Argentinske prijateljice

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Argentinske prijateljice

Post Postao/la Red »

odlicno!

sada fino ocisti kejsing na isti nacin kako si skupljao gljive. makni sve sto ti izgleda da ne napreduje i ima promjenjen izgled/ formu i boju, abortusi najvjerojatnije i naravno, sve maknuti.
ako ti bude povrsina kejsinga malo razvaljena nakon svega, mozes i ne moras staviti tanki sloj sterilnog vermikulita da popunis rupe, ali nema potrebe ako budes pazljiv.

abortuse mozes i ne moras susiti, ali steta ih je baciti posto i oni imaju efekta, neki cak tvrde da su i potentniji, no u svakom slucaju, mozes ih iskoristiti.

novi flush ocekuj kroz par dana, 5-7 dana bi trebala biti neka naznaka nove ture.

dankanje, uvijek dobro doslo, pogotovo ako ti izgleda malo sve suho. mozda nakon 2 flaša...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
medo
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 23.08.2010, 22:48
 pohvaljen: 3 puta

Re: Argentinske prijateljice

Post Postao/la medo »

gljive su isprobane i rade :D
meni to izgledalo dosta suho pa sam lijepo to navlazio,jer neznam kako bi dunkao taj kejs sa zemljom,
ne previse i stavit cu u fridz preko noci
i sutra vratiti u terarij,malo sam i podigao temp u terariju na 25-26 pa budemo vidjeli
Avatar
medo
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 23.08.2010, 22:48
 pohvaljen: 3 puta

Re: Argentinske prijateljice

Post Postao/la medo »

eto,dobro da sam dunkao i pustio u fridzu preko noci,vec je izbio novi flush,jedino sta nisam znao da moram pokupit sav micelj koji je izbio na povrsinu pa to sad malo izgleda neuredno ali dobro,nove prijateljice se probijaju opet u lijepom broju
cekam nove spore pa da se bacimo na malo drukciju tehniku,ovaj put probat cu sa kejkovima od rizinog brasna i piljevine :)
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Argentinske prijateljice

Post Postao/la HypnoToad »

Nema ti smisla stavljat piljevinu, cubensis je ne voli, kejkovi s rižinim brašnom se koriste za gljive koje rastu na stablu, bukovače, shiitake, reishi... Ako ćeš radit kejkove, dodaj malo gipsa, kave, glisnjaka, konjskog izmeta...
Al ako oćeš napravit "pravi" grow, kako radi većina ljudi po drugim sajtovima, normalno koloniziraš zrnje i onda "spawnaš" u coco coir, konjski drek ili slamu.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
medo
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 23.08.2010, 22:48
 pohvaljen: 3 puta

Re: Argentinske prijateljice

Post Postao/la medo »

Kako srijeciti abortuse?
dali netko ima nekakva saznanja o tome
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Argentinske prijateljice

Post Postao/la Red »

abortusi nastaju kada stvari u boksu nisu optimalne, vec onako, napola zadovoljavajuce da one rastu i da se normalno razvijau. kada se temp, vlaga i zrak kao i razmjena dan/noc savrseno postimani, pojava abortusa se drasticno smanji...

abotrusi su jednostavno zakrzljale gljive koje se nisu uspjele razviti do kraja, zbog vise razloga. Manjak vlage u kejsingu u trenucima pinanja i jednostavno abortiranje kada ih je previse da bi se sve razvile do kraja. promjena uvijeta u boxu moze pomoci... smanjenjem temperature npr. ako supstrat nije dovoljno hranjiv, takoder moze utijecati...

kod ovakovog "kucnog uzgoja" to i nije neobicna stvar posto svi slazemo kombinacije kako znamo i uspijemo.

ja se nebi zabrinjavala, a ti ako mozes u sljedecem flašu postimaj stvari sto bolje mozes za optimalan rast i mozda ih bude manje u sljedecem naletu.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
medo
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 23.08.2010, 22:48
 pohvaljen: 3 puta

Re: Argentinske prijateljice

Post Postao/la medo »

evo,da se javim malo

treci flush polako raste,drugi flush bio je nesto slabiji nego prvi ali sa malo vecim plodovima,supljima izutra?
vjerojatno ga nisam dobro namocio pri dunkanju,ovaj put sam ga malo bolje dunkao,mogu rec da sam primjetio da stavljanje na hladni šok u fridž pomaze i to itekako,cim sam izvadio iz fridža i stavio u terarij navecer su tu vec bile 3-4 male gljivice
uskoro planiram novu turu no ovaj put sa ''orisa'' strainom,pa cu zakacit i nekih slika od tog grova

lijep pozdrav
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Argentinske prijateljice

Post Postao/la Red »

orisa je prekrasna..i smatra se jednom od vecih PC gljiva. odlicno! jedva cekam vidjeti :ymparty:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Argentinske prijateljice

Post Postao/la mandelbrot »

Orisu sam ja prvi put narucio i htio ali nikad mi taj print nije stigao :)
z = z*z +c
Odgovori