primjetio sam na nekim mjestima micelij, a opet našao sam zrno koje je imalo primjetno zelenkastu boj. Jel prerano za ikakve zaključke ili piši propalo?
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Mexican

Post Postao/la krasta-zg »

Pa ostavi do sutra i vidi oce se to razvit il je to neko zrno razi takvo il nesto..ak si siguran da je neko sranje,baci..
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Mexican

Post Postao/la Red »

ako kroz par dana primjetis bilo koju drugu boju na zrnju, a da nije bijela... najvjerojatnije je za baciti i krenut ponovo.

al ajmo pomalo ;)

ako vodis Dnevnik, bilo bi lijepo dati sve informacije i koju sliku tokom procesa, tako da se nadam da ce ti sve to krenuti da nam i Ovaj dnevnik ozivis ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Nihillist
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 09.09.2010, 15:59

Re: Mexican

Post Postao/la Nihillist »

Kontaminirano 100%. Ovo zeleno čudo se počelo širiti. Postat ću slike kasnije, a zanima me samo dal se mogu npr. izvaditi sjemenke raži na kojima je ok micelij, politi s malo peroksida pa na agar ili nešto slično.
Avatar
krasta-zg
rank5
Postovi: 152
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:12
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Mexican

Post Postao/la krasta-zg »

mozes probat :D
Kažu da ce smak svijeta 2012.E pa neće, jer moj jogurt vrijedi do 2013.
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Mexican

Post Postao/la mr. gljiva »

lol krasta pa nemoj čovjeku oduzimat vrijeme :D pobogu :))
skuliran do jajc :thumbsup:
Nihillist
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 09.09.2010, 15:59

Re: Mexican

Post Postao/la Nihillist »

Slutim nekakav sarkazam. Dal da probam ili ne..... tj. jel u pitanju Sizifov posao??
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Mexican

Post Postao/la HypnoToad »

Ako otvoriš u teglu u prostoriji u kojoj uzgajaš, više nikada nećeš imati uspješan uzgoj.
Vadit zrnje krcato spora trihoderme je više-manje sizifov posao, da, trebalo bi ti bar 20ak izolacija na agaru da ga očistiš.
Imaš valjda još koju sporu da s tim počneš na agaru?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori