PC- tritikala & vermikulit

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: sporeprint+tritikala+vermikulit=gljive

Post Postao/la Red »

izgleda to zbilja ok. ovo sto kazes da ti popucao vermikulit, nije nista za se zabrinuti--- sumnjam da se osusio toliko da puca jer je suh. meni nikada nije pucao na takav nacin, mozda je do pripreme kejsinga, debiljina sloja i koliko si to stisnuo kada si stvaljao vermkulit. posto sloj gore treba biti lagan i prozracan, nikako natuckan i nabijen... mozda je to slucaj? iako nebinto..ne utjece na nista.

za sada sve izgleda tip top, i mozes se opustiti i prestat gledat svakih 5 min :ymdevil: ako ti se cini suhim, prskaj, ali pazi i tu da ne pretjeras... pogotovo u ovoj fazi kada je micelij vrlo slabašan pa ga i voda moze malo unazadit u procesu... no opet... dobro dode ako vidis da je suho. mada vermikulit zbilja ne moze tek tako izgubiti na vlazi pod takvom vlagom u kontejneru.

ako si malo otvorio kontejner, nadam se da si nesto stavio na taj dio koji ti je malo otvoren, makar mrezicu, posto se vrlo lako nasele mušice unutar kontejnera...
jednom sam napravila test i isto napravila bez mrezice, i mogu reci da je u tjedan dana zivio roj malih musica po kejsingu...i samo su se mnozile i ne mozes ih se vise rijesiti...a da o kontaminaciji ne pricamo.

ako otkrivate ili busite rupe, UVIJEK zastitite otvore, mrezicom sitnom ili filterom, kako god vam odgovara...

dragi moj mači... samo pomalo. bit ce sve ok! :ymparty: daj im sansu...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
machi

Re: sporeprint+tritikala+vermikulit=gljive

Post Postao/la machi »

evo je evo je jedna u ćošku, :) :ymapplause: :ymhug: :ymparty:
slika
znači u prvom flašu jedna gljiva, :-?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: sporeprint+tritikala+vermikulit=gljive

Post Postao/la Red »

:ymdevil: jedna, znaci zivo je!

ako se ne pojave druge, onda ce ih mozda vise biti u sljedecem naletu. nemoj prskati nista, izgleda kao da je vermikulit dovoljno mokar...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
machi

Re: sporeprint+tritikala+vermikulit=gljive

Post Postao/la machi »

eee ta jedna nije ni nastavila sa rastom ali evo što je ispalo:
slika
slika

a ovu sam uzeo za print:
slika

puno vam hvala,evo i gljive se zahvaljuju :D ,,jedva čekam sljedeći flush,znači sada ništa nediram jel tako?abortus sam našao jedan,za druge neznam... :)) e da teže 15g :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: sporeprint+tritikala+vermikulit=gljive

Post Postao/la Red »

odlicno :) nesto je ipak krenulo...

sada cekaj, na novu turu i nadam se da ce biti malo bolja od ove :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: sporeprint+tritikala+vermikulit=gljive

Post Postao/la pecurko »

Bravo :ymparty:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
machi

Re: sporeprint+tritikala+vermikulit=gljive

Post Postao/la machi »

Vidite i sami koji je datum a meni je nakon ovih gljiva sa slika nikla još jedna i to je to :( ništa se više ne događa neznam zašto.Uglavnom zanima me s obzirom na vrijeme koje je prošlo jel to mogu sad baciti?zaista mi nije jasno u čemu je štos,imale su zraka,svjetla i vlage....
sljedeći pokušaj ide s kejkovima :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: sporeprint+tritikala+vermikulit=gljive

Post Postao/la Red »

zasto i zbog cega, ne bih znala. sve je izgledalo kao da ce dati jako puno toga, ali negdje je stvar stala. iz slika ne mogu znati sto je razlog tome, moze biti niz faktora... kako god.

sve baci ako ne daje znakove zivota i kreni opet. Mozda su kejkovi dobar odabir za pocetak ;)

Sretno!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori